999 rezultate për

niste

Fjalët e para të Hotit si kryeministër: Do t’i dalim zot këtij vendi Kryeminstri i ri, Avdullah Hoti pas seancës së jashtëzakonshme ka thënë se në Kuvend e presin nisma ligjore të reja e pl
Votohet qeveria e re, Avdullah Hoti kryeministër i Kosovës Kuvendi i Kosovës e ka votuar me 61 vota pro qeverinë e rë të udhëhequr nga Avdullah Hoti i LDK-së. Kështu, nga sot e
Në pritje për tu bërë kryeministër, Hoti prezanton planin qeverisës Sapo ka filluar seanca për formimin e Qeverisë së Re. I nominuari për kryeministër Avdullah Hoti ka prezantuar plan p
LIVE/ Seanca e Kuvendit të Kosovës, a do të bëhet sot Hoti kryeministër? (VIDEO) Ditën e sotme në Kuvendin e Kosovës pritet të votohet Qeveria e re me kryeministër Avdullah Hotin. Karriget e Kuvendi
Dita e fundit si kryeministër? Flet Albin Kurti Ndonëse sot mund të jetë dita e fundit e tij si kryeministër, Albin Kurti thotë se po ndjehet shumë mirë. Në një pron
E largoi nga PS, Arta Dade thumbon Ramën: Nuk bëhesh kryeministër me çupëlina! E ftuar në "Tempora" nga Sonila Meço në RTV Ora, ish-deputetja e PS-së Arta Dade foli për ardhjen në pushtet të Ramës me
Emrat në Qeverinë Hoti Pas përgjigjes së Gjykatës Kushtetuese për dekretin e presidentit javën e ardhshme pritet të mbahet seanca për formimin
Kushtetuesja i jep të drejtë presidentit Njoftimi i Gjykatës Kushtetuese: Vendimet nga seanca shqyrtuese e mbajtur më 28 maj 2020 Në seancën shqyrtuese të
Gati vendimi: Gjykata Kushtetuese pritet të vendos në favor të Thaçit Gjykata Kushtetuse do t’i jap të drejtë presidentit Hashim Thaçit për nominimin e Avdullah Hotit për kryeministër të Kos
Thaçi: Kosova nuk ka pasë asnjëherë kryeministër më të dobët se Kurti Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka numëruar dështimet e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti, gjatë qeverisjes së ti
Nuk do i pëlqejë Ramës! Meta i propozon Blendi Fevziut të bëhet kryeministër Presidenti Ilir Meta është pyetur mbrëmjen e sotme rreth deklaratave të tij më 2 Mars për shpërndarjen e Parlamentit.
Befason aktori i njohur: Nuk e di kush është Ministër Kulture Aktori i njohur Rezart Veleshnja ka folur mbrëmjen e sotme për shembjen e Teatrit Kombëtar që u pasua me kundërshti të f
LDK-ja pret që Hoti të bëhet kryeministër brenda javës Në kohën kur po përflitet se vendimi i Gjykatës Kushtetuese do të përcaktojë një afat prej 15 ditësh për partinë fituese
"Mban era alkol", Van Nistelrooy mohon akuzat dhe "godet" Capellon Ruud van Nistelrooy i ka mohuar pretendimet e ish-trajnerit Fabio Capello, i cili tha se zhveshtores së Real Madridit i
Nis protesta për teatrin, Sali Berisha ashpërson gjuhën dhe flet për vdekje Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pak para protestës që pritet të nisë në këto momente për shembjen e teatrit.
Si rrallëherë, Ngjela mbështet idenë e Ramës për legalizimin e kanabisit Kryeministri Edi Rama pranoi se po shqyrtonin një draft për të legalizuar kanabisin për arsye shëndetësore. Pikërisht
Dyshime për një ministër të prekur me Covid-19, kabineti i Kurtit dhe Rekës në vetizolim Për shkak të dyshimeve se një zyrtar i Ministrisë së Integrimeve Evropiane mund të jetë i prekur me koronavirus, pasi që
Edhe kjo e diel vetëm për pensionistët dhe prindërit me fëmijë nën 14 vjeç Ashtu si edhe javën e shkuar, e diela do t’u përkasë pensionistëve dhe prindërve me fëmijë nën 14 vjeç, të cilët do të m
Vjen konfirmimi nga ministri, ja kur kthehen në stërvitje skuadrat spanjolle Ministri Spanjoll i Shëndetësisë, Salvador Ila ka dhënë miratimin e tij për rifillimin e stërvitjes individuale për klub
Vendimi i Kushtetueses, reagon kandidati për kryeministër i LDK-së Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook ka thënë se vendimi i Gjykatës Kushte