999 rezultate për

niveli

Ndryshon renditja, SHBA vendos Kosovën në nivelin e tretë të rrezikshmërisë për COVID-19 Ministria e Shëndetësisë ka mirëpritur vendimin e SHBA-së për heqjen e Kosovës nga Niveli 4, në të cilin qytetarët ameri
Zakonet që ulin nivelin e inteligjencës te njerëzit Edhe pse në pamje të parë duket se nuk kanë asnjë lidhje me inteligjencën, është vërtetuar shkencërisht se zakonet e për
Situatë alarmante në liqenin e Ohrit, bie ndjeshëm niveli i ujit Ishuj të vegjël u shfaqën në brigjet e Liqenit të Ohrit, në vende të cilat më herët ishin nën ujë. Kjo situatë është rez
Cilët persona me diabet janë më të rrezikuar nga humbja e shikimit Glukoza është një burim esencial i energjisë për të gjithë qelizat e jetësore të trupit të njeriut. Niveli i glukozës i
Nëse mund të gjeni se çfarë nuk shkon tek kjo foto, niveli juaj i inteligjenës është mbi mesataren (FOTO LAJM) Të jesh i vëmendshëm do të thotë të shikosh gjithçka përreth teje (njerëz, situata, ngjarje, etj.) Dhe pastaj të mendosh
E sa vite do të luajë CR7? Përgjigjen e jep trajneri i Portugalisë Trajneri i Kombëtares së Portugalisë, Fernado Santos, beson se sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, mund të luajë d
Zbulimi shqetësues i shkencëtarëve për shkrirjen e akujve Shkrirja e akujve mund ta rrisë nivelin e detit me 38 centimetra deri në vitin 2100. Është ky paralajmërimi i fundit i N
Tërmeti i 26 nëntorit i shkatërroi pallatin, banorët çojnë çështjen në SPAK Banorët e pallatit nr 8, në lagjen 5 të qytetit të Durrësit kanë dërguar çështjen e dëmtimit të banesës së tyre në SPAK.
Për t'i shpëtuar COVID-19, sigurohuni të keni në rregull nivelin e kësaj vitamine në gjak Një studim së fundmi ka pohuar se mungesa e vitaminës D në trup rrit rrezikun e infektimit me virusin Korona 80% më shum
Pas Shtëpisë së Bardhë, sot takimi i nivelit të lartë Kosovë-Serbi në Bruksel Si pjesë e marrëveshjes gjithëpërfshirëse për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, takimi do të trajt
Euro në pikiatë, zbret në nivelin më të ulët që para fillimit të pandemisë Monedha e përbashkët ka shënuar një rënie të fortë sot në tregun e brendshëm valutor. Sipas kursit zyrtar të Bankës së S
1 thelb hudhër esëll bën mrekulli për organizmin Ideja e të ngrënit hudhra mund të mos ju entuziasmojë aspak, sidomos kur sillni ndërmend aromën e tyre karakteristike. P
Salah ka ndikuar në uljen e nivelit të kriminalitetit në qytetin e Liverpoolit Mohamed Salah është një nga lojtarët më të dashur, jo vetëm nga tifozët e Liverpoolit por ndoshta edhe te tifozët rival
Banka e Shqipërisë blen një ton ar Banka e Shqipërisë ka diversifikuar rezervën valutore të vendit duke riinvestuar një pjesë të saj në ar gjatë vitit 2019
Vjedhje me armë dhe eksploziv, arrestohet i riu që "boshatiste" bankat dhe argjendaritë (VIDEO) Një 31 vjeccar është vënë në pranga pasi akuzohet si autor i 15 vjedhjeve që kanë terrorizuar jo pak vendin. I riu ak
Eto'o: Diouf kishte pirë pak më shumë se ç’duhet… askush nuk ka qenë në nivelin tim Samuel Eto i është përgjigjur deklaratës së ish-sulmuesit nga Senegali, El-Hadji Diouf se është futbollisti afrikan më i
U hapën kefenetë, radhë që në 04:00 të mëngjesit në këtë shtet Kafe dhe ushqim "Fast Food-i". Qytetarët e Zelandës së re kanë shijuar sot këto dy gjëra, të munguara prej 5 javësh për
Skënder Gjinushi përfundon në SPAK, për çfarë akuzohet Kryetarja e Komisionit të Edukimit dhe Medias, Fatjona Dhimitri ka denoncuar sot në SPAK, Skënder Gjinushin, për shkelje
Flasin të mbijetuarit shqiptarë të COVID-19: Shihja me zemër të ngrirë nivelin e oksigjenit Koronavirusi vdekjeprurës SARS-CoV-2 është i paparashikueshëm; ai i sprovon të sëmurët dhe përjetimet e tyre në mënyra t
Portierët më të mirë në botë, Strakosha baraz me Szczesny Thomas Strakosha ishte duke kaluar një formë të shkëlqyer në Serinë A me fanellën e Lazios. Gardiani shqiptar po shn