999 rezultate për

nisma

Mustafa: VV, AAK dhe Nisma, dyfytyrësha Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa i ka quajtur dyfytyrësha deputetët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, të Vetëvendos
Krasniqi: Nisma nuk e voton Gjykatën Speciale Jakup Krasniqi është shprehur se Nisma për Kosovën ka qenë dhe mbetet kundër krijimit të Gjykatës Speciale, e cila dëshi
NISMA uron Krishtlindjet Nisma për Kosovën ka uruar të gjithë besimtarët e krishterë me rastin e Krishtlindjeve. Në mesazhin e urimit thuhet s
Vetëvendosje, NISMA dhe AAK braktisin Kuvendin Partitë opozitare Vetëvendosje, NISMA dhe AAK-ja kanë braktisur Kuvendin, në momentin që fjalën e ka marrë Atifete Jahja
Nisma e Tiranës: Mos ma mbyll stadiumin (FOTO LAJM) Tirana ka nisur një fushë sensibilizuese kundër mbylljes së stadiumit, me moton: "kundër dënimit kolektiv". Vendimi i dh
Lakmia për pushtet qenka më e madhe se interesi për Kosovën Kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMA për Kosovën, Jakup Krasniqi është shprehur se ajo çfarë bëri LDK-ja dhe Isa Musta
Nisma: VLAN-i është edhe më i fortë Partia e Fatmir Limajt ka lëshuar një komunikatë për mediat, ku bëhet me dije se koalicioni VLAN po funksionon, pavarësi
Haradinaj: Nuk vazhdohet më kështu Ramush Haradinaj vazhdon të këmbëngulë në të tijën se blloku e ka shumicën dhe se PDK-ja duhet të hapë rrugë. “Zotëri
VLAN mblidhet nesër para orës 10 Deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani ka konfirmuar se deputetët e bllokut LDK-AAK-Nisma dhe ata të Vetëvendosjes do të mblid
Ramush Haradinaj thotë se kryeministër do jetë vetë Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka theksuar se takimet e përbashkëta me liderët e tjerë partiakë nuk janë funksional
Blloku: Më mirë krizë politike se zgjedhje të jashtëzakonshme Koalicioni paszgjedhor LDK-AAK-NISMA dhe Vetëvendosje është kundër mbajtjes së zgjedhjeve të jashtëzakonshme, edhe nëse
A po e humb blloku durimin? Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa vazhdon të mos jetë kryetar i Kuvendit, pavarësisht faktit se një gjë e tillë i është pre
Nënshkruhet marrëveshja politike LDK-AAK-NISMA-VV Sapo është nënshkruar marrëveshja LDK-AAK-NISMA me Lëvizjen Vetëvendosje. Marrëveshja është një pakt politik, që këto
A do të bëhen bashkë LDK, AAK, NISMA, VV? Është arritur një marrëveshje parimore mes bllokut LDK-AAK-NISMA dhe Lëvizjes Vetëvendosje. Anëtari i Kryesisë së Lëv
Selimi: PDK-ja të shkojë në opozitë Anëtari i Kryesisë të Nismës për Kosovën, Fitim Selimi është shprehur se nëse vërtetë ka demokraci blloku LDK-AAK-NISMA
Trimërohet PDK-ja e Thaçit Partia Demokratike e Kosovës "nuk i frikësohet" aspak bllokut LDK-AAK-NISMA. Kjo parti është e gatshme të mbajë edhe
"Kova me akull", nisma e realizuar edhe nga një 2 vjeçare (VIDEO) Në tërë botën ende vijon me të njëjtën intesitet të shpërndahen videot e kovës me akull. Ndonëse jemi mësuar të shohi
Vetëvendosje nuk bën koalicion me bllokun Lëvizja Vetëvendosje vazhdon të insitstojë në pranimin e kushteve të saj, që të mund të bëhet pjesë e koalicionit LDK-AA
Haradinaj: Nuk negociojmë me Thaçin Lideri AAK-së dhe i nominuari për kryeministër nga ana e bllokut LDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj, duke iu referuar aktg
A do të bëhet Vetëvendosje pjesë e bllokut? Sot, në orën 15.00, në zyrat e LDK-së në ndërtesat e Kuvendit të Kosovës, do të takohen përfaqësues të koalicionit LDK-A