999 rezultate për

nisma

Blloku: Më mirë krizë politike se zgjedhje të jashtëzakonshme Koalicioni paszgjedhor LDK-AAK-NISMA dhe Vetëvendosje është kundër mbajtjes së zgjedhjeve të jashtëzakonshme, edhe nëse
A po e humb blloku durimin? Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa vazhdon të mos jetë kryetar i Kuvendit, pavarësisht faktit se një gjë e tillë i është pre
Nënshkruhet marrëveshja politike LDK-AAK-NISMA-VV Sapo është nënshkruar marrëveshja LDK-AAK-NISMA me Lëvizjen Vetëvendosje. Marrëveshja është një pakt politik, që këto
A do të bëhen bashkë LDK, AAK, NISMA, VV? Është arritur një marrëveshje parimore mes bllokut LDK-AAK-NISMA dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Anëtari i Kryesisë së Lëv
Selimi: PDK-ja të shkojë në opozitë Anëtari i Kryesisë të Nismës për Kosovën, Fitim Selimi është shprehur se nëse vërtetë ka demokraci blloku LDK-AAK-NISMA
Trimërohet PDK-ja e Thaçit Partia Demokratike e Kosovës "nuk i frikësohet" aspak bllokut LDK-AAK-NISMA. Kjo parti është e gatshme të mbajë edhe
"Kova me akull", nisma e realizuar edhe nga një 2 vjeçare (VIDEO) Në tërë botën ende vijon me të njëjtën intesitet të shpërndahen videot e kovës me akull. Ndonëse jemi mësuar të shohi
Vetëvendosje nuk bën koalicion me bllokun Lëvizja Vetëvendosje vazhdon të insitstojë në pranimin e kushteve të saj, që të mund të bëhet pjesë e koalicionit LDK-AA
Haradinaj: Nuk negociojmë me Thaçin Lideri AAK-së dhe i nominuari për kryeministër nga ana e bllokut LDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj, duke iu referuar aktg
A do të bëhet Vetëvendosje pjesë e bllokut? Sot, në orën 15.00, në zyrat e LDK-së në ndërtesat e Kuvendit të Kosovës, do të takohen përfaqësues të koalicionit LDK-A
Blloku në qeveri me serbët? Tri partitë në koalicion, LDK-AAK-NISMA, janë të bindura se e kanë shumicën parlamentare, edhe pa Lëvizjen Vetëvendosje.
Blloku thotë se ka shumicën edhe pa VV-në Përfaqësuesit e bllokut LDK-AAK-Nisma thonë se e përfaqësojnë shumicën shqiptare për qeverinë por blloku kërkon zgjerimi
Maloku: LDK-AAK-NISMA të konvertuar në inatçor aktiv Pas përfundimit të zgjedhjeve parlamentare të 8 qershorit në Kosovë, janë bërë më shumë se dy muaj që kur vendi ka hyrë
Për Ahmetin s'ka asgjë të keqe nëse shkohet në zgjedhje të parakoshme Nëse koalicioni paszgjedhor LDK-AAK-Nisma do t’i pranonte kushtet e Vetëvendosjes, Kosova do të kishte qeveri dhe instit
A do të bëhet Vetëvendosje pjesë e "bllokut opozitar"? Koha kur Gjykata Kushtetuese të japë verdiktin nëse Isa Mustafa është apo jo kryetar legjitim i Kuvendit po afron. Mi
Vetevendosje joins LDK-AAK-NISMA LDK-AAK-NISMA say that they are ready to govern with Vetevendosje. Ahmet Isufi from Alliance for Kosovo Future (AAK) and
AAK dhe NISMA pajtohen me parimet e Vetëvendosjes Blloku LDK-AAK-NISMA thonë se janë të gatshëm të qeverisin me Vetëvendosjen. Ahmet Isufi nga Aleanca për Ardhmërinë e
VV dhe LDK-AAK-Nisma, takimi pas vendimit të Gjykatës Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje konfirmojnë se nuk janë takuar me ata të bllokut LDK-AAK-Nisma që prej 17 korrikut, kur
Vetëvendosje: Nuk i lëshojmë parimet tona Lëvizja Vetëvendosje ka hedhur poshtë informacionet që janë publikuar në disa media, sipas të cilave blloku LDK-AAK-NISM
Qeveria, mes Vetëvendosjes dhe Listës Serbe Si Lëvizja vetëvendosje, ashtu edhe Lista Serbe janë jashtë ndonjë koalicioni për formimin e qeverisë së ardhshme. Mi