LAJMI I FUNDIT/ Plas në Kukës, raportohen të shtëna
999 rezultate për

nivelet

Vuani nga dhimbje koke të vazhdueshme? Ja çfarë e shkakton “Migrena mendohet si një çrregullim nervor i trurit”, tregoi për revistën “Self” Richard Lipton, neurolog tek Fondacioni
Pse duhet të hani çamçakëz Çamçakazi ka një rol të rëndësishëm në shendetin tonë. Studimet kanë treguar se një numër i madh të mirash vjen nga përt
Si të mbajmë nën kontroll diabetin Diabeti është një sëmundje që kohët e fundit është përhapur me ritme të shpejta, pasi një pjesë e madhe e njerëzve nuk i
Ja çfarë i ndodh trupit kur hani vezë Vezët janë një ushqim i shëndetshëm kur ato janë të shëndetshme. Ju duhet të zgjidhni vezë organike që nuk përmbajnë hor
NFL/ Disa muaj para stadiumit si "lypës", e merr New York (FOTO) Joe Anderson ndoshta është njeriu që ka marrë dhuratën më të bukur të festave. Një histori gati gati e pabesueshme që
Qeveria përshëndet sjelljen e policisë në ngjarjet e djeshme Kryeministri Isa Mustafa, në mbledhjen e sotme të qeverisë ka përgëzuar policinë për ruajtjen e rendit gjatë ngjarjeve t
Lu dhe Vlahutin apelojnë: Të goditet korrupsioni në nivelet e larta Në një takim me zyrtarë vendas e të huaj, ku është diskutuar mbi sistemin e drejtësisë, ajo çfarë është apeluar është që
Omega-3 mundësi e mirë për nxënësit e dobët Omega-3 është një mënyrë e mirë për të gjithë nxënësit të cilët mund të kenë probleme me memorien. Peshku është ushqimi
AAK: Do ta ndryshojmë Kosovën Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka lajmëruar se në parti ka nisur reformimi i brendshëm. Në mbledhjen e sotme, Krye
Përjashtohen 3 anëtarë të AAK-së Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka larguar 3 anëtarë të partisë nga dega e Kaçanikut, si rrjedhojë e masave që po ndërm
Këto dhurata janë për femijët e pasanikëve (FOTO LAJM) Çdo fëmijë ëndërron që për Krishtlindje të marrë një dhuratë të veçantë. Modelin e fundit të kukulles Barbie, një makina
"Ilaçi" i ditës sonë, ja orari kur kafja nuk ju sjell probleme (FOTO LAJM) Shumica prej nesh konsumojmë shumë sasi kafeje dhe përballemi me probleme të shumta, ku ndër to është edhe pagjumësia.
PD: Qeveria mashtroi biznesin Partia Demokratike akuzoi sot qeverinë se ka mashtruar biznesin dhe se po fut në kolaps ekonominë e vendit. Në një dekla
Sa shumë super ndeshje gjatë dhjetorit (FOTO-LAJM) Ditët e mbetura do të jenë të tej mbushuar me super ndeshje nga të gjitha kampionatet ku në disa raste përballen histori
Rikthimi i Kakasë, Gattuso: Tifozët duhet të tregojnë durim Gennaro Gattuso i bën thirrje tifozëve të Milanit të jenë të durushëm në lidhje me rikthimin e Kakasë së dikurshëm. Ish-
Matura, zhvillohet sot provimi i Matematikës Pas testimit në Gjuhë-Letërsi, rreth 50 mijë maturantë i nënshtrohen sot provimit të dytë të detyrueshëm, atij të Matema
Takimi me Moore, Meta kërkon rivendosjen e integritetit të KQZ-së Pas takimeve me liderin e opozitës, Edi Rama dhe kryeministrin Berisha, drejtori për Europën Qëndrore dhe Jugore në Depa
Koalicioni i majtë, PBDNJ lë anëtarin në KZAZ Kalimi i Lëvizjes Socialiste për Integrim në koalicionin e majtë pritet të prekë edhe përbërjen e KZAZ dhe KQV. Kjo pasi
Rosell denoncon "sulmin" e City-t Presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell është shgprehur gjatë ditës së sotme se Manchester City është duke u përpjekur pë
Gjelbërimi lufton stresin Nje studim tregon se nivelet e stresit tek të papunësuarit janë të lidhura më shumë me gjërat që i rrethojnë se sa me mo