999 rezultate për

njeriut

Pas katër vitesh ISIS tërhiqet nga Aleppo "Shteti Islamik" nuk është më i pranishëm në provincën siriane Aleppo, pasi që është tërhequr nga shumë fshatra, ku forc
BE dhe Britania bëjnë marrëveshje Bashkimi Evropian dhe Britania kanë arritur marrëveshje për prioritetet dhe orarin kohor të bisedimeve për Brexit, në ta
Nesër votimi për Maqedoninë në parlamentin Europian Para votimit që do të mbahet nesër, me propozim të eurodeputetit Ivo Vajgl, Parlamenti Evropian do te rishikojë raportet
Washington Post jep alarmin: SHBA të ngrenë zërin për dhunimin e të drejtave të njeriut në Turqi Nga Bordi i Editorialistëve Në fjalimin e tij nacionalist në ceremoninë e inaugurimit të tij si President i Shte
Anglia ndryshon ligjet për të drejtat e njeriut pas sulmeve terroriste Kryeministrja britanike, Theresa May, në një deklaratë për mediat, ka thënë se vendi do të ndryshojë rregullat për të dr
Mrekullitë e boronicës në trupin e njeriut Këto kokrra të vogla përmirësojnë trurin zbutin lëkurën, madje edhe e ndalojnë kancerin. Për sistem të shëndetshëm imun.
Zgjimi i hershëm nuk është i shëndetshëm Zgjimi i hershëm ka ndikim negativ në psikën njerëzore dhe mund të çojë deri te problemet serioze mendore. Shkencëtar
Ja çfarë i ndodh trupit të njeriut kur kalon të 30-at Ikja e viteve është një proces i pashmangshëm por ka disa ndryshime që ndodhin me trupin tuaj që nuk i dini, ndërsa i th
Si ndikon çokollata në trupin e njeriut Është njëri nga ushqimet e ëmbla më të popullarizuara në botë, por ka efekte befasuese në trupin tuaj. Hulumtimet e m
Ja çfarë ndikimi ka loja e famshme "Spinner" në trurin e njeriut (VIDEO) “Spinner” është një lojë e re e kthyer nw trend kohëve të fundit, që mund të mbahet në dorë dhe të rrotullohet me shpejt
Kriza politike, zyrtari i DASH takon Majlinda Bregun Zëvendësndihmës¬sekretari Amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee nesër mbërrin në Tiranë në një përpjekje të fundit për të g
A ndikon ndryshimi i motit në shëndetin mendor të njeriut? Ndryshimi i klimës ka efekte të mëdha dhe të habitshme njëkohësisht në shëndetin mendor. Të paktën kështu thonë ekspertë
Forma më e frikshme e vrasjes, çfarë ndikimi kanë armët kimike në trupin e njeriut Kohët e fundit kemi dëgjuar shpesh se në disa vende në konflikt lufte kanë ndodhur sulme me armë kimike. Por çfarë j
Mustafa: Kushtetuta garanton zbatimin e të drejtave të njeriut Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka deklaruar se Kushtetuta është kurora juridike dhe politike e Kosovës. “Kushtet
Sulltan Nevruzi, festa e rigjallërimit të natyrës dhe njeriut Sulltan Nevruzi festohej si festa e ardhjes së pranverës dhe më vonë si ditëlindja e imam Aliut. Para islamit, këtë f
Ja 20 shpikjet më të rëndësishme që kanë ndryshuar njerëzimin (FOTO LAJM) Që nga lashtësia njerëzimi ka patur mënyrat dhe mjetet e veta të përparimit. Që nga rrota e deri tek avancimi i tekn
Turqia do të dërgojë Holandën në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayip Erdogan e ka rikthyer përsëri në qendër të vëmendjes debatin për ndalimin e ministrav
Berisha: Nuk do më vinte keq nëse Azem Vllasi do vdiste Publicisti nga rradhët e Vetëvendosjes, Nazmi Berisha, ka thënë se nuk do t'i vinte aspak keq nëse avokati Azem Vllasi d
Bill Clinton, para 20 viteve ndaloi kërkimet për klonim të njeriut Presidenti amerikan Bill Clinton në vitin 1997 ndaloi kërkimet për klonim të njeriut . Mundësia për klonimin e njeriu
Departamenti Amerikan i Shtetit, kritika të ashpra për Maqedoninë Shkelje e të drejtave të njeriut, drejtësi selektive, korrupsion dhe uzurpimi i mediave, janë vetëm një pjesë e vërejtje