999 rezultate për

njeriut

Edhe Avokati i Popullit i shkon në zyrë Haradinajt Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Avokatin e Popullit, Hilmi Jashari me bashkëpunët
Fauna, e përjetësuar në syrin e dytë të njeriut (FOTO LAJM) Padyshim që natyra është një nga mrekullitë më të mëdha dhe nuk mundet askush ti japë një përkufizim të saktë dhe të pan
Fakte të mrekullueshme që provojnë se trupi i njeriut është plot me surpriza (FOTO LAJM) Shkencëtarët nxjerrin zbulime të reja rreth trupit të njeriut pothuajse çdo ditë. Ne bëmë një përmbledhje të fakteve
Thaçi zotohet se do të mbrojë të drejtat e njeriut Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se përkushtimi ndaj respektimit të të drejtave të njeriut e sidomos kategor
Pamje të tmerrshme, krokodili gjigant hidhet drejt njeriut (FOTO & VIDEO) Një kalorës në North Queensland ka filmuar momentin e tmerrshëm kur një krokodil gjigant i ujërave të ëmbla del nga uji
Wow! Zbulohet një organ i ri brenda trupit të njeriut (VIDEO) Një organ i ri është zbuluar i fshehur brenda trupit të njeriut. I njohur si mesenteri, më parë mendohej se ishte vet
Policia në kërkim të "Lolos" së Habilajve, njeriut që takohej me "Shefin e Madh" Aksioni i fundit i Prokurorisë së Krimeve të Rënda në Vlorë kishte si synim kapjen e vëllait tjetër të Moisi Habilajt që
Eksperimenti i tmerrshëm, çfarë i ndodh njeriut nëse qëndron 30 ditë pa gjumë (VIDEO) E tmerrshme në kuptimin e plotë të fjalës mund të konsiderohet ky eksperiment i bërë me pesë burra. Qëllimi ishte për
E pabesueshme, Zvicra do të nxjerrë ar nga jashtëqitjet e njeriut Rafineritë e arit në Zvicër mund të marrin në konsideratë fillimin e një programi riciklimi. Shkencëtarët në Institut
Të reja rrënqethëse nga "çifti kanibal", zbulohet si e konsumonin mishin e njeriut (FOTO LAJM) Dmitry Baksheev, 35 vjeç, me nofkën "Devil" dhe gruaja e tij, Natalia Baksheeva, 42 vjeç, u arrestuan nga policia ruse p
Habit Dritan Hila: Kokëkanaçë, qeni vret përpara se të jetë mik i njeriut Prej disa ditësh media dhe vetë njerëzit janë bërë më të ndjeshëm ndaj kafshëve, kjo që prej videos virale të një 14-vje
Ja pse qeni është shoku më i mirë i njeriut (FOTO LAJM) Qeni mund të bëjë gjërat më të papritura dhe këtë e dinë të gjithë pronarët. Ne kemi bërë një përzgjedhje të fotove m
10 fakte interesante rreth trupit të njeriut që zakonisht kalojnë pa u vënë re (FOTO LAJM) Një qenie njerëzore është një nga mrekullitë më të mëdha të natyrës. Pavarësisht nga fakti se organet tona janë duke
OKB: Spanja ka shkelur të drejtat e njeriut në Katalonjë Autoritetet spanjolle dyshohet se kanë shkelur të drejtat e njeriut në përpjekjen e tyre për të penguar referendumin për
Një botë e padepërtueshme si "fauna", nën syrin e dytë të njeriut (FOTO LAJM) Padyshim që natyra është një nga mrekullitë më të mëdha dhe nuk mundet askush ti japë një përkufizim të saktë dhe të pan
Ndryshohet historia: Ndërhyrje në ADN-në njerëzore për të luftuar sëmundjet Për herë të parë në histori, është bërë e mundur që në ADN-në e njeriut të kryhet "kirurgji kimike", për të eleminuar s
Çfarë i ndodh trurit kur mbajmë një sekret? Të gjithë mbajmë sekrete, sado e pamundur të na duket, ashtu si të gjithë mund të japin fjalën që nuk do flasin për diçk
Njihuni me 10 sëmundjet më të “dhimbshme” të njeriut Guri në veshka dhe dhimbje koke, por jo vetëm. Këtu është lista e gjendjeve më të këqija mjekësore të hartuara nga mjekë
Transplantet! E dini sa kushton çdo organ i trupit të njeriut? Transplantet nuk janë të rralla vetëm për shkak të mungesës së dhuruesve të organeve, por edhe për shkak të çmimit të ty
Uraganet po krijohet nga dora e njeriut? (FOTO LAJM) Të jetë e mundur që NASA po luan me të vërtetë me motin në Tokë? Sezoni i uraganeve këtë muaj në Karaibe e ka kthyer