999 rezultate për

nivelet

Disa këshilla për të mbajtur diabetin nën kontroll Duke përcjellë nivelet e glukozës. Nivelet e larta dhe ato shumë të ulëta të glukozës në gjak (të quajtur hipoglikemia)
3 numrat kyç për shëndetin e zemrës I dini numrat e shëndetit të zemrës që mund t’ju shpëtojnë jetën? Ka 3 numrat kyç që duhet t’i dini. Tensioni i gjaku
Harrojini ilaçet! Këto janë kurat më të mira natyrale për ngërçin Dikur vetëm të pasurit mund të konsumonin shumë mish të kuq, alkool dhe ushqime të tjera të yndyrshme. Prandaj përdhesi,
Rrogat ulen, taksat ngrihen: Shifrat tronditëse që nxjerrin zbuluar Ramën Ekonomia e Shqipërisë dy vitet e fundit është rritur me ritme me të shpejta se Rajoni, por kjo nuk është përkthyer në nj
Reshjet e borës ngrenë nivelin e lumenjve Është rritur gati dy herë më shumë niveli i lumit Vardar në Jegunovc dhe në Zajçev Rid. Të dhënat e Drejtorisë së Pun
Reshjet e shiut dyfishojnë nivelin e lumenjve Nivelet e ujit në të gjithë lumenjtë në Maqedoni me përjashtim të Drinit të Zi dhe Bregallnicës janë të larta pas reshje
Bakteret, shkaktarë të lindjeve të parakohshme Gratë shtatzëna të cilat janë më të rrezikuarat për të lindur para kohe mund të identifikohen në bazë të mikrobeve që gj
Haradinaj shpall zgjedhjet e përgjithshme në AAK Lideri i AAK-së dhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se pas një viti të suksesshëm që kjo parti ka p
Çfarë i ndodh trupit nëse ndalojmë ngrënien e bukës dhe makaronave “Karbohidratet ruhen në trup në formën e glikogjenit – shpjegon Pietro Migliaccio, president i dietologjisë i Shoqërisë
Putin: Rusia kërkon bashkëpunim pragmatik me SHBA Me rastin e urimeve për Vitin e Ri, presidenti rus, Vladimir Putin i ka kërkuar homologut të tij amerikan, Donald Trump
Ja pse njerëzit nevrikë sëmuren më shpesh Fatkeqësisht, të kontrollosh temperamentin është një problem për shumë njerëz. Sipas studimeve të kryera, një në tre per
5 arsyet pse ndihemi të gjithë të uritur Ka një sërë arsyesh që mund të ndikojnë tek shëndeti yt duke të të shtuar urinë, ndaj është mirë t’i shmangësh ato për t
Nevrikët sëmuren më shpesh, zbuloni pse Sipas studimeve të kryera, një në tre persona ka probleme me vetëpërmbajtjen dhe të të qetësuarit e nervave. Pavarësi
Shtëngoni palltot, dimri i vërtetë vjen të hënën Dimri ka ardhur, por atë do të ndjejmë me kuptimin e plot të fjalës duke filluar nga e hëna pasdite e javës së ardhshme.
Nëse ju dhemb shpesh koka, hani këto ushqime Shumica prej nesh mendojmë se këto simptoma janë si rezultat i punës së madhe që e bëjmë. Por ato mund të shkaktohen
Si ta përdorni sodën e bukës për të kuruar gurët në veshka Gurët e veshkave nuk janë asgjë më shumë sesa depozitime të mineraleve në organin e veshkës. Ky problem shëndetësor mund
Ja çfarë sëmundje shkakton mungesa e kalciumit Kalciumi është një mineral që trupi ynë e përdor për të stabilizuar presionin e gjakut dhe për të ndërtuar kockat dhe dh
Ja cfarë shkakton në trupin tuaj një pije energjike Të gjithë e konsumojmë kur kemi nevojë për pak energji dhe kthjelltësi por shikoni se cfarë mund të shkaktojë një pije e
7 problemet shëndetësorë që shkaktohen nga mungesa e një minerali të vetëm Kalciumi është një mineral që trupi ynë e përdor për të stabilizuar presionin e gjakut dhe për të ndërtuar kockat dhe dh
Pini gjithmonë një gotë ujë të ngrohtë para dushit! Ja pse Një gotë me ujë të ngrohtë para se futesh në dush është një prej këshillave më të shpeshta të mjekëve që duhet ta prakti