999 rezultate për

niveli

Reshjet e shiut rrisin nivelin e lumenjve në Maqedoni Reshjet e shiut gjatë ditës së djeshme e kanë rritur nivelin e të gjithë lumenjve në vend dhe janë të mundshme vërshime
Përmirësohet niveli i ajrit, ja ku renditet Prishtina Nënkryetari i komunës së Prishtinës, Selim Pacolli ka bërë me dije se gjendja e ajrit tashmë është shumë e mirë. Pris
Instituti Hidrometeorologjik paralajmëron vërshime në Kosovë Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, ka njoftuar se që nga oret e hershme të mëngjesit në vendin tonë kanë filluar
Mësoni nivelin e ndotjes për ditën e sotme Cilësia e ajrit nga matja që i është bërë këtë mëngjes është dukshëm me ndryshe se mëngjeset e tjera. Sot, kur vetura
Dita e dytë pa vetura, ky është niveli i ndotjes së ajrit këtë mëngjes Sot është dita e dytë nga hyrja në fuqi e vendimit të Komunës së Prishtinës që ndalon qarkullimin e veturave në qytet.
Befason ajri në Prishtinë, mësoni nivelin Ajri që kishte ngelur në hapësirën mbi Prishtinë duket se po largohet nga territori i kësaj komune për shkak të heqjes s
OBSH tregon numrin e njerëzve që vdesin nga ndotja e ajrit Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë numrin e vdekjeve në bota nga ajri i ndotur. Sipas këtyre të dhënave, janë m
Pa u marrë masat bie ndotja e ajrit, kush e pastroi? Niveli i ndotjes së ajrit në Kosovë, veçanërisht në Prishtinë, është kryelajm i medieve në kohët e fundit. Për të ulu
Sena arrin nivelin rekord, Parisi i zhytur në ujë (FOTO LAJM) Lumi Sena në Paris më në fund arriti kulmin në më shumë se 19 metra, pas një fundjave në të cilën u evakuuan rreth 1.500
Statuja e ushtarit francez shërben për matjen e nivelit të ujit në Paris Shtëpitë buzë lumenjve dhe bizneset në Paris janë gjendje gatishmërie të lartë pasi lumi Sena është fryrë tejmase dhe kë
Alarmohet Parisi për muzetë dhe transportin publik, shkak dalja e Senës nga shtrati Parisi po përgatitet sot për t’u përballur me një fryrje të Senës që vazhdon të rritet duke çrregulluar transportin publ
Thaçi: Shqiptarët e Maqedonisë duhet të ngrihen në nivelin e kombeve evropiane Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, sot para dite ka vendosur kurora lulesh pranë varrit të kryetari
Giggs komplimenton drejtuesit e Unitedit, për blerjen e Sanchezit Rayan Giggs shprehet i lumtur për transferimin e kilianit Alexi Sanchez. Ryan Giggs beson se transferimi i Sanchezit
Sherr në Shtëpinë e Bardhë, Melania anulon planet me Donald Trump (FOTO LAJM) Zonja e Parë Melania Trump nuk do të shoqerojë burrin e saj kur të kryesojë në Alpet zvicerane për mbledhjen vjetore të
Maqedoni, niveli i lumenjve mbetet nën mesatare Pothuajse tetë herë më ulët se mesatarja për janarin është niveli i lumit Sateska afër Botunit, ndërsa për pesë herë ësh
BE emëron një grup të nivelit të lartë për të luftuar fake news Komisioni i BE-së ka emëruar një grup të nivelit të lartë prej 39 ekspertësh për të luftuar lajmet e rreme dhe dezinform
Del harta, ja zonat që do të zbardhen nga dëbora nesër (FOTO LAJM) Fundjava parashikon të sjellë dimrin e vërtetë pas shumë ditësh me mot të kthjellët dhe temperatura të larta. Por e d
Niveli i obezitetit tek fëmijët është dhjetëfishuar Niveli i obezitetit tek fëmijët dhe adoleshentët është dhjetëfishuar përgjatë katër dekadave të fundit. Kjo nënkupton
Hiqni dorë nga dietat e rrezikshme, çfarë shkakton moskonsumimi i bukës Në ditët e sotme dietat për të humbur peshë konsistojnë në eleminimin e bukës dhe brumërave. Por në fakt karbohidra
Hani fruta, përfitimet shëndetësore të kivit Kivi përmban sasi të lartë të fibrave të cilat përmirësojnë sëmundje si diabeti, zvogëlon nivelin e kolesterolit, përmir