999 rezultate për

nisme

Peticion për hetimin e "Për Maqedoni të Përbashkët" Nisma "Tavolina Kritike" ka inicuar një peticion online përmes së cilit kërkohet hetim ndaj Boban Ilievskit, Dragan Durl
Ja çfarë do të ndodhë nëse dështon mocioni i Nismës Mocioni i mosbesimit për qeverinë Mustafa do të votohet sot në Kuvend, ndërsa deri më tani, nga burime politike bëhet e
Mocioni i "Nismës" për rrëzimin e Mustafës, drejt dështimit Mocioni i "Nismës për Kosovën" për rrëzimin e Qeverisë duket se po shkon drejt dështimit, edhe pse përkrahet nga tre par
A dështoi mocioni i mosbesimit i iniciuar nga Nisma? Nisma për Kosovën po vazhdon mbledhjen e nënshkrimeve për mocionin e votëbesimit, për të cilin duhen fillimisht 40 nënsh
Mocioni i mosbesimit rrezikon shtyrjen e "zgjedhjeve të parakohshme" Deputetët e "Nismës për Kosovën" të cilët kanë ndërmarrë iniciativën për mocion të mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës,
Reduktimi i qeseve plastike, 7 supermarkete i bashkohen nismës Nismës së Bashkisë së Tiranës për reduktimin e përdorimit të qeseve plastike i janë bashkuar edhe 7 rrjete supermarketes
Filmat e komunizmit, Tufa dorëzon nismën në Kuvend Poeti Agron Tufa ditën e sotme i nisi Kuvendit propozimin për parandalimin apo ndalimin e filmave shqiptarë të prodhuar
Nuk ndalet Agron Tufa: Nismën për filmat e komunizmit e çoj në Kuvend Do të jetë Parlamenti shqiptar ai që do të vendosë se çfarë do të ndodhë me një pjesë të filmave artistikë e dokumentarë
FSHF dhe Bashkia Tiranë startojnë nismën “Pasioni nuk ka gjini” Federata Shqiptare e Futbollit në bashkëpunim me Bashkinë e Tiranës ndërmarrin një inisiativë të veçantë duke hedhur një
Kuvendi nuk do e pranojë nismën e LSDM-së për vazhdimin e seancës konstituive Kuvendi i Maqedonisë nuk do ta pranojë nismën e LSDM-së për vazhdimin e seancës konstituive, pasi sipas tyre, kërkesa du
“Hej kopuk, ndale nismën se përndryshe…”, kërcënohet Agron Tufa për filmat e komunizmit Prej disa ditësh disa nga zyrtarët e AMA-s kanë propozuar ndalim in e filmave të kominizmit në ekranet shqiptare. Sh
Osmani: Ligji për gjuhët është gjithëpërfshirës Zëdhënësi i BDI-së Bujar Osmani, i cili ka qenë i ftuar në "Rruga drejt…", ka theksuar se në këto 15 vite nuk u arrit nj
Bashkia Tiranë nismë për ndalimin e përdorimit të qeseve plastike, prodhohen 5 mijë trasta Me qëllim ndërgjegjësimin e qytetarëve që të reduktojnë përdorimin e qeseve plastike, aktivistë dhe studentë të arsimit
Meta: Mbështesim nismën e Ali Ahmetit për bashkimin e shqiptarëve Kreu i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, i cili ka qenë i pranishëm në një mbrëmje festive në Dibër, foli edhe për situ
LPM ngre nismë për shfuqizimin e rezultatit zgjedhor Partia minore, "Lëvizja popullore për Maqedoninë" ka kontestuar zgjedhjet e 11 dhjetorit. Kryetari i kësaj partie Ja
Gazetarja gjermane sensibilizon qytetarët kundër luftës në Siri Një gazetare në Gjermani ka ndërmarrë një nismë për të ndërgjegjësuar botën mbi viktimat në Aleppo. Anna Alboth ka v
Nisma dhe Drenori nënshkruajnë marrëveshjen e koalicionit për Drenas Kandidati i "Nismës për Kosovën", Isa Xhemajlaj, ka arritur marrëveshjen për koalicion me ish-kandidatin e pavarur për k
Hafizi e Blushi nismë ligjore në Kuvend: Të llogaritet minimumi jetik! Deputetja Mimoza Hafizi, së bashku me deputetët që janë pjesë e lëvizjes "LIBRA", kanë paraqitur në Kuvend një nismë lig
Kryeqyteti i Izraelit “kopjon” nismën e Bashkisë së Tiranës (FOTO LAJM) Verën e këtij viti, Bashkia e Tiranës nisi zbatimin e një nisme të re kundër ndotjes së ambienteve publike, duke vendosu
Balotazhi në Drenas / Pas Drenorit, AKR e Pacollit mbështet Nismën Aleanca Kosova e Re do të mbështesë në balotazh kandidatin e Nismës për Kosovën, Isa Xhemajli. Lajmin e ka bërë të di