999 rezultate për

njohura

Motrat Istrefi seksi? Me shumë siguri nuk e njihni mamanë e tyre! (FOTO LAJM) Padyshim që Nora dhe Era Istrefi janë ndër këngëtaret më të njohura për shqiptarët port ë njohura edhe për bukurinë dhe
A keni provuar banane të kuqe? Llojet e panjohura të bananeve (FOTO LAJM) Banania është fruti më popullor në botë. Ky frut i ëmbël dhe plot vitamina e minerale përdoret në të gjithë botën, jo ve
Mjalti bio i papërpunuar ruan vlera të panjohura Mjalti është një produkt mjaft i ëmbël dhe i veçantë, saqë shpesh e ruajmë dhe e ndajmë me më të shtrenjtit tanë. Ku
Bananet e kuqe, ja vetitë e këtij fruti të panjohur nga shqiptarët Bananja e kuqe rritet në Amerikën e Jugut dhe në Azi dhe është një nga varietetet më të shijshme të bananes, e njohur me
Ulërima që të ngjethin mishin, punonjësit e azilit rrahin të moshuarin (VIDEO) Një video shokuese e publikuar nga “JOQ” tregon se në një azil privat për moshat e thyera që ndodhet në zonën e Kinostud
Dy këngetaret e njohura shpërthejnë në lot gjatë spektaklit, ja arsyeja (FOTO LAJM) Këngëtarja Beatrix Ramosaj është pjesë e formatit televiziv |Your Face Sounds Familiar". Ndërsa tezja e saj Albërie
Peizazhet më të njohura, të para nga një këndvështrim tjetër (FOTO LAJM) Ka shumë vende të mrekullueshme në botë të cilat janë krijuar nga dora e njeriut. Edhe pse shumë nga ne mund të kemi
Aksidentontohet për vdekje e moshuara nga Struga Një grua ka mbetur e vdekur pas një aksidenti fatal në rrugën regjionale Strugë – Diber në afërsi të fshatit Vranishtë.
25 armët më të njohura të kinematografisë (FOTO LAJM) Karakteret e filmave shekullorë nuk do mund të identifikoheshin dot pa armët e tyre. Kush do të ishte James Bond pa p
8 përdorimet e panjohura të pastës së dhëmbëve Pasta e dhëmbëve është produkti bazë për një larje sa më të mirë. Por pasta e dhëmbëve ka edhe shumë veti të tjera të do
Publikohen pamjet e shpërthimit që tronditi Stambollin (VIDEO) Janë publikuar për herë të parë pamje të shpërthimit që tronditi pjesën juglindore të Turqisë ku mbetën të vdekur 38 per
Sulm me bombë në piramidat e njohura egjiptiane, 6 policë të vdekur Gjashtë policë kanë ndërruar jetë ndërsa shtatë civilë janë plagosur rëndë si pasojë e një shpërthimi në Kajro, shumë pr
8 bukuroshet shqiptare që janë më të vogla seç duken (FOTO LAJM) Një shprehje popullore thotë se "mosha dhe para nuk tregohen", dhe kështu ka ndodhur edhe me shumë personazhe të njohura
Supersticionet më të njohura nëpër botë Supersticionet janë një zakon që gjenden kudo nëpër botë, kultura të ndryshme kanë supersticione te ndryshme. Numri
Ja disa nga përdorimet e panjohura të aspirinës Keni menduar ndonjëherë se aspirina mund të përdoret edhe për gjëra të tjera, përveç se për dhimbjet apo temperaturën?!
Hartat që tregojnë shpërndarjen e pabarabartë të popullsisë rreth botës Popullsia e botës shtohet dita ditës dhe shumë herë kemi dëgjuar mbi problemin e mbipopullaritetit që mund të kemi në të
Vitin e kaluar drejtonin ekipe të njohura, sivjet janë pa punë (FOTO LAJM) Sezoni i ri nuk ka nisur shumë mirë për disa trajner të njohur, të cilët janë në kërkim të një vendi pune. Bëhet fjalë p
Bebe Rexha performancë në një nga emisionet më të njohura në Amerikë (VIDEO) E cilësuar ndërkombëtarisht si një yll i vërtetë në ngjitje, Bebe Rexha ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, tashmë dhe
Tre të plagosur në një aksident në Shkodër-Hani i Hotit Tre persona, identiteti i të cilëve ende nuk bëhet me dije janë plagosur në një aksident që ka ndodhur në aksin rrugor S
Tirana sërish përmbytet (VIDEO) Shiu i rrëmbyeshëm i cili ka zgajtur disa orë ka krijuar një situatë të vështirë në rrugët e Tiranës. Problemi i përh