Haradinaj jep dorëheqje, e fton Haga si të dyshuar
999 rezultate për

niste

Rama u bë Ministër: Zgjedhje e detyruar, kemi gati padinë për Metën Pasi u zgjodh zyrtarisht Ministër i Punëve të Jashtme, Rama ka bërë një deklaratë për mediat ku ka deklaruar se në fakt
Rama zgjidhet zyrtarisht Ministër i Jashtëm Edi Rama që nga dita e sotme është zyrtarisht përvecse Kryeministër i Shqipërisë, edhe Ministër për Evropën dhe Punët
Meta dekreton Ramën ministër për Europën dhe Punët e Jashtme Presidneti, Ilir Meta ka dekretuar sot kryeministrin Edi Rama ne postin e ministrit te Jashtem. Mesohet se kreu i sh
A do ta dekretojë Meta Ramën si ministër? Si përgjigjet Presidenti A do ta dekretojë apo jo kryeministrin Rama si Ministër i Jashtëm, dhe kur do ta bëjë këtë? Presidenti Meta është shp
Momenti i votimit për shkarkimin e ministrave, çfarë nuk patë nga seanca (FOTO LAJM) Kuvendi u mblodh këtë të mërkurë në seancë të jashtëzakonshme për të votuar sharkimet dhe emërimet e ministrave të rinj
Daçiç nxjerr sekrete, gjatë një takimi të dialogut u rraha me këtë ministër të Kosovës Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç ka konfirmuar atë që ka thënë Vuçiçi lidhur me një rast kur gjatë një takimi me del
A do e dekretojë Ramën si ministër? Si përgjigjet Meta Në takim me Nunciaturën Apostolike në Shqipëri, për të bashkëndarë Mesazhin e Papa Franceskut për Ditën Botërore të Paqe
A do ta dekretojë Ramën Ministër të Jashtëm? Përgjigjet Meta Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka qenë sonte i ftuar në Opinion ku ka komentuar për herë të parë propozimin e kryemi
Berisha citon Kushtetutën: Rama nuk mund të jetë ministër! Ish-kryeministri Sali Berisha deklaron se sipas Kushtetutës Rama nuk mund të jetë ministër. Sipas ij asnjë ligj nuk p
I fundit Enver Hoxha, rastet kur kryeministri ishte edhe ministër i Jashtëm (FOTO LAJM) Kryeministri, Edi Rama pas diosa tentativash për të vendosur si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakajn, mori ven
E konfirmuar! Rama vetemërohet Ministër i Jashtëm: Me Metën shihemi në gjyq Edi Rama ka reaguar menjëherë pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste, ku shprehet se ai do të jetë de jure në
Rama propozoi veten për Ministër të Jashtëm, por këtë këshillë ia dha Meta Kryeministri Edi Rama pritet që të dërgojë në Presidencë emrin e tij, si propozim për ministër të Jashtëm. Kjo ndodhi
Rama emëron veten ministër të Jashtëm Rama ka vendosur që ta zgjidhë ngërcin me Metën në një mënyrë që nuk pritej aspak. Në mbledhja e Kryesisë së PS-së që
Rrëzimi i Gent Cakajt nxorri në pah një super skandal në Ministrinë e Jashtme Mos dekretimi i Gent Cakajt nga Presidenti Meta nxorri në pah edhe një tjetër fakt skandaloz sa i përket mënyrës së funk
VV nxjerr anketën e saj: LDK fiton zgjedhjet me Albin Kurtin kryeministër Vetëvendosje përmes një konference për media ka prezantuar rezultatet e një anketimi ku Albin Kurti ka dalë të jetë lide
Genti Cakajt nuk i pritet të bëhet ministër, ky është veprimi i nxituar i tij (FOTO LAJM) Gent Cakaj është emri i propozuar nga kreu i qeverisë, Edi Rama për të marrë postin e ministri të Punëve të Jashtme dhe
Jo vetëm Cakaj dhe Shahini, shqiptarët e Kosovës që u bënë ministra në Shqipëri Gent Cakaj dhe Besa Shahini janë dy ministra të Republikës së Shqipërisë me origjinë nga Kosova, por ata nuk janë të vet
Shërbimi Sekret i Serbisë kap një zv.ministër të Kosovës Nënkryetari i Partisë Liberale të serbëve të Kosovës, njëherit zëvendësministër në Ministrinë e Kulturës Rinisë dhe Spor
Alpinistët shqiptarë rrëfejnë si u bllokuan 11 ditë në Antarktidë Dy alpinistët shqiptarë, Mrika dhe babai i saj Arianit Nikqi janë kthyer sot në Kosovë pas një ekspedite në kontinentin
Këshilltari i Bushatit: I vetmi ministër i Jashtëm që uli Shqipërinë të barabartë me grekët (VIDEO) Pas shkarkimit si ministër i Jashtëm i Shqipërisë për Ditmir Bushatin kanë ardhur shumë reagime si negative ashtu edhe p