999 rezultate për

nisma

PDK-AAK-Nisma përgatiten për festë, bëjnë gati fishekzjarrët Është Blerand Stavileci nga PDK-ja, i cili më herët bëri të ditur se skena e rregulluar te sheshi “Skënderbe” është bërë
Numërohen mbi 10 % të votave, kryeson PDK-AAK-NISMA Janë numëruar 258 kuti të votimit, apo mbi 10 për qind të votave nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Me mbi 10
Numërohen mbi 6 për qind të votave, PAN të parët, LDK e dyta Janë numëruar 170 kuti të votimit, apo mbi 6 për qind të votave nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ). Me mbi 6 pë
PDK-AAK-Nisma shpall fitoren, nis festa në sheshin “Skënderbeu” Blerand Stavileci nga PDK, ka mbajtur konferencë për media menjëherë pas mbylljes se votimeve. Stavileci ka falënderu
Exit Poll-i i parë, PDK-AAK-Nisma fituese deri tani Instituti "Gani Bobi" ka realizuar një exit poll duke anketuar qytetarët që sapo kanë votuar, në të gjitha komunat e Kos
Gashi: PDK-AAK-Nisma, koalicion i rrezikut Arben Gashi nga Lidhja Demokratike e Kosovës, është shprehur se pretendenti i tyre për kryeministër vendi, është zgjidhj
Vuçiç shpreson që Haradinaj të shmangë armiqësinë me Serbinë Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuqiç i është kundërpërgjigjur kandidatit për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma,
Zgjedhje me premtime të parealizueshme Premtimet e bëra në nisje të fushatës zgjedhore nga tri blloqet politike, koalicioni PDK-AAK-Nisma, koalicioni LDK-AKR-A
SONDAZHI/ Kush i fiton zgjedhjet në Kosovë (FOTO LAJM) Qendra për Hulumtime “Alternativa”, observator i matjeve të opinionit publik, ka realizuar një sondazh me qytetarë, për
PDK-AAK-Nisma mbush sheshin për hapjen e fushatës Koalicioni PDK-AAK-Nisma pritet të çelë zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e parakohshme parlamentare që do të mbahen më
Nitaj: Gjysma e qeverisë i takon AAK'së dhe NISMA's AAK bashkë me NISMA'n në njërën anë dhe PDK-ja në anën tjetër, do t'i ndajnë në mënyrë të barabartë pozitat në qeveri, k
Komandantët e UÇK-së dominojnë në PDK-AAK e Nisma Partitë në Kosovë janë bërë bashkë në një koalicion parazgjedhor për herë të parë pas daljes nga lufta. Në listën pë
Veseli i bindur: Koalicioni PDK-AAK-Nisma është koalicion i fitores Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ka deklaruar se partia që ai drejton, vendos interesat e qytetar
Ramushi dhe Veseli bëhen bashkë kundër Mustafës Pas zyrtarizimit të koalicionit PDK-AAK-Nisma, kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka qëndruar sot në fshatin Jabllanicë të
PDK-AAK dhe Nisma, nisin pakënaqësitë brenda partisë së Limajt Ish-nënkryetari i PD-së, tashmë anëtari më i ri i "Nisma"-s, Avni Tafili, e ka quajtur të papranueshme arritjen e koalic
Koalicioni me AKR-në, ja çfarë thonë nga partia e Pacollit Aleanca Kosova e Re e kryesuar nga Behgjet Pacolli, po shihet si një mundësi e mirë për të hyrë në koalicion parazgjedho
Osmani: Mocionin e ka iniciuar PDK-ja, jo Nisma Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani, ka thënë se mocionin për rrëzimin e qeverisë është iniciuar nga PDK-ja dhe jo nga Nism
Nisma "Dhuro Dashuri" ndihmon familjet e varfra të fshatit Verri (FOTO LAJM) Nisma "Dhuro Dashuri", së bashku me Spitalin Amerikan dhe donatorët “Tea Co shpk”, “Euro Petrolum shpk”, “Gjani shpk “ j
"Qeveria e Kosovës rrëzohet të mërkurën" Deputetët e Kosovës kanë bërë me dije se qeveria do të rrëzohet të mërkurën, dhe se ata do të votojnë për rrëzimin e saj
Ja çfarë ndodh në Kosovë nëse dështon mocioni i NISMA-s Mocioni për rrëzimin e qeverisë "Mustafa" pritet që të dërgohet në Kuvend, pasi Nisma për Kosovën ka arritur të mbledhë