E FUNDIT/ Super super Kumbulla! Shqiptari realizon supergol me Romën (VIDEO)
999 rezultate për

niste

Thaçi: Një shqiptar zëvendëskryeministër dhe një kryeministër për shqiptarët Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi në intervistë me Insajderi.com shpalosi ofertën politike të PDSH-së duke vënë në pah rën
"Si e rrëmbyem unë dhe vëllai im, vajzën 12-vjeçare të shefit të Policisë”, dëshmia e ish-komunistes Publikohet historia e panjohur dhe e bujshme të ndodhur në qytetin e Tiranës në 1942-in, kur gueriljet komuniste kryen a
Llalla: LSDM e Zaevit është e njëjta ajo parti me ideologji dhe veprime si partia komuniste Jugosllave Mjaftoi një postim i një këshilltari deri sot i panjohur dhe aq, në rrjetin social facebook, pra Mane Manojlovski, për t
Mbledhja që "kryqëzoi" anëtaren e Byrosë: “Ç'deshe ti Liri te diplomati sovjetik Publikohet një dokument tipanjohur arkivor nga fondi i ish-Komitetit Qendror të PPSH-së që bën fjalë mbi një mbledhje të
Thumbon Saimir Tahiri: Isha dhe mbetem ministri më i mirë i Ramës Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri në përfundim të seancës së sotme, deklaroi se ka qënë dhe mbetet ministri më i mi
Këshilltari i Kryeministrit emërohet zv.ministër i Shëndetësisë Ditën e djeshme, kryeministri Edi Rama ka firmosur emërimin e Albert Nikollës në postin e zëvendësministrit të Shëndetë
"Si na persekutuan komunistët", rrëfimi i vajzës së ish-kryeministrit për historinë tragjike të familjes Kjo eshte historia e panjohur e Qazim Koculit me origjinë nga fshati prej nga ajo familje ka trashëguar dhe mbiemrin. Pa
A mund të jetë një shqiptar kryeministër në Maqedoninë e Veriut? Flasin qytetarët (VIDEO) Shumica e të anketuarve nga ekipi i LAJM.tv mendojnë se nisma për një kryeministër shqiptar në Maqedoninë e Veriut është
Basha ironizon Ramën: I vetmi kryeministër që mburret e gezon kur merr borxh "Kryeministri Rama mburret se merr borxh të ri!!!" Kështu është shprehur kryetari i PD Lulzim Basha gjatë një reagimi
Studentë e profesionistë të rinj, ambasada e SHBA ofron një program shkëmbimi Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ofron një mundësi më shumë për të gjithë studentët, apo profesionistët e r
LSDM nuk pranon shqiptarin për Kryeministër Posti shqiptar i kryeministrit e kërkuar ga Ali Ahmeti e ka trazuar liderin e LSDM-së Zoran Zaev i cili ka reaguar kundë
Udhëtimi në Francë, Rama: Nuk jam qytetar normal, jam kryeministër i Shqipërisë Kryeministri Edi Rama ka reguar lidhur me udhëtimin e tij në Francë, ndonëse ende nuk lejohen udhëtimet për shkak të pan
A pritet të ketë rinisje të shpejtë të dialogut me Hotin si kryeministër? osova sot e ka nisur ditën me kryeministër dhe qeveri të re pasi dje në Kuvendin e Kosovës me 61 vota për, 24 kundër dhe
Nuk është më kryeministër, por Oriola tregon hapur simpatinë e saj për Albin Kurtin (FOTO LAJM) Kuvendi i Kosovës votoi me 61 vota pro kryeministrin e ri Abdullah Hoti duke larguar kështu qeverinë Kurti. Shumë per
Fillon mbledhja e parë e Qeverisë Hoti Ka filluar mbledhja e parë e Qeverisë së Kosovës të udhëhequr nga Avdullah Hoti. Ministrat e kabinetit Hoti kanë arri
Zgjedhja e Hotit kryeministër, reagon BE Bashkimi Evropian kanë përgëzuar qeverinë e re të Republikës së Kosovës që do të drejtohet nga kryeministri i LDK’së, Av
Fjalët e para të Hotit si kryeministër: Do t’i dalim zot këtij vendi Kryeminstri i ri, Avdullah Hoti pas seancës së jashtëzakonshme ka thënë se në Kuvend e presin nisma ligjore të reja e pl
Votohet qeveria e re, Avdullah Hoti kryeministër i Kosovës Kuvendi i Kosovës e ka votuar me 61 vota pro qeverinë e rë të udhëhequr nga Avdullah Hoti i LDK-së. Kështu, nga sot e
Në pritje për tu bërë kryeministër, Hoti prezanton planin qeverisës Sapo ka filluar seanca për formimin e Qeverisë së Re. I nominuari për kryeministër Avdullah Hoti ka prezantuar plan p
LIVE/ Seanca e Kuvendit të Kosovës, a do të bëhet sot Hoti kryeministër? (VIDEO) Ditën e sotme në Kuvendin e Kosovës pritet të votohet Qeveria e re me kryeministër Avdullah Hotin. Karriget e Kuvendi