999 rezultate për

njoftoi

Mbyten varkat me emigrantë, 2 të vdekur në Greqi Të paktën dy persona kanë humbur jetën ndërsa disa të tjerë rezultojnë të humbur pas mbytjes së dy varkave me 60-65 pasa
529 persona denohen me vdekje nga një Gjykatë në Egjipt Gjykimi kundër 545 mbështetësve të Morsit dhe partisë së tij, ishte shtyrë disa herë, por tashmë një gjykatë në Egjipt k
Tritol shtëpisë së biznesmenit Një sasi tritoli ka shpërthyer mbrëmë në katin e katërt të një pallati në rrugën ‘Muhamet Butka’ në kryeqytet. Tritoli i
Ukraina vendos roje për sistemin e gazit Mbrëmjen e djeshme Ministria e Punëve të Brendshme e Ukrainës, përmes një deklarate njoftoi se forcat e saj kanë marrë n
Ulet numri i të sëmurëve nga gripi Insituti i Shëndetit Publik njoftoi sot se në krahasim me javën e kaluar ka rënie të numrit të të sëmurëve me grip në Ma
Gjendet një kufomë në veri të Mitrovicës Në veri të Mitrovicës u gjet mëngjesin e sotëm kufoma e një mashkulli. Trupi është gjetur afër ish objektit ushtarak në
Vaçe Zela: Jam shëndoshë e mirë, nuk e di kush njoftoi vdekjen time “Nuk kam vdekur. Jam gjallë” Janë fjalët e këngëtares së madhe Vaçe Zela pas një lajmi të përhapur në rrjete sociale,
Drejtorët e DAR do të zgjidhen përmes konkursit Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla premtoi sot dhënien fund të militantizmit dhe korruptimit të shkolles përmes emerim
Lamborghini shkrumbohet nga flakët (FOTO-LAJM) Një Lamborghini shpërtheu në flakë në një nga autostradat e Britanisë së Madhe duke shkaktuar trafik. Flakët e mëdha që
Kontrabandimi, tre të arrestuar Tre të dyshuar për kalim ilegal të kufirit dhe trafikimit të dy personave tjerë janë arrestuar sot nga policia në vendka
Top pritjet e Victor Valdes (VIDEO) Për 11 sezone rresht ka veshur ngjyrat azulgrana dhe ka mbrojtur me fanatizëm portën e Barcelonës. 11 sezone mes trofeve
Kryengritësit sulmojnë burgun në Siri Në qytetin verior sirian, Aleppo, kryengritësit kanë nisur një sulm masiv ndaj një burgu që ndodhet aty. Kryengritësit k
Rama prezanton programin për "Rilindje" në Korçë Kryetari i partisë Socialiste Edi Rama bëri të ditur sot se, Korça do të jetë stacioni i radhës ku PS-ja do të ndalojë p
Vodafone braktis McLarenin Vodafone nuk do të jetë më sponsori i McLaren në Formula 1. Kontrata që i siguronte akuadrës angleze të McLaren 50 milio
MPB konfirmon arrestimin e dy të akuzuarve në Kosovë Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë ka konfirmuar arrestimin në Kosovë të Afrim Ismailoviqit dhe Alil Demirit,
Shkodër, tritol makinës së punonjësit të policisë Makina e një punonjësi të policisë së Pukës ka shpërthyer mëngjesin e sotëm si pasojë e vendosjes së një sasie tritoli n
Barça, rinovon edhe Pinto Jose Manuel PInto do të të rinovojë kontratën me Barcelonën edhe për një sezon. Gardiani i dytë i skuadrës katalanase ka
Të "parkosh" furgonin mbi hotel (FOTO-LAJM) Kur prenotojmë një dhomë hoteli, kërkojmë të ketë pamje të bukur, por klientët e këtij hotel në Cornwall në Britani, kis
Turizmi, PS me strategji të posaçme Partia Socialiste ka reaguar në lidhje me deklaratën e kryeministrit i cili e cilësoi si rritje marramendëse, rritjen e
LSDM përjashtoi Vllado Buçkovskin Vllado Buçkovskin zyrtarisht është përjashtuar nga LSDM, pasi prej kohësh ai është aneksuar me qëndrimet e tij nga lider