999 rezultate për

niste

Çfarë po ndodh me LDK? Ende s’ia ka dërguar presidentit emrin për kryeministër Shefi i Shtetit ende s’e ka nënshkruar dekretin me të cilin do ta nominonte Avdullah Hotin për Shef të Qeverisë së re. K
A po sillemi ne si profesionistë apo propagandistë në këtë pandemi? Ndersa kemi hyrje ne javen e shtate te pandemise COVID -19, shume pyetje ngelen akoma pa pergjigje per te vleresuar situ
E gjithë Shqipëria në izolim, sot lejohen vetëm pensionistët Kjo fundjavë si gjithë të tjerat që kanë kaluar, e kanë gjetur vendin në izolim të plotë. Por e shtuna është dita e l
Vendimi i qeverisë: Nesër pensionistët jashtë, të dielën dalin nënat me fëmijë Nga sot pasdite deri të hënën në mëngjes nuk duhet të dalim nga shtëpia. Ky është urdhri i qeverisë Rama i cili sigu
A do të dalin pensionistët nesër? Rama zbulon vendimin e fundit A do të mund të dalin pensionistët ditën e nesërme? Ashtu si javën e kaluar, kryeministri Rama ka deklaruar se pensi
Rama i prerë me rregullat e reja: Asnjë makinë jashtë zonave të gjelbra! Kryeministri Edi Rama iu ndau disa detyra të rëndësishme kryebashkiakëve të disa bashkive, të cilat i ka futur në zonën
Publikohet harta, oraret si do lëvizet nga e hëna për pensionistët e makinat (FOTO LAJM) Publikohet harta e zonave të gjelbërta ku nga e hëna e 27 prillit do lëvizet më lirshëm, por me rregulla strikte, me ora
Me letra false dhe 22 mijë euro me vete, si u kapën dy kamionistët në Durrës Dy persona janë arrestuar në Portin e Durrësit pasi janë kapur me 22.090 euro dhe dokumente të dyshuara si të falsifiku
Kandidat për kryeministër, kush është Avdullah Hoti Kryesia e LDK-së, në mbledhjen e mbajtur sot, ka marrë vendim që Avdullah Hoti të jetë kandidat i kësaj partie për kryem
Kandidati për kryeministër: Do të merremi me pandeminë, dialogun e udhëheq qeveria Avdullah Hoti është zgjedhur kandidat për kryeministër për qeverinë e re nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Para media
LDK propozon Avdullah Hotin si kandidat për kryeministër Lidhja Demokratike e Kosovës ka propozuar që Avdullah Hoti të jetë i nominuar për kryeministër. Këshilli i Përgjithshëm
Thaçi i kërkoi zyrtarisht mandatarin për kryeministër Isa Mustafës Zyra e Presidentit të Kosovës ka konfirmuar mbajtjen e takimit ndërmjet presidentit Hashim Thaçi dhe kreut të LDK-së, Is
Nis mbledhja e LDK-së, sot vendoset kandidati për kryeministër Lidhja Demokratike e Kosovës ka nisur mbledhjen e Kryesisë. Në këtë mbledhje, LDK pritet të vendos për emrin e kandid
Nesër kanë të drejtë të dalin, policia bën njoftimin e rëndësishëm për pensionistët Ditën e sotme, Kryeministri Edi Rama njoftoi se pensionistët mund të dalin ditën e shtunë deri në orën 11:00. Lidhur
Urdhri i fundit: Nesër askush jashtë, të dalin pensionistët deri në orën 11:00! Nga sot pasdite deri të hënën në mëngjes, askush nuk duhet të dalë jashtë, përvec pensionistëve. Ky është urdhri më
Nëse do të ishe kryeministër çfarë do të bëje ndryshe? Përgjigjet flakë Basha Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha teksa iu është përgjigjur pyetjeve të gazetareve gjatë një konference onlin
Lleshaj në vendin e ambasadorit e Majko i heshtur në podiumin ministerial, si duket Kuvendi sot (FOTO LAJM) Ka nisur seanca plenare,e para që pas shfaqjes së pandemisë së koronavirusit në vend me fjalët e kryeparlamentarit, Gram
Gashi: Kurti të qëndrojë si kryeministër deri në fund të pandemisë Avokati Tomë Gashi ka thënë se presidenti Hashim Thaçi do të bënte shkelje kushtetuese nëse do t’i jepte mandatin partis
Thaçi i shkruan serish Kurtit, do emrin e kandidatit për kryeministër Presidenti Hashim Thaçi i ka dërguar një tjetër letër kryeministrit në detyrë, Albin Kurtit, ku i kërkon kandidatin për
Mustafa Nano: Rama kryeministër i mirë për kohë lufte, por duhet të ikë kur ka paqe Analisti dhe gazetari Mustafa Nano ka komentuar në TemA TV në lidhje me qeverisjen e Kryeministrit Rama. Nano tha se