999 rezultate për

nisma

"Qeveria e Kosovës rrëzohet të mërkurën" Deputetët e Kosovës kanë bërë me dije se qeveria do të rrëzohet të mërkurën, dhe se ata do të votojnë për rrëzimin e saj
Ja çfarë ndodh në Kosovë nëse dështon mocioni i NISMA-s Mocioni për rrëzimin e qeverisë "Mustafa" pritet që të dërgohet në Kuvend, pasi Nisma për Kosovën ka arritur të mbledhë
Nisma mbledh nënshkrimet për rrëzimin e qeverisë Nisma për Kosovën mësohet se deri më tani ka mbledhur rreth 41 nënshkrime për votëbesimin e qeverisë, kanë thënë burime
Edhe AAK e Nisma, kundër “propozimit të ri” për Demarkacionin Pas Lëvizjes Vetëvendosje edhe dy subjektet tjera opozitare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën e ka
A dështoi mocioni i mosbesimit i iniciuar nga Nisma? Nisma për Kosovën po vazhdon mbledhjen e nënshkrimeve për mocionin e votëbesimit, për të cilin duhen fillimisht 40 nënsh
Nisma re e Pekinit kundër shpërdorimit të letrës higjienike Parqet e Pekinit tashmë varen nga teknologjia e lartë për t’i ndaluar njerëzit që të shpërdorojnë letrat higjienike.
“Një laptop për një armë”, ja nisma e deputetit socialist për amnistinë Ditën e sotme në Komisionin e Sigurisë Kombëtare u diskutua mbi dorëzimin vullnetar të armëve, ku u miratua zgjatja e a
NISMA e bindur se mocioni do e rrëzojë qeverinë "Nisma po Kosovën" është shprehur e bindur se do të arrijë që t’i siguroj të gjitha nënshkrimet rreth çështjes së mocion
Nisma "Buka n'strajc", që prindërit t'u japin fëmijëve ushqimin me vete në shkollë Përveç aktivitetit fizik, e rëndësishme për një jetë të shëndetshme është edhe të ushqyerit mirë. Krahas ndërtimit të kë
PDK-ja del kundër rrëzimit të Qeverisë Kryetari i Ferizajt, Muharrem Sfarqa, nuk beson se Partia Demokratike e Kosovës do ta mbështesë mocionin e NISMA's për r
Deputetja e NISMA-s: Brenda javës do jenë gati 40 nënshkrime për rrëzimin e qeverisë Mocioni për votëbesimin e Qeverisë, i iniciuar nga Nisma për Kosovën tashmë ka filluar që të nënshkruhet nga disa depute
Rama: Nisma për Ushtrinë e Kosovës ka shkaktuar tensione në rajon Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se nisma e Hashim Thaçit për krijimin e ushtrisë së Kosovës, është një zhv
AAK-NISMA: Do godasim koalicionin qeverisës Përfaqësuesit e koalicionit parazgjedhor AAK-NISMA, kanë bërë me dije se në zgjedhjet e parakohshme do të kenë rezultat
Nisma: Vetëvendosje e porositi sondazhin Deputetja e Nisma për Kosovën, Valdete Bajrami, ka reaguar ndaj sondazhit të Lëvizjes Vetëvendosje, i cili Nismën e radh
Bojkoti, si "armë" politike e deputetëve të Kosovës Janë 25 deputetë, nga 120, sa ka gjithsej Kuvendi i Kosovës, të cilët pritet t’i bojkotojnë seancat plenare, përveç rast
Nisma “Për Maqedoni të përbashkët” u bën thirrje edhe “vëllezërve shqiptarë” për t’u bashkuar në protesta Teksa futet në ditën e pestë të protestave nëpër Maqedoni, nisma ”Për Maqedoni të përbashkët” u ka bërë thirrje edhe shq
Nisma Vuçiç-Rama, për heqje tarifash dhe bashkim doganor Propozimi i artikuluar nga kryeministri serb Aleksandar Vuçiç për një bashkim doganor të Ballkanit mbështetet edhe nga T
Demarkacioni, Bajrami thotë se koha e gazit ka kaluar (VIDEO) Shefja e Grupit Parlamentar të Nisma për Kosovën, Valdete Bajrami, ka thënë se ky subjekt politik mbështet kundërshtimin
Dështon nisma që bizneset të sigurojnë vetë energjinë, shtyhet afati në qershor Nisma për të siguruar vetë energjinë për bizneset e mëdha që lidhen në 35 kv ende nuk ka gjetur zbatim dhe afati që Mini
Huliganët në futboll, ja si e luftojnë këtë fenomen në Poloni Pushtimi i fushës nga tifozët e Tiranës, në seancën stërvitore të së enjtes, pati një efekt negativ jo vetëm në klimën r