999 rezultate për

nisma

Veliaj: Tirana shembull për nismat gjelbëruese Në ditën e dytë të vizitës në Itali, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ishte i ftuar në forumin e arkitekturës dh
Deputetja e PDK-së sulmon ministrin e NISMA-s Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka reaguar ndaj një lajmi me titull “ Vdekjet në vendin e punës, ministri Reçica th
PDK merr pjesë në diskutimin për zgjedhje të parakohshme Partia Demokratike e Kosovës ka vendosur t’i bashkohet tryezës së Vetëvendosjes në të cilën do të diskutohet për zgjedhj
NISMA godet Hashim Thaçin, paralajmërimi i frikshëm Sekretari i Përgjithshëm i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, thotë se presidenti Hashim Thaçi e ka pranuar sot në
AAK dhe NISMA përleshen për anëtarët në KQZ Tri partitë në pushtet ende nuk i kanë dërguar nominimet e tyre te presidenti për anëtarë të rinj të Komisionit Qendror
Partitë mbajnë peng KQZ-në Partitë kryesore në koalicionin qeverisës janë duke e mbajtur të bllokuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Kjo pë
Ministria e NISMA-s ia lë në dorë projektin milionësh anëtarit të partisë Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) e ka zgjedhur një anëtar të Nismës Socialdemokrate për koordinato
NISMA ia bën bajatë Kadri Veselit tryezën politike Zyrtari i Nismës Socialdemokrate, Resul Sinani, i ka kritikuar tryezat e thirrura nga partitë politike. Ai thotë se këto
Nisma e BE: Udhëtime falas për 15.000 të rinj gjatë verë! Bashkimi Europian do t’u mundësojë 15 000 të rinjve të moshës 18-vjeçare të udhëtojnë falas nëpër Europë këtë verë, në k
Deputetja e NISMA-s përplaset me Listën Serbe Në seancën që Kuvendi i Kosovës po mban për ditën e të pagjeturve, është zhvilluar një debat në mes të deputetes nga Lis
NISMA: Shtetasit turq nuk u deportuan por u rrëmbyen Shefi i grupit Parlamentar të NISMA-së, Bilall Sherifi, në seancën e jashtëzakonshme që po mbahet në Kuvendin e Kosovës
NISMA mbledhë urgjent Kryesinë Kryesia e Nismës Socialdemokrate pritet të mbajë një mbledhë urgjente. Në këtë mbledhje pritet të diskutohet rreth zhvil
NISMA: Shteti i turpit, i dorëzuam turqit si në kohën e Hitlerit Shefi i Grupi Parlamentar të Nismës, Bilall Sherifi, ka thënë se edhe përkundër që tre liderët shtetërorë u deklaruan se
Selimi, AAK-së dhe Nismas: Ju besuam kur thatë nuk falim territor Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka thënë se Kosova nuk i ka borxh askujt për t’i falur tokë. Nga fol
NISMA gati të votojë demarkacionin Shefi i Grupit Parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka rikonfirmuar votën e deputetëve të Nismës për ra
NISMA mbështet demarkacionin Nesër në orën katër do të mbahet seancë për ratifikimin e Demarkacionit me Malin e Zi, mirëpo ende nuk dihet se a janë s
PDK nuk heq dorë kundër NISMA-s, frikë për zgjedhje të parakohshme Është komplikuar edhe më shumë miratimi në Parlament i Bordit të Agjencisë së Akreditimit. Kjo për shkak se partia më e
Deputeti i NISMA-s thotë se Limaj i ka meritat që Hashimi firmosi në Malin e Zi Haxhi Shala, deputet i Nismës, thotë se kryetari i kësaj partie dhe zëvendëskryeministri, Fatmir Limaj, është më meritor
Deponia në Strugë vazhdon të mbetët problem për qytetarët Asnjë lëvizje në drejtim të zgjidhjes së problemit me deponinë në Strugë, përkundër premtimeve për zgjidhjen e shpejtë t
PDK dhe NISMA tradhëtojnë Haradinajn, merren vesh me LDK-në Shefi i Grupit Parlamentar Avdullah Hoti thotë se kanë arritur marrëveshje me PDK’në e Nismën për një draft të ri përmes