999 rezultate për

njeriut

Transplantet! E dini sa kushton çdo organ i trupit të njeriut? Transplantet nuk janë të rralla vetëm për shkak të mungesës së dhuruesve të organeve, por edhe për shkak të çmimit të ty
Uraganet po krijohet nga dora e njeriut? (FOTO LAJM) Të jetë e mundur që NASA po luan me të vërtetë me motin në Tokë? Sezoni i uraganeve këtë muaj në Karaibe e ka kthyer
Çfarë i ndodh trurit kur mbajmë një sekret, ja rreziku që na vjen prej tyre Të gjithë mbajmë sekrete, sado e pamundur të na duket, ashtu si të gjithë mund të japin fjalën që nuk do flasin për diçk
Shtatë pasojat e tmerrshme që marihuana i shkakton trupit të njeriut Përdorimi i marihuanës, ndonëse i legalizuar në disa vende, shkakton probleme të shumta për shëndetin e njeriut. Së f
Një botë e padepërtueshme si "fauna", nën syrin e dytë të njeriut (FOTO LAJM) Padyshim që natyra është një nga mrekullitë më të mëdha dhe nuk mundet askush ti japë një përkufizim të saktë dhe të pan
Mësoni 7 gjërat e tmerrshme që marihuana i bënë trupit tuaj Përdorimi i marihuanës, megjithese i legalizuar në disa vende, shkakton shume probleme për shëndetin e njeriut. Së fu
10 fakte interesante që nuk i keni ditur për trupin E dinit që njerëzit prodhojnë qeliza të reja të gjakut? Ndoshta edhe mund ta dinit. Por ka disa fakte te tjera të cilat
Të miturëve po u shkelen të drejtat në burg As sivjet, sikurse edhe vitin e kaluar procesi mësimor për të miturit që mbahen në Qendrën Korrektuese në Lipjan, nuk ka
10 fakte interesante që nuk i keni ditur për trupin tuaj E dinit që njerëzit prodhojnë qeliza të reja të gjakut? Ndoshta edhe mund ta dinit. Por ka disa fakte te tjera të cilat
Truri jonë mund ta çojë qytetërimin jashtë këtij planeti! (VIDEO) Shkencëtarët do ju lenë gojëhapur me zbulimin e fundit, ata kanë zbuluar se brenda trurit të njeriut mund të gjesh forma
Gjenden gjurmë 'njeriu' 5.7 milionë vjeçare në Kretë Gjurmë njeriu 5.7 milionë vjet të vjetra janë gjetur së fundmi në bregdetit kretan në Mesdhe. Zbulimi përbën ngjarje në
OKB akuzon Trump-in se po nxit dhunë kundër gazetarëve Komisionari për të drejta të njeriut i Kombeve të Bashkuara, Zeid Ra'ad Al Hussein, është shprehur se sulmet “e rreziksh
Si ndikon stresi në trupin e njeriut Trupi i njeriut është dizajnuar të ballafaqohet me stresin dhe të reagoj ndaj tij. Por, qoftë nëse është fjala për një f
5 gjërat e "tmerrshme" që i ndodhin trupit të njeriut kur jeni në avion Vera është sezoni ideal për t'u arratisur nga e lodhshmja dhe e përditshmja, një udhëtim është gjithmonë i mirëpritur pa
Në shtëpinë e “njeriut më të urryer” të Amerikës (VIDEO) Njeriu më i urryer i Amerikës, siç e pagëzoi kohë më parë shtypi vendas, sipërmarresi Martin Shkreli i ka sjellë fshatit
Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Lideri i ISIS-it është ende gjallë! Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis ka deklaruar dje se ai besonte se kreu i Shtetit Islamik, Abu Bakr al-Baghd
Shkencëtarët arrijnë të krijojnë zemrën e njeriut Shkencëtarët kanë zhveshur qelizat e zemrës së një miu duke lënë skeleturën e fortë, në të cilën pastaj janë vendosur qe
Ndryshimet në trupin e njeriut kur mbush 30 vjeç Edhe pse askush nuk i thotë në fakt kur mbush 30 vjec vërtet që ndodhin shumë ndryshime në trupin e njeriut. Rrudhat
Juristët kundër Ramës: "Lista e zezë" e paligjshme Juristët denoncojnë se po shkelen të drejtat e njeriut në publikimin e listës 101-emërore të lakuar në rrjetin social si
Efektet e plazhit në trurin e njeriut Qëndrimi në natyrë të hapur është i mirë për shëndetin fizik dhe mendor, ndërsa studimet e fundit tregojnë për përfitime