999 rezultate për

nisme

U shokua nga papastërtia, gjermania merr nismë për pastrimin e spitalit e Prizrenit Një mysafire nga Gjermania që ishte për vizitë në spitalin e Prizrenit, mbeti e shokuar nga papastërtia. Ajo u angazh
Anxhelina zhvishet live në emision dhe tregon shenjat që i ka lënë deputeti Shala (VIDEO) Këtë të dielë mysafirë në KOJSHIA SHOW ishin dy protagonistët e radhës, Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri dhe ish e d
400 të rinj i bashkohen nismës për të njohur punën e Bashkisë së Tiranës në një ditë Për të dytin vit radhazi, afro 400 të rinj, gjimnazistë dhe studentë, janë bërë pjesë e nismës së Bashkisë së Tiranës pë
400 të rinj i bashkohen nismës për të njohur punën e Bashkisë së Tiranës në një ditë Për të dytin vit radhazi, afro 400 të rinj, gjimnazistë dhe studentë, janë bërë pjesë e nismës së Bashkisë së Tiranës pë
Edi Rama 1 tradhton Edi Ramën 2, del videoja që nxjerr zbuluar kryeministrin (VIDEO) Qeveria pritet të fusë në skemën e TVSH-jë të gjithë bizneset e vogla në vend duke rritur kështu automatikisht kostot dh
Deputeti i LSI-së prezanton nismën për statusin e minatorit Deputeti i LSI-se, Përparim Spahiu ka prezantuar nismen e tij dhe të grupit te deputetëve të LSI për statusin e minatori
Prodhuesit e bukës në Tiranë i bashkohen nismës për ndalimin e qeseve Furrat e bukës në Tiranë do të heqin nga përdorimi qeset plastike, duke i zëvendësuar ato me qese letre. Bashkia e T
KQZ tregon emrat e rinj të deputetëve Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka zvëndësuar sot ulëset bosh me deputetët e rij të partive politike, shkruan albeu.com.
Kuvendi sot voton për qeverinë e re Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë mbledhje të jashtëzakonshme, ku pikë e vetme e rendit të ditës do të jetë zgjedhja e q
Emrat që do të zvëndësojnë ministrat në Kuvendin e Kosovës Pasi që Pal Lekaj dhe Rrustem Berisha pritet të jenë dy deputetët e AAK-së që pritet të bëhen ministra në qeverinë Harad
Komentuesja Pacollit: Je interesaxhi, ma shkatërrove të ardhmen (FOTO LAJM) Behgjet Pacolli, presidenti i ARK-së, i cili në zgjedhjet e 11 qershorit garoi me platformë kundër PAN-it, duke hyrë në
Limaj: Nesër me kismet do të jemi në Kuvend Kryetari i Nismës mbajti konferencë për media Kryetari i Nismës për Kosovën Fatmir Limaj ka hequr të gjitha dilemat për
Anila Kastrati kandidate e Nismës në Gjilan Nisma për Kosovën në zgjedhjet komunale të 22 tetorit në komunën e Gjilanit do të konkurroj me një grua. Anila Kastra
Shyqeri Bytyci kandidat i Nismës për komunën e Prishtinës Kanë mbetur edhe pak orë deri në përfundimin e afatit për dorëzimin e listave me emrin për kandidatët për kryetar komune
Ky është kandidati i Nismës për komunën e Deçanit Ish-nënkryetari i Lidhjes së Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, Shkodran Imeraj është zyrtarisht kandida
Shukri Buja braktis PDK-në shkon në një parti tjetër Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Shukri Buja, gjatë ditës së nesërme pritet që t'i bashkohet partisë së Fatmir Limajt
Isa Mustafa : VV-ja i shfrytëzoi AAK-në e Nismën Kryeministri i Kosovës përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se në mandatin e kaluar Lëvizja Vetëvendosje kishte shfry
Ndërron jetë djali i asambleistes së Nismës në Prizren Ka ndërruar jetë në moshën 25 vjeçare, Ardian Bytyqi, djali i asambleistes së Nismës në Prizren, Lirie Xhemaj-Bytyqi. 
Bashkia e Tiranës mes 40 bashkive më të spikatura në botë, bëhet pjesë e nismës “Bloomberg Harvard City Leadership” Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj u përzgjodh si një nga 40 kryetarët e bashkive më të spikatur nga vende të
Mustafa e pranon: LDK e hapur për formimin e qeverisë me AAK-në dhe Nismën Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa ka konfirmuar takimet me Lëvizjen Vetëvendosje, ndërsa e sh