999 rezultate për

njeriut

Ka dhëmbë njeriu, nuk keni parë kurrë një peshk si ky (FOTO LAJM) Dhëmbët e një peshku të rrallë të kapur në Karolinën e Jugut janë bërë hit në rrjetet sociale. Peshku nuk është aspa
SHBA-të tërhiqen nga Këshilli i OKB-së për të Drejtat e Njeriut Shtetet e Bashkuara janë tërhequr nga Këshilli i të Drejtave të Njeriut në OKB, duke e quajtur atë “një pusetë anësish p
Të Drejtat e Njeriut reagojnë për Zharkun, të ndryshohet ligji që favorizon kriminelët Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe të Lirive të Njeriut, përmes një reagimi kanë kritikuar ligjshmërinë e kthimit
Godet Kreshnik Spahiu: Rama është më i zi se 600.000 sirianë Nga Kreshnik Spahiu Dje mediat gjermane konfirmuan zyrtarisht me zë dhe figurë vendimin e qeverisë shqiptare për të p
Amerika i kërkon Rusisë të lirojë të burgosurit politikë Shtetet e Bashkuara i bënë thirrje Rusisë që të lirojë dhjetëra njerëz, të cilët nga grupet e të drejtave të njeriut jan
Ndikimi i stresit në trupin e njeriut është më i madh se sa e kishit menduar Njeriu përballet çdo ditë me stresin dhe efektet e tij negative. Stresi mund të ketë efekte të ndryshme në sjelljen,
Nxjerr gjak nga çdo vrimë e trupit, ky gjarpër është ferri i viktimave (FOTO LAJM) Boomslang është emri i një lloji të vecantë gjarpri i cili gjendet masivisht në pemët afrikane. Helmi i tij është aq
Ndarja nga jeta e njeriut të rëndësishëm, Berisha i hidhëruar Ndarja nga jeta e akademikut Kolec Topalli ka prekur së shumti edhe ish-kryeministrin Sali Berisha. Ai ka shkruar një
Maqedonia sot në festë, Xhaferi i uron përzermërsisht Kryetari i Kuvendit , Talat Xhaferi dërgoi urim me rastin e 24 Majit, Ditës së iluministëve mbarësllovenë, vëllezërve të
Tmerri në Gaza, merren masa nga OKB Këshilli i OKB-së për të Drejtat e Njeriut ka votuar pro dërgimit të një ekipi hetues ndërkombëtar për krimet e luftës,
Ka dhëmbë njeriu, nuk keni parë kurrë një peshk si ky (FOTO LAJM) Dhëmbët e një peshku të rrallë të kapur në Karolinën e Jugut janë bërë hit në rrjetet sociale. Peshku nuk është aspa
Fjalët e para të njeriut që do të hetojë UÇK-në Jack Smith, prokuror amerikan me përvojë në hetime politike të rangut të lartë dhe hetime penale ndërkombëtare, u emërua
Zbuloni sa kushton një TV, telefon, frigorifer në burgjet e Maqedonisë Telefon celular të vjetër disa vjet, kushton 600-700 euro, pa internet kushton 200 euro, një televizor 32 inç kushton 50
Askush s’e priste që kjo të fshihej brenda hundës së njeriut! Prej kohësh, shkencëtarët paralajmërojnë se duhen antibiotikë të rinj, pasi mikrobet po krijojnë rezistencë ndaj atyre a
Deri tani, askush s'e dinte se çfarë fshihej në hundën e tij (FOTO LAJM) Prej kohësh, shkencëtarët paralajmërojnë se duhen antibiotikë të rinj, pasi mikrobet po krijojnë rezistencë ndaj atyre a
VV proteston ndaj njeriut që e mbushi me 70 biznese serbe dhe një shqiptare panairin Lëvizja Vetëvendosje sot ka zhvilluar një aksion simbolik pasi Oda Ekonomike e Kosovës po favorizon bizneset serbe.
Morena, i blen dhuratë super të shtrenjtë njeriut më të rëndësishëm për të (FOTO LAJM) Këngëtarja dhe modelja e njohur Morena Taraku vazhdon të jetë e shumë komentuar në media. Ajo njihet për jetën e sa
Zbulohet e fshehta e madhe tek ADN-ja e njeriut Provat e ADN-së kanë treguar se një numër i vogël i meshkujve të fuqishëm kanë sjellë miliona pasardhës gjatë lindjes së
Krijohet trupi i njeriut në miniaturë Mini-truri i njeriut me enë të veta të gjakut është krijuar në një laborator për herë të parë. Kjo mund të ndihmojë p
KMDLNJ i thotë jazëk Erdoganit Politikanët e korruptuar dhe të papërgjegjshëm kosovarë, për një grusht parash të pista apo për ndonjë interes tjetër ed