999 rezultate për

niste

Temat etnike vetëm për fushatë elektorale në Maqedoninë e Veriut Çështjet etnike kanë dominuar edhe gjatë kësaj fushate elektorale të partive politike për zgjedhjet e 15 korrikut, e cil
Murrizi spiunon kolegët që nuk votuan ligjin "anti-komunistë": Spiunë sigurimi! (FOTO LAJM) Nënkryetari i Kuvendit, Myslim Murrizi ka publikuar listën e deputeteve që kanë votuar pro, kundër dhe ata që nuk kanë m
Në gusht mbahen zgjedhje të parakohshme në Kosovë, Albin Kurti kthehet kryeministër në shtator Muaji gusht pritet të jetë muaji i zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë. Qeveria aktuale e Avdulla Hotit nuk do të mun
Shtatë luftërat, ku forcat guerile mposhtën ushtritë profesioniste Ushtritë e mëdha profesioniste, nuk i fitojnë gjithmonë luftërat ku angazhohen. Ndonjëherë ato që fitojnë janë njësitë l
Berisha pro idesë për kryeministër shqiptar: Nuk duhet të trembë askënd Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka pohuar se ideja për kryeministër shqiptar nuk duhet ti trembë askënd në n
Naser Ziberi nga Kërçova: Fitorja jonë në dobi të qytetarëve Kandidati për Kryeministër, Naser Ziberi së bashku me Shtabin Qendror Zgjedhorë të BDI-së, qëndroi në komunën e Kërçovës
U vetëflijua bashkë me vajzën për ringjalljen, Zhaneta kishte punuar pastruese tek një kryeministër Vazhdon të trondisë ngjarja e rëndë e zbuluar në Tiranë ku dy shtetase u vetëflijuan për "ringjalljen". Ngjarja ka nd
Protagonistë dy ish-lojtarë të Superiores, plas sherri pas përfundimit të ndeshjes në Kosovë (VIDEO) Prishtina mposhti Drenicën ditën e djeshme me rezultatin 1-0, falë një goli të shënuar nga Ahmed Jonuzi në minutat e fun
Ahmeti: Arsyeja përse e zgjodhëm Naser Zyberin kandidat për kryeministër Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti në një intervistë për Radion Evropa e Lirë ka thënë se ideja për kryeministër shqiptarë ësht
"Rifreskim i qeverisë", Macron zgjedh Jean Castex si kryeministër të ri në Francë Presidenti francez, Emmanuel Macron emëroi të premten shërbyesin civil francez, Jean Catex, që ka hartoi politikat e zbu
Zaev: Jam i gatshëm të bashkëpunoj me VRMO nëse BDI na shantazhon Mbrëmjen e djeshme në TV 24 Zaev deklaroi se do të flasë me BDI për formimin e qeverisë pas zgjedhjeve nëse heq dorë nga
E shkarkuan nga detyra, ish-zëvëndës ministrja shpall partinë e re feministe me bikini (VIDEO) Ish-zëvendës ministrja e shkarkuar e infrastrukturës në Ukrainë, Aleksandra Klitina, duket se e ka rimarrë veten nga shk
Kryeministër shqiptar? Reagon Zaev Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev shprehet i gatshëm që t’i japë ose t’i kërkojë mandate deputetësh VMRO-DPMNE-së për të form
Zaev dhe Mickoski bëhen bashkë: Ska kryeministër shqiptar Formimi i Qeverisë pas 15 korrikut dhe ideja për kryeministër shqiptarë kan qenë pjesë e debatit në TV24 midis kryetarit
Kush është Zoran Zaevi, "bujku" që sërish synon për kryeministër? Zoran Zaev, ish-kryeministri dhe lideri socialdemokrat në Maqedoninë e Veriut shpeshherë ka folur për jetën e tij dhe të
Do të sigurojmë pension social për çdo grua që nuk ka as një ditë pune Kandidati për Kryeministër të parë Shqiptar, Naser Ziberi, sot në parkun e Çairit prezantoi zotimin e tij për 100 ditët
"Ideja e madhe për shqiptarët", kandidati për kryeministër në RMV zbulon strategjinë e tij (VIDEO) Naser Ziberi është kandidati shqiptar për kryeministër në Maqedoninë e Veriut për zgjedhjet parlamentare që do të mbahen
Ahmeti: Ideja për kryeministër shqiptar, nga viti 2009 BDI mbrëmë ka prezantuar idenë e aj për kryeministrin e parë shqiptar, para banorëve të Sarajit. Kryetari i BDI-së, A
Xhaferi flet nga Manastiri: Ideja për kryeministër shqiptar është reale Kam dëshmuar se flas dhe punoj për qytetarët dhe interesat e tyre, të cilët i përfaqësoj në Kuvend, dhe për këtë shkak b
Kandidati i BDI-së për kryeministër: Maqedonia është e pjekur për kushte të barabarta Unë mund të jem një amalgam që do t’i afrojë dhe nuk do t’i largojë qëndrimet e partive politike dhe të bëhem mundësi pë