999 rezultate për

nisma

NISMA mbështet demarkacionin Nesër në orën katër do të mbahet seancë për ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi, mirëpo ende nuk dihet se a janë s
PDK nuk heq dorë kundër NISMA-s, frikë për zgjedhje të parakohshme Është komplikuar edhe më shumë miratimi në Parlament i Bordit të Agjencisë së Akreditimit. Kjo për shkak se partia më e
Deputeti i NISMA-s thotë se Limaj i ka meritat që Hashimi firmosi në Malin e Zi Haxhi Shala, deputet i Nismës, thotë se kryetari i kësaj partie dhe zëvendëskryeministri, Fatmir Limaj, është më meritor
Deponia në Strugë vazhdon të mbetët problem për qytetarët Asnjë lëvizje në drejtim të zgjidhjes së problemit me deponinë në Strugë, përkundër premtimeve për zgjidhjen e shpejtë t
PDK dhe NISMA tradhëtojnë Haradinajn, merren vesh me LDK-në Shefi i Grupit Parlamentar Avdullah Hoti thotë se kanë arritur marrëveshje me PDK’në e Nismën për një draft të ri përmes
Bllokohet kufiri Shqipëri-Kosovë: Turp për ne si komb! (FOTO LAJM) Dita e sotme shënon festën e Pavarësisë së Kosovës, dhe mijëra shqiptar kanë vendosur të udhëtojnë drejt Kosovës. Por
Deputeti i NISMA-s lëshon akuza të rënda për Gjykatën Speciale Haxhi Shala është paraqitur i neveritur nga politikat e presidentit të Kosovës Hashim Thaçit, veçanërisht pas tërheqjes
Kryetari nga radhët e NISMA-s dëshmon në gjyq për Limajn Kryetari i komunës se Malishevës, Ragip Begaj ka dëshmuar në rastin e njohur si rasti i Bellanicës. Begaj gjatë marrj
Nisma mban mbledhjen e Këshillit Kombëtar Këshilli Kombëtar i Nismës për Kosovën po mban mbledhjen e radhës me strukturat tjera udhëheqëse të kësaj partie. Në
Nisma për Specialen përmendet në strategjinë e BE-së për Ballkanin Perëndimor Shefja e Zyrës së BE-së për Kosovë, Natalia Apostolova nuk mohoi që në raportin apo strategjinë e vendit për Kosovën mun
Nisma për zhbërjen e Gjykatës Speciale drejtohet kundër Kosovës! Nga Enver Bytyçi Ata që bënë luftën në Kosovë janë heronj. As unë, as ti, as ai, as ata dhe ato nuk mundemi asnj
Berisha i thotë Dedës Nip i Beogradit 43 deputetë të Kuvendit të Kosovës, të premten e kaluar i dhanë “dritën jeshile” shfuqizimit të Gjykatës Speciale. Nd
Deputeti i NISMA-s kritikon Ramush Haradinajn Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha ka shkruar në Facebook se Mali i Zi quhet mik vetëm sa për politikë ditore,
Djali i Limajt punësohet te ministria që udhëhiqet nga NISMA Drejtuesit e partisë “Nisma për Kosovën” e quajnë normale punësimin e djalit të zv.kryeministrit Fatmir Limaj në Ministr
Këshilltari tregon nëse Aida do të kalojë në NISMA për Kosovën Deputetja Aida Dërguti nuk do të kalojë në Nismë për Kosovën, thotë këshilltari i nënkryetares së Kuvendit, Naim Jakaj.
A do i bashkohet NISMA-s Aida Dërguti? Deputetja Aida Dërguti gjatë ditës së djeshme ka bërë të ditur se tashmë largohet nga çdo post të cilin kishte në Lëviz
Nisma e re: Më jep qesen, të të jap një trastë Qytetarët e Tiranës janë surprizuar teksa iu drejtuan Pazarit të Ri për të bërë blerjet e fruta-perimeve. Bashkia e T
Qeveria miraton dy nisma të propozuara nga Ministrja Hoxha Marrëveshja bilaterale në mes të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Dukatës së Madhe të Luksemburgut si d
Këto janë fjalët e para të NISMA-s pas zgjedhjeve Shefi i Grupit Parlamentar të Nisma për Kosovën, Bilall Sherifi ka folur për balotazhin zgjedhor te mbajtur dje në Kosov
NISMA e Limajt del fituese në një komunë Edhe partia NISMA për Kosovën e Fatmir Limajt ka mundur të fitojë një komunë në zgjedhjet lokale. Në Komunën e Malish