999 rezultate për

njoftoi

Me shembje në kokë e trup, mësohet gjendja e adoleshentëve që u përfshinë në aksidentin tragjik E diela u kthye në mort. Tre 17 vjeccarë humbën jetën ditën e djeshme pasi u përfshinë në aksidente automobilistike.
"Vdiq si qen", si e njoftoi Trump eliminimin e liderit të ISIS Mwngjesin e ditws sw djeshme, presidenti Donald Trump njoftoi vdekjen e liderit tw ISIS-it, Abu Bakr alBaghdadi. Ai "
Presidenti Thaçi takoi krerët e sigurisë, njoftohet për masat e sigurisë në ditën e zgjedhjeve Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar sot krerët e institucioneve të sigurisë e të drejtësisë, Dre
Ndarje jo miqësore? Pas Met Elshanit edhe Fero e ka një mesazh publik për menaxherin (FOTO LAJM) Disa javë më parë, reperi Fero njoftoi largimin e tij nga “On Records” dhe shkëputjen e marrëdhënieve me menaxherin, Met
Taksa ndaj Kinës, SHBA e shtyn për në dhjetor Administrata e SHBA-së ka shtyrë vendosjen e tarifave prej 10 për qind për datën 15 dhjetor për disa produkte kineze, pë
Haradinaj sot dorëzon dorëheqjen tek presidenti Thaçi Kryeministri në largim Ramush Haradinaj sot pritet të dorëzojë edhe formalisht dorëheqjen tek presidenti i vendit, Hashi
Bota e futbollit në zi, ndahet nga jeta ish-presidenti i UEFA-s Lennart Johansson, presidenti më i vjetër në shërbim të organizmit evropian të futbollit, UEFA, vdiq në moshën 89-vjeçar
Përmbyset varka në Budapest, shtatë të vdekur dhe shumë të zhdukur Të paktën shtatë vetë kanë vdekur dhe 19 janë zhdukur pasi një varkë u përmbys në lumin Danub, në kryeqytetin hungarez B
E ëma e kishte groposur për së gjalli, foshnja shpëton për mrekulli (FOTO LAJM) Një rojë sigurie po bënte kontrollin rutinë në një pyll të Rusisë, kur papritur dëgjoi të qara bebesh. Ai ndoqi zërin
Gjendje e jashtëzakonshme në Sri Lanka, dyshimet e para Autoritetet e Sri-Lankës e kanë shpallur të hënën gjendjen emergjente në tërë vendin pas tetë sulmeve të përgjakshme që
Përsëri te Sevillia, edhe Kaparros me sëmundje të rëndë Trajneri i Sevilla, Joaquín Caparrós njoftoi në kanalin zyrtar të klubit pas fitores ndaj Valladolid, se vuan nga "leuce
Për 10 vjetë Volkswagen planifikon të prodhojë 22 milion makina elektronike Prodhuesi i njohur gjerman i automjeteve, Volkswagen, njoftoi se planifikon të prodhojë në 10 vitet e ardhshme 22 milion
Bernie Sanders i trondit të gjithë: Mbledh shifrën rekord 24 orë pas shpalljes së kandidaturës Sipas zyrtarëve të fushatës së politikanit Bernie Sanders, në llogarinë e tij janë mbledhur katër milionë dollarë nga 15
Qeni e njoftoi shoferin për aksidentin që e priste, por ai nuk ia vuri veshin (VIDEO) Një tjetër aksident komunikacioni në Rusi është shpërndarë me të madhe në rrjetet sociale, por këtë herë nuk është aksid
Kishte jetuar gjithë kohës poshtë një varri, burri merr vesh të vërtetën shokuese Një burrë nga Kazakistani është shokuar, pasi ka zbuluar një skelet njeriu në bodrumin e tij. Eltay Bazarbaev e ka bë
Alarm për bombë në një tren në Frankfurt, evakuohen 500 persona Një alarm për bombë është dhënë në Frankurt dhe për këtë arsye rreth 500 vetë janë evakuar nga një tren në Frankfurt për
Braktisi botën për të dashurin, e pëson rëndë bjondia (FOTO LAJM) Hollie Connis, 23 vjeç u gjet e vdekur mëngjesin e ditës së parë të këtij viti pasi ishte "arratisur" me të dëshurin për
Humbi Kupën Libertadores, dorëhiqet trajneri i Boca Juniors Boca Juniors humbi Kupën Libertatores ndaj River Plate në ndeshjen e cila u zhvillua në Santiago Bernabeo. Pas humb
Shkatërrohet kufiri Maqedoni-Greqi Persona të panjohur kanë shkatërruar dhe dëmtuar 105 gurë kufiri, përgjatë vijës kufitare ndërmjet Greqisë dhe Maqedonis
Del për herë të parë mesazhi që njoftoi botën për mbarimin e luftës (FOTO LAJM) Një mesazh i rrallë dhe origjinal që u ishte dërguar trupave britanike që të bëjnë armëpushim në fund të Luftës së Parë