999 rezultate për

njeriut

KMDLNJ: Mos u bëni pjesë e luftës së Erdoganit Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar në lidhje me arrestimin e pesë shtetasve turq sot
Zbulohet një organ i ri në trupin e njeriut Shkencëtarët kanë identifikuar një organ të ri në trupin e njeriut, një zbulim që me shpresë mund t’i ndihmojë ata që të
Analisti kosovar kërkon të dënimin e pjesëtarëve të Policisë së Kosovës Njohësi i çështjeve politike në vend Fadil Lepaja, ka bërë thirrje që të hetohet intervenimi i Policisë së Kosovës në Ve
Ndërrimi i gjakut në muajin mars, çfarë shkakton në trupin tonë? Ndryshimet stinore ndikojnë në ritmin biologjik të organizmit të njeriut. Trupi dhe truri janë të parët që përjetojnë nd
Këto ushqime i duhen patjetër trupit të njeriut Dihet nga të gjithë që metabolizmi juaj dobësohet me kalimin e viteve. Por, mos u shqetësoni. Ka disa ushqime që e nd
Çfarë i ndodh trupit të njeriut nëse pini vaj ulliri me stomak bosh Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare. Ai përmb
Sfera gjigante, shihni zyrat e njeriut më të pasur në botë (FOTO LAJM) Revista ekonomike amerikane “Forbes” ka publikuar listën e super-pasanikëve. Dhe Bill Gates nuk është më njeriu më i pas
Çfarë ndodh me trurin disa minuta pas vdekjes? Neurologët kanë studiuar trurin e 9 pacientëve pas vdekejes së tyre, dhe kanë zbuluar të dhëna të habitshme me atë që nd
Nxjerr gjak nga çdo vrimë e trupit, ky gjarpër është ferri i viktimave (FOTO LAJM) Boomslang është emri i një lloji të vecantë gjarpri i cili gjendet masivisht në pemët afrikane. Helmi i tij është aq
Arrestimi i njeriut të ISIS, SHBA falënderon policinë shqiptare Drejtësia amerikane ka falenderuar Policinë e shtetit shqiptar pasi vetëm nëpërmjet bashkëpunimit kanë arritur të arrest
Trupi i njeriut shndërrohet në një karikues baterie Të kësh në dispozicion një karikues baterie nuk mund të jetë më një problem, për të karkikuar celularin do të mjaftojë t
Njerëz të pabesueshëm që dëshmuan se asgjë nuk është e pamundur (FOTO LAJM) Aftësitë fizike dhe njohëse të trupit të njeriut përgjithësisht janë shumë të kufizuara. Por psikologët besojnë se ë
Butrinti i kthen shpinën njeriut që e ndihmoi Gjatë ditës së djeshme mediet kosovare kanë raportuar se këngëtari Butrint Imeri ka mashtruar fansat e tij sa i përket k
Si duket fytyra e njeriut pak sekonda para vdekjes? Foto para tragjedisë (FOTO LAJM) Si mendoni që duket fytyra e njeriut pak sekonda para vdekjes? Është një mister, mirëpo këto 19 fotografi janë shkre
Ndikimi i stresit në trupin e njeriut është më i madh se sa e kishit menduar Njeriu përballet çdo ditë me stresin dhe efektet e tij negative. Stresi mund të ketë efekte të ndryshme në sjelljen,
Serbët protestojnë kundër Kandiq, arsyeja e çuditshme Lëvizja “Zavetnici” (Betimtarët) kanë mbajtur një protestë para Shtëpisë së të Drejtave të Njeriut në qendër të Beogradi
Historia e mrekullueshme e tigrit që kërkoi ndihmën e njeriut (FOTO LAJM) Historia e mrekullueshme e tigrit që kërkoi ndihmën e njerëzve për një problem serioz dentar. Një tigër i rraskapitur
Shokon gazetari: Njeriut të presidentit azer iu bë atentat mafioz për naftën në Durrës (VIDEO) Në studion e emisionit “Opinion”, gazetari Artan Hoxha është shprehur se interesat për naftën shqiptare dhe rafinerinë e
Aroma e njeriut që duam përmirëson gjendjen mendore Aroma e njeriut të dashur është në gjendje që të largojë stresin menjëherë! Së fundmi e ka pohuar këtë edhe një studi
10 fakte interesante që si kemi ditur për trupin tonë 1 . KOCKAT E NJERIUT Kockave Njeriut ( sidomos femuri ) është rreth 4 herë më i fortë se betoni. Një pjesë e eshtrave e