999 rezultate për

nishani

Plani për vrasjen e Bashës alarmon Nishanin, SHISH-in dhe policinë Duket se ndaj Lulzim Bashës ka patur një kërcënim serioz për eleminimin e tij fizik, gjë e cila ka vënë në alarm organet
Nishani: Në Maqedoni ka krizë politike, jo ndëretnike Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani ka deklaruar se kriza që ka përfshirë Maqedoninë është një krizë po
Një diplomat i huaj i kërkoi Dules të braktiste bojkotin e Bashës, Fevziu: Nishani të marrë masa! Një ditë më parë, kreu i PBDNJ-së Vangjel Duke deklaroi se diplomati i një vendi të BE-së i kishte kërkuar atij dhe disa
Idrizi thirrje Nishanit: Gjendja alarmante, mblidh tryezën gjithëpartiake… Kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi në një konferencë për shtyp tha se dialogu politik dhe
Mbesa e Nishanit shfaqet shpërthyese në fotot e fundit (FOTO LAJM) Beniada Nishani (Jakic) së fundmi ka publikuar disa foto që vënë në pah format e saja mbresëlënëse fizike. Në njërën
Ministrja Tahiri takohet me Presidentin Nishani Ministrja për Dialog e Kosovës, Edita Tahiri është takuar me Presidentin e Shqipërisë, Bujar Nishani me të cilin bisedua
8 vite në NATO, Nishani: Arritja më e madhe historike Bujar Nishani ka uruar sot me rastin e 8 vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Me anë të një njoftimi për shty
Kriza politike në vend, Nishani propozon zgjidhjen Presidenti Bujar Nishani në një intervistë për Neës 24 ka deklaruar sot se është i gatshëm të ushtrojë autoritetin e ti
“Mjeshtër i Madh”, Nishani dekoron deputetit e PS-së, zbulohet motivacioni Presidenti Bujar Nishani ka dekoruar deputetin e Partisë Socialiste, Paulin Sterkaj me titullin “Mjeshtër i Madh”. Në
Zgjedhja e presidentit, Rama “kërcënon” Nishanin: I kemi votat Kryeministri Rama dha dje shenja se Presidenti i ri i Republikës mund edhe të mos i përkasë Partisë Socialiste dhe maxho
Visar Zhiti rrëfen takimin me tone të ashpra me Presidentin Nishani Poeti Visar Zhiti ka rrëfyer takimin dhe përplasjet me Presidentin Nishani kohët e fundit. Kreu i Shtetit ka refuzua
A do të kandidojë sërish për president? Ja çfarë thotë Nishani Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka deklaruar se ai nuk do të kandidojë sërish për President pa votat e LSI-së.
Rrëfehen ministrat e rinj: Çfarë bëri Nishani gjatë betimit (VIDEO) Katër ministrat e rinj bënë sot betimin para nisjes së punës në dikasteret përkatëse. Ata mbërritën këtë pasdite në P
LAJMI I FUNDIT/ Nishani dekreton caktimin e datës së zgjedhjeve për bashkinë Kavajë Presidenti Bujar Nishani me anë të njoftimi për shtyp bën me dije se ka dekretuar datën e zgjedhjeve për Bashkinë Kajavë
Del dokumenti i sigurimit: A ka qenë Visar Zhiti spiun i të burgosurve? (FOTO LAJM) Prej disa ditësh gëlon në media një debat në distancë mes Presidentit të Republikës, Bujar Nishani dhe të ngarkuarit me
Visar Zhiti shpërthen ndaj Nishanit: Karikaturë e Enver Hoxhës… Visar Zhiti, i ngarkuari me punë i Shqipërisë në Vatikan ka reaguar pas deklaratave të forta nga presidenti Nishani i ci
Mbesa e Bujar Nishanit ndez sfidën ndaj Italisë (FOTO LAJM) Modelja shqiptare Beniada Jakiç është një nga “ekspertet” e përzgjedhur nga radio “RTL 102.5”, për të treguar emocionet
“Spiun në burgun e Spaçit”, Nishani zbulon mesazhin që “penalizoi” Zhitin Bujar Nishani ka bërë me dije arsyen përse nuk e emëroi Visar Zhitin ambassador në Selinë e Shenjtë. Bujar Nishani th
“Persekutor”, ja përgjigjia e Presidentit Nishani për Visar Zhitin Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka reaguar në lidhje me akuzat e të ngarkuarit me punë në Vatikan, Visar Zhiti, t
Dekretimi i Xhafajt, Bushati: Nishani i prishi punë PD-së I ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24”, analisti Andi Bushati ka komentuar lëvizjen e fundit të presidentit Nishani