999 rezultate për

nisma

Ç'po ndodh: Nitaj i AAK-së godet rëndë PDK-në dhe NISMA-n Muharrem Nitaj i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj ka kritikuar PDK-në dhe NISMA për Kosovën. Ai në n
Zeka: Limaj zv.kryeministër, besoj se Valdete Bajrami do të jetë ministre Deputeti i NISMA për Kosovën, Milaim Zeka ka bërë të ditur se kryetari i subjektit që ai përfaqëson Fatmir Limaj do të m
Te NISMA "diçka po zihet" “Diçka po zihet” është mbishkrimi i fotografisë së postuar nga deputeti i Nismës Zafir Berisha. Ai dhe disa bashkëpartia
Krasniqi: NISMA e di përgjigjen, nuk do të jem ministër Nismës për Kosovën iu nda Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, por duket se ajo do ta ketë problem për të gje
Pacolli e "shkeli" NISMA-n Aleanca Kosova e Re (AKR) e Behgjet Pacollit në bazë të marrëveshjes së nënshkruar të hënën me drejtues të koalicionit P
Haradinaj dhe Limaj ua lirojnë vendin dy deputetëve të PDK-së PDK-ja e Kadri Veselit, e cila doli jo mirë nga zgjedhjet e 11 qershorit pasi iu përgjysmua numri i deputetëve, pas marr
Ja ministritë që do të drejtojë PDK,NISMA e AAK Partia Demokratike e Kosovës e udhëhequr nga Kadri Veseli edhe pse është më e madhja nga Koalicionin PAN, nuk do të udhë
LAJMI I FUNDIT/ Nënshkruhet marrëveshja PAN-AKR Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën e kanë zgjeruar koalicionin e tyre,
Vetëvendosje dhe NISMA mbledhin kryesitë Kryesia e Nisma për Kosovën do të mblidhet sot për të diskutuar rreth hapave të radhës drejt formimit të institucioneve
Ja kush janë kandidatët për kryetarë të komunave Zgjedhjet komunale që do të mbahen më 22 tetor do ta zgjedhin kryetarin dhe asambletë komunale. Pothuajse të gjitha p
Limaj tregon cilat ministri do të udhëheqë Nisma Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka konfirmuar se partia të cilën ai e drejton do ta drejtoj Ministrinë e Punës d
Milaim Zeka kërcënon PAN-in: Sillni kandidat ose... Ndërkohë që Kosova është në një ngërç institucional, deputeti i NISMA-s, pjesë e PAN-it, Milaim Zeka ka bërë një deklara
Hoxhaj: Do të jemi pjesë e takimit konsultativ të mërkurën Kryesuesi i seancës së Kuvendit Adem Mikullovci u ka bërë ftesë partive për një takim konsultativ për ditën e mërkurë.
Nisma: Kuvendin s`po e udhëheq Adem Mikullovci, por Vetëvendosja Të hënën pritet të mbahet vazhdimi i seancës për konstituimin e Kuvendit, por akoma nuk dihet nëse koalicioni PDK-AAK-Ni
Deputeti i Nisma-s: Përpos kryeparlamentarit, PAN-i bën edhe këtë hap me 3 gusht! Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka caktuar 3 gushtin ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Repub
Hoxhaj: Qeverinë e formojnë PDK-AAK-Nisma dhe disa deputetë “Ne si PDK mendojmë që koalicioni i ardhshëm qeverisës duhet të përbëhet prej PDK-së, AAK-së, Nismës dhe eventualisht nd
PDK, AAK e Nisma, në “telashe”, ja çfarë ka ndodhur Tri partitë politike, PDK, AAK dhe Nisma në zgjedhjet e 11 qershorit garuan si koalicion parazgjedhor dhe kjo do të ketë
Filmonte çiftin me dron te “Lungo Mare”, zhduket në një pusetë kameramani (VIDEO) Një kameraman që po flimonte një çift të sapomartuarish me dron në “Lungo Mare” të Vlorës është “zhdukur” në një pusetë
Çfarë qëndron pas takimit VV-LDK? (VIDEO) Ndërsa koalicioni PDK -AAK – Nisma po presin certifikimin e rezultatit të zgjedhjeve dhe mandatimin për krijimin e qever
Nisma nuk e pranon ftesën e Mustafës për t’iu bashkuar LDK-së Ftesën e Isa Mustafës për ta lënë të vetme Partinë Demokratike, duke u kërkuar partnerëve të tjerë të PAN-it t’i bashkoh