999 rezultate për

niste

Duka letër ramës: Mbani premtimet dhe jepini fund bojkotit Presidenti i FSHF-së Armand Duka i është drejtuar kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama në lidhje me situatën e nderë të
Basha bën premtimin e madh: Nëse bëhem kryeministër, askush s'merr më tre mandate! Kreu i PD, Lulzim Basha, nënvizoi si pikë të rëndësishme të programit të qeverisjes së tij kufizimin e pushtetit. Mbr
BOJKOTI/ Reagon Liga Profesioniste: Nuk morëm përgjigje Liga Profesioniste ka reaguar për konferencën e zhvilluar ditën e djeshme nga ministrja e Financave, Anila Denaj dhe Fid
Kërkesat ndaj qeverisë, Liga e Futbollit pritet të përshkallëzojë protestat Liga Profesioniste e Futbollit pritet të përshkallëzojë protestat nëse qeveria nuk miraton kërkesat e bëra prej më shumë
Ja sa zëvendësministra do të ketë BDI nga 16 gjithsej Nesër apo më së voni deri të martën do të të jenë të njohur emrat e zëvendësministrave dhe sekretarëve shtetërorë, dekla
Bllokimi i Superiores, Rama cakton njeriun e sportit për të zgjidhur ngërçin e fillimit të kampionatit Superioria është shtyrë zyrtarisht me klubet që nuk janë dakort që kampionati të rinisë. Në lidhje me këtë ngërç Edi
Rama mori në telefon Manjola Cakonin? Basha i ashpër: Është kriminale që një kryeministër të kërcënojë një qytetare (VIDEO) Kreu i Partise Demokratike Lulzim Basha ka shpërndarë videon e ish-deputetes Grida Duma, e cila ishte në banesën e Manjo
Infektohet punonjësja në Berat, pozitivë edhe 4 pensionistë Një punonjëse fasonerie në qytetin e Beratit është infektuar me koronavirus. Mësohet se e infektuara është një 45 vjeçar
Zëvendës Kryeministër i parë, qeveria ndryshon rregulloren për postin e Grubit Posti i Zëvendës Kryeministrit të parë do të jetë shumë shpejt zyrtar. Kjo pasi gjatë Seancës së sotme të mbajtur në
Bujar Osmani bën betimin, i pari shqiptar në Maqedoninë e Veriut në rolin e ministrit të Jashtëm Tashmë Ministër i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani ka shkruar në lidhje me votimin e tij si ministër i Punëve të Jashtme,
Kuvendi i Maqedonisë së Veriut deri në mesnatë duhet të votojë qeverinë e re Kuvendi i Maqedonisë së Veriut të dielën ka vazhduar debatin për votimin e qeverisë së re që do të drejtohet nga Zoran Z
"Shqipëria nuk ka ministër të Jashtëm" Nga Veton Surroi Bota ndahet në Uruguai dhe ne 1. Kjo javë e fundit e verës – sipas përllogaritjes tradi
Zaev sot dorëzon në Kuvend propozimin për Qeverinë e re, ja kush do jenë ministrat Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev sot pritet që në Kuvend të dorëzojë propozimin për përbërjen e re qeveritare. Zaev k
Kush janë ministrat e propozuar të Qeverisë së re në Maqedoni? Koalicioni qeverisës në Maqedoninë e Veriut ka bërë publik emrat e anëtarëve të kabinetit qeveritar. I pari që bëri publ
Tetë ministra shqiptar në qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut Bashkimi Demokratik për Integrim më në fund publikoi edhe emrin e ministrit të ri të Shoqërisë Informatike dhe Administr
Porositë e Enverit: Haxhi Lleshi do t'i dërgojë një notë proteste presidentit egjiptian për flotën sovjetike Publikohen disa dokumente arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit në Tiranë (fondi i ish-Komitetit Qëndror të P
"Ku ti keni ato të librit tuaj!", shpërthen Manjani: Nuk jam politikan Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ndarë një deklaratë të fortë në rrjetet sociale ku sqaron një herë e mirë se
80 vjeçari ecën nga 20 km në ditë (VIDEO) Një 80 vjeçar për çdo ditë në këmbë i bën nga 20 kilometra. Për më tepër ai bën edhe ushtrime sportive bashkë edhe me
Qeveria LSDM-BDI, kush janë ministrat e rinj Pas arritjes së marrëveshjes, Lidhja Socialdemokratike dhe Bashkimi Demokratik për Integrim kanë ndarë edhe ministritë.
HISTORIKE/ Shqiptarët e Maqedonisë do të bëhen edhe me Kryeministër (VIDEO) Arrihet marrëveshje historike midis Ali Ahmetit të Bashkimit Demokratik për Integrim dhe Zoran Zaevit të Lidhjes Sociald