999 rezultate për

niste

Fushata nis me premtime milionëshe E mërkura e kësaj jave ka shënuar hapjen zyrtare të fushatës zgjedhore. Kandidatët e subjekteve për kryeministër të Koso
Modelja milaniste harron derbin, ekspozon të pasmet në Instagram (FOTO LAJM) Skuadra e zemrës e zhgënjeu në derbi, duke u mundur 2-0 nga Interi, por Elisa Shefler vazhdon t’i shijojë pushimet në pl
Ky është kandidati për Kryeministër që merr më shumë "like" në Facebook Albin Kurti është i pari me ‘llajka’ në FB krahasuar me kundërshtarët e tij në garën për Kryeministër. Në dhjetë postime
Çfarë mendon Kurti për kandidatët e tjerë për kryeministër Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti ka dhënë nga një vlerësim
Albin Kurti flet për Rugovën, bashkimin me Shqipërinë, simbolet dhe Përfaqësuesen e Kosovës Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, njëherësh edhe kryetari i kësaj partie, Albin Kurti, mbrëmë ka qenë
Ndodh përplasja e parë Osmani-Kurti: Ky ishte shkaku Prokurori Elez Blakaj i larguar nga Kosova për në SHBA u bë shkak për përplasjen e parë publike mes Vjosa Osmanit dhe Al
Kurti thotë se do të çmontojë korrupsionin në Kosovë Albin Kurti, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, ka thënë se prioritetet kryesore të punës së tij nëse f
E ofendoi në Whatsapp, shkoi dhe i mori jetën në fushën e futbollit Një episod për kronikën e zezë, por që zanafillën e ka pas një përplasjeje në rrjetet sociale për futbollin. Ndodhi n
Fashionistet e Instagramin na prezantojnë kombinimet më të bukura të shtatortit (FOTO LAJM) Pulovra të ngrohta, xhaketa lëkure, fustane velvet, çizme kastori, çantat e mëdha… Vjeshta është stina e artë e modës, p
Vezë në sqetull, kripë dhe rrahje ditë-natë: Torturat çnjerëzore të komunistëve ndaj një vajze 20 vjeçe (FOTO LAJM) Regjimi diktatorial i vendosur në Shqipëri nga Enver Hoxha ka qenë një ndër regjimet më të egra, që ka njohur historia b
Arrestohen dy xhepistë profesionistë: Policia publikon momentin e vjedhjes (VIDEO) Tre persona, dy nga të cilët të dënuar më parë janë arrestuar për vjedhje. Të arrestuarit në kuadër të operacionit “
"Lereni aty derrin mos e nxirrni nga lluci": Tregimi i frikshëm nga tmerret komuniste Nga Arshi Pipa/ Atë ditë në fund të korrikut, ishte shumë nxehtë. Dielli digjte si asnjëherë, duke e përmbytur kënetën m
LDK refuzon prerë ofertën e Kurtit: Kemi kandidatin tonë për kryeministër Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu i është përgjigjur prerë ofertës së Albin Kurtit me refuzim.
Miratohen sot Xhemaili dhe Angellovska Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut sot në seancën e 110-të duhet të zgjedh dy ministra dhe tre zëvendësministr
Kandidatja e LDK për kryeministër: Koalicion vetëm me Vetëvendosjen Pavarësisht mospajtimeve, Lidhja Demokratike e Kosovës refuzon të ketë për partner qeverisës çdo parti tjetër politike,
VV jep mesazhe që nuk konfirmojnë koalicionin me LDK-në Ish-deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla ka thënë se vendimi i LDK-së për nominimin e Vjosa Osmanit për kandi
BDI propozon Hisen Xhemailin për ministër të Investimeve Profesori universitar Hisen Xhemaili, është propozuar nga BDI për ministër pa resor për Rregullimin e Klimës Investuese
Tre emra, dy sfidantët e Isa Mustafës si kandidatë për kryeministërt Partia e Isa Mustafës me gjasë do ta caktojë sot kandidatin për Kryeministër. Në garë për të marrë besimin e LDK’së për
Sot vendoset për kandidatin për kryeministër të LDK-së Lidhja Demokratike e Kosovës sot prej orës 11:00 do të mbajë mbledhjen e kryesisë së re të partisë e cila u zgjodh pasdi
Firmoset marrëveshja, Fatmir Limaj kandidat për kryeministër Fatmir Limaj dhe Behgjet Pacolli kanë nënshkruar sot koalicionin parazgjedhor me të cilin do të futen në zgjedhjet e par