999 rezultate për

njoftoi

Vritet një prej liderëve shpirtërorë të ISIS-it Ushtria egjiptiane njoftoi të enjten se ka vrarë një nga liderët shpirtërorë të grupit të të ashtuquajturit “Shtetit Isl
S’njoftoi për Shullazin, ja arsyeja pse u shkarkua kryepolici Ditën e djeshme u shkarkua nga detyra drejtori i Policisë së Burgjëve, Petrit Koshaj. Burime pranë Ministrisë së Dre
Arrestohen 11 të dyshuar për terrorizëm në Belgjikë Autoritetet e sigurisë në Belgjikë, kanë arrestuar në mbrëmjen e sotme 11 persona si të dyshuar për terrorizëm. Të dy
Kryeministri i Hungarisë paralajmëron se do të burgosë emigrantët që mbërrijnë në vend Kryeministri hungarez, Viktor Orban njoftoi sot se do të burgosë në mënyrë sistematike të gjithë emigrantët që mbërrijn
Nuk respektohet armëpushimi, përplasje mes rebelëve dhe forcave qeveritare në Siri Luftime mes forcave të regjimit sirian dhe grupeve rebele kanë shpërthyer sot pranë Damaskut, qytetit më të madh sirian,
ZYRTARE / KSHZ: Ja sa vota fituan partitë shqiptare KSHZ ka bërë publike se VMRO-DPMNE-ja dhe Koalicioni për Maqedoni më të mirë ka fituar 444.014 vota, LSDM-ja dhe Koalici
Ibraimovski kundër LSDM, por “jemi ende në koalicion” Lajmi se Samka Ibraimovski nga PEPR ka braktisur koalicionin e LSDM-së, mori një hapësirë të madhe në medie. Sipas m
Tërmet në Janinë, alarmohet Greqia Një tërmet me magnitudë 5.3 ballë e shkallës rihter është shënuar mbrëmjen e së të shtunës në zonën e Janinës. Sipas
LAJM I FUNDIT/ Ky është 21-vjeçari që vrau Genc Mhillajn në Shkodër Hetimet paraprake të policisë në lidhje me vrasjen e Genc Mhillajt kanë çuar në një emër si autor të vrasjes. Polici
Alarm për bombë në Angli, 5 persona në pranga për terrorizëm (FOTO LAJM) Pesë persona janë vënë në pranga për terrorizëm në Lee Banka, Birmingham të Anglisë. Të pesë u arrestuan si të dyshua
Kush i njoftoi hajdutët për furgonin e Rinasit? Operacioni që blutë e Tiranës po kryenin disa ditë më parë për arrestimin e autorëve të grabitjes në Aeroportin e Rinasi
Parlamenti mbyll punimet Parlamenti ka mbyllur përkohësisht punimet e seancës plenare. Ilir Meta, ambasadorët Lu-Vlahutin dhe kryedemokrati Basha
Sulm vetëvrasës në kryeqytetin afgan, të paktën 10 të vrarë Një kamikaz ka vrarë të paktën 10 persona si dhe ka lënduar katër të tjerë ditën e djeshme (e mërkurë) në një sulm në nj
Anullohet takimi mes liderëve të partive politike Takimi mes katër liderëve të partive më të mëdha në Maqedoni, i cili ishte paralajmëruar për t’u mbajtur sot, është anul
Sanitaret e spitalit në protestë, i njoftoi posta për largimin nga puna Me pretendimin se janë zëvendësuar nga militantë partiakë, 32 sanitaret e spitalit rajonal dhe maternitetit të Kukësit j
PD tërhiqet nga bllokimi i Kuvendit Pak minuta para nisjes së seancës parlamentare, mazhoranca ka pranuar dy kushte të opozitës. Ilir Meta ka deklaruar se ë
Britania mbetet në BE, merr status special (VIDEO) Pas diskutimesh të gjata në samitin dyditor të Brukselit në lidhje me paketën e reformimit të BE-së dhe qëndrimit të Bri
Më shumë se 55 000 të vdekur në vitin 2015 Më shumë se 55 000 persona janë vrarë në Siri në vitin 2015, ku më shumë se 2 500 fëmijë, njoftoi Vëzhguesi Sirian i të
Vetëhelmohet 28-vjeçarja nga Çegrani i Gostivarit Dje, rreth orës 20, në Spitalin e përgjithshëm të Gostivarit kan ardhur një-28 vjeçare me inicialet M.A, nga fshati Çegr
A ndodhen vërtetë në Maqedoni Lavdrim Muhaxheri me shokë? Dita e martë në Maqedoni u karakterizua me lajmin se të paktën 7 kosovarë të lidhur me ISIS-in thuhet të kenë hyrë në ra