999 rezultate për

nishani

Ivanov - Nishanit: Shqipëria ka qenë dhe mbetet mike e Maqedonisë Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, sot në Baku, Azerbajxhan realizoi një takim bilateral me president
Të përndjekurit letër Nishanit: Mos e dekreto hetuesin Xhafaj Ish-të përndjekurit politikë i bëjnë thirrje Presidentit të Republikës, Bujar Nishani që të mos dekretojë emërimin e Fat
Takimi Nishani-Alfano: Italia, avokate e integrimit të Shqipërisë në BE Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani priti sot Ministrin e Jashtëm italian, Angelino Alfano, i cili po z
Rama çon dekretet në Presidencë, Nishani kërkon verifikimin e 4 ministrave Një ditë më parë u deklaruan nga kryeministri Edi Rama se do të jenë ministrat e rinj, por katërshja Xhafaj, Manastirliu
ANALIZA/ "Nishani do dorëhiqet, LSI hyn në zgjedhje me Metën si President" Në një analizë të publikuar në portalin konica.al, Mentor Nazarko ka analizuar skenarët e zgjedhjes së presidentit në nj
ANALIZA/ A do të japë dorëheqjen Nishani për të bërë Metën President? Nëpërmjet një analize të botuar sot në Konica.al, Mentor Nazarko hedh dritë mbi mundësitë që ka para Kuvendi i Shqipëris
Politikanët serbë pas vizitës së Nishanit në Preshevë: Provokim për destabilizimin e vendit Kryetari i Partisë Popullore Serbe, Nenad Popovic, lidhur me vizitën e djeshme të presidentit të Shqipërisë, Bujar Nisha
Presidenti Nishani e kalon natën në Gjilan, ishte mysafir i Lutfi Hazirit (FOTO LAJM) Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, i cili vizitoi dje Luginën e Preshevës, e ka kaluar mbrëmjen në qytetin e Gjilan
“Çmenden” mediat serbe: Presidenti Nishani pritet me këngën “Kosova është Shqipëri”2 Pritja madhështore, që i është bërë presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani, në Luginë të Preshevës, e ka “çmendur” tab
Nishani vizitë historike në Preshevë, u shoqërua nga 300 forca policie dhe snajperë (FOTO LAJM) Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, i cili zhvilloi sot një vizitë në Luginën e Preshevës, është pritur në një mënyr
Acarohet Vuçiç: Pse nuk u mbajt himni serb gjatë vizitës së Nishanit në Luginë?! Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, me anë të një deklarate për medie, është shprehur i ashpër se pse nuk u mbajt
Presidenti Nishani pritet në mënyrë madhështore në Preshevë (FOTO & VIDEO) Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ka mbërritur në Bujanoc të Luginës së Preshevës. Kjo është një vizitë historik
Nishani vizitë “blic” në Kosovë, policia siguron rrugët Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani do të vizitojë sot Kosovën. Sipas burimeve të Indeksonline, Nishani pritet të hyj
Nishani i përgjigjet Ruçit: Më përjashtuat nga procesi i Vettingut, deklarata jo korrekte Presidenti i Republikës iu është përgjigjur akuzave të kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruçi, s
Nishani udhëton drejt Preshevës, mediat serbe: Provokim, “ofensiva" e shqiptarëve arrin në Serbi Presidenti i Shqipërisë do të vizitojë Serbinë nesër më 7 mars dhe kjo vizitë është historike pasi është presidenti i pa
Nishani takohet me Mogherinin: Shqipëria s’ka ndërhyrë në punët e brendshme të Maqedonisë Presidenti Nishani u takua ditën e sotme me Përfaqësuesen e Lartë të BE për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë dhe
Akuzat e Ivanovit, Nishani në krah Ramës: S'ndërhyjmë në punët a askujt, Kushtetuta na detyron të mbrojmë shqiptarët Presidenti Nishani i ka cilwsuar si tw gabuara qendrimet e palws maqedonase ndaj shqiptarwve atje si edhe deklaratave se
Trump i shkruan letër falenderimi presidentit Nishani Presidenti i SHBA-së, Donald Trump i ka shkruar presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani duke e falënderuar për mesazhin
Berisha "kokë më kokë" me Nishanin, arrestime ministrash për të rigjallëruar protestën? Protesta e opozitës është në ditën e gjashtë të saj. Fillimisht ishte Blushi ai që refuzoi thirrjen e Bashës për t’ju ba
Protesta e opozitës, Berisha takim “kokë më kokë” me Nishanin Dita e sotme ka qënë një ditë e ngjeshur për opozitën e cila ka mbajtur një ritëm shumë të gjallë në çadrën e protestës.