999 rezultate për

nisma

A po ndahen Vetëvendosje dhe AAK? Një koalicion që kishte filluar disa muaj më parë duket se nuk do të vazhdojë edhe shumë gjatë. Takimet e fundit të zhvi
Limaj: Ne duam dialog që të mos dëmtohet vendi ynë Në dy vjetorin e themelimit të NISMA-s, lideri i saj Fatmir Limaj ka thënë se ai nuk është kundër dialogut, por për dial
Opozita do të vazhdojë protestat për kundërshtimin e Thaçit si president Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma kanë thënë se nuk do ndalin së protestuari për zgjedhje
Fatmir Limaj në protestë (FOTO) Disa minuta më parë u lajmërua se kryetari i Nisma’s për Kosovën, Fatmir Limaj nuk është në protestën e opozitës, por kj
Flamuri i Kosovës "përplas" Vetëvendosjen me NISMA-n Në vendin ku është planifikuar të mbahen fjalimet e liderëve të opozitës janë të vendosur vetëm flamuj kuq e zi. Për
Neziri për Albeu.com: Nisma e Prokurorisë Speciale, shpresë për qytetarët Aksioni më i fundit i Prokurorisë Speciale ka shkaktuar shumë zhurmë në media por ka sjellë edhe shpresë te qytetarët, t
Haradinaj i thotë "PO" Jahjagës Kryetari i partisë Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka vendosur që të marrë pjesë në takimin e ftuar
AAK shkon tek Presidentja, Vetëvendosje jo Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vendosur të merr pjesë në takimin e liderëve të thirrur nga Presidentja e Kosovës, A
Befason Molliqaj: Koalicioni me AAK-në dhe NISMA-n s'ka me qenë i lehtë Sekretari organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, i ftuar në emisionin "Rubikon", ka thënë se do të jetë i vështir
Shembull / Sa kushton nafta në Strugë dhe sa kushton në Tiranë (FOTO) Shqiperia vazhdon te kete cmimin me te larte te karburanteve ne rajon dhe jo vetem, edhe pse eshte nje vend qe prodhon n
Nisma anti informalitet nuk jep efekt, edhe në nëntor buxheti "gropë" Nisma anti informalitet e qeverisë duket se nuk po jep efektin e duhur edhe tani që kjo nismë anti informalitet ka hyrë
Të rinjtë e NISMA "dorëzojnë" pasaportat: Pa të ardhme në vendin tonë (FOTO LAJM) Të rinjtë e Nisma për Kosovën kanë organizuar një aksion pas lajmit të djeshëm se nuk ka liberalizim të vizave. Ata në r
103 pemë për 103 vjetorin e Pavarësisë nga fëmijët e Tiranës Në 28 Nëntor, në orën 12:00, pranë Kodrës së madhe tek Varrezat e Dëshmorëve, fëmijët e Tiranës do të mbjellin 103 pemë
Krasniqi: Nisma do të jetë pjesë e aksioneve të Opozitës Mbrëmë në media është raportuar se Nisma për Kosovën nuk do të merr pjesë në protesta e organizuara nga opozita për shka
NISMA: Shteti policor po legjitimohet nga koalicioni qeverisës Arrestimin e deputetes së opozitës, Donika Kadaj-Bujupi dhe bastisjen e banesave të dy deputetëve tjerë të opozitës, Alb
Opozita pas fjalimeve në Kuvend largohet nga seanca Tre partitë opozitare, lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Nisma për Kosovën kanë lënë sallën e Kuve
Opozita: Tërheqje të marrëveshjeve ose dorëheqje të qeverisë Vetëvendosje, AAK dhe NISMA për Kosovën kanë vazhduar edhe sot të kërkojnë tërheqjen e Kosovës nga dy marrëveshjet, njër
Nis takimi i Jahjagës me liderët e Opozitës Tre liderët e partive opozitare, Visar Ymeri, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj, kanë filluar takimin me presidenten e R
Zbulohet vajza që postoi fotot me Dritan Priftin (FOTO LAJM) Pak pasi kanë qarkulluar në internet fotot ku tregon Dritan Priftin me një vajzë, është hedhur dritë edhe mbi emrin e va
Basha: PD dy nisma ligjore javën e ardhshme Në deklaratën e radhës për mediat, Lulzim Basha tha se dyshja Rama-Meta po kërkon të mbyllë hetimet për CEZ-in, duke heq