999 rezultate për

njeriut

Ky është materiali që po i vdes shqiptarët nga kanceri dhe ata nuk e dinë Avokati i Popullit, në pajtim me kompetencat dhe përgjegjësitë ligjore, ka filluar hetimet Ex Officio (sipas detyrës zyr
E dini përse shërben zgavra midis hundës dhe buzës së sipërme? (VIDEO) Mësoni përse e kemi atë lug nën hundë, mbi buzën e sipërme, si quhet ajo dhe çfarë rëndësie ka për ju. Të gjithë e ke
Realizohet bashkëpunimi i parë muzikor mes njeriut dhe inteligjencës artificiale (VIDEO) Albumi i parë muzikor i krijuar nga inteligjenca artificiale tashmë është një realitet, është publikuar më 12 janar 2018
Të mençurit nuk e duan shoqërinë Të gjithëve ju është e njohur se sa është i rëndësishëm shoqërimi për të ndierë kënaqësinë e jetës, mirëpo ekziston një
Inteligjenca artificiale lexon mendjen e njeriut Teknologjitë e inteligjencës artificiale mund të lexojnë dhe mendjen e njeriut! Ky përfundim vjen pas një studimi ng
ECHR-ja e shqetësuar për tentimin e shfuqizimit të Speciales Qendra Evropiane për të Drejtat e Njeriut është e shqetësuar nga përpjekjet e vazhdueshme për të minuar punën e Dhomave
A e dëmton sheqeri shëndetin e njeriut? Sheqeri i kallam sheqerit dhe sheqeri i panxharit, janë të njëjtë. Ndryshimi ndërmjet të dyjave është se njëri është në
Jepet alarmi, parardhësi i njeriut po zhduket (FOTO LAJM) Kujdestarët e kopshtit zoologjik në Bali Indonezi kanë mahnitur me pamjet e publikuara së fundmi në internet. Kujdest
Familja e Ziver Veizit merr dëmshpërblimin për vrasjen në demonstratën e "21 Janarit" Qeveria e Shqipërisë ekzekutoi vendimin e Gjykatës së të Drejtave të Njeriut në Strasburg duke i dhënë 109 mijë euro dëm
Gjenden eshtra të njeriut në Pasjan Gjatë punimeve të rrjetit të ujërave të zeza në fshatin Pasjan të Parteshit, nga një firmë ndërtimore janë gjetur disa e
Ndryshohet historia: Ndërhyrje në ADN-në njerëzore për të luftuar sëmundjet Për herë të parë në histori, është bërë e mundur që në ADN-në e njeriut të kryhet "kirurgji kimike", për të eleminuar s
Zbulimi befasues, në trupin e njeriut ekziston një organ për të cilin nuk e dinim Një organ i ri është zbuluar i cili gjendej aspak i fshehur por lehtësisht i kapshëm nga syri. I njohur si mesenteri,
Pasuria marramendëse e sheikut të Manchester Cityt, njeriut më të pushtetshëm të futbollit Skuadra e tij Manchester City kryeson renditjen në Premier League, ai ka një pasuri prej 17 miliardë paundësh dhe një me
Filipinasit djegin “djallin” Duterte (VIDEO) Protestuesit me imazhet e presidentit filipinas Rodrigo Duterte portretizuar si djalli, dogjën një figurë të kreut të sh
Kameleoni sjell në jetë 26 të vegjël teksa qëndronte në dorën e njeriut (VIDEO) Aldo Kleyn nga Afrika e Jugut, ka treguar se si një kameleon ka sjell në jetë 26 të vegjël, teksa qëndronte në dorën e t
Zbulimi i frikshëm: Pas vdekjes, mendja e njeriut vazhdon të punojë (FOTO LAJM) Vdekja sapo u bë më e frikshme, shkencëtarët kanë zbuluar se njerëzit janë të vetëdijshëm edhe pasi vdesin, sepse vetëdi
Haradinaj vlerëson punën e KMDLNJ Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim kryetarin e Këshillit për Mbrojtjen e të
Ndryshohet historia: Ndërhyrje në ADN-në njerëzore për të luftuar sëmundjet Për herë të parë në histori, është bërë e mundur që në ADN-në e njeriut të kryhet "kirurgji kimike", për të eleminuar s
Gjenden gjurmë "njeriu" 5.7 milionë vjeçare në Kretë Gjurmë njeriu 5.7 milionë vjet të vjetra janë gjetur së fundmi në bregdetit kretan në Mesdhe. Zbulimi përbën ngjarje në
Edhe Avokati i Popullit i shkon në zyrë Haradinajt Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Avokatin e Popullit, Hilmi Jashari me bashkëpunët