999 rezultate për

nishani

Thaçi nderon me medaljen "Urdhri i Lirisë" Bujar Nishanin Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, pas takimit me homologun e tij Bujar Nishanin, e ka nderuar me medaljen "Urdhri i Lir
Nishani në Kosovë, Thaçi e pret me ceremoni të lartë shtetërore (VIDEO) Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Kosovë me ftesë të homologut të tij Has
Nishani vizitë zyrtare në Kosovë Presidenti Bujar Nishani mbrëmë ka mbërritur në Prishtinë dhe sot do të fillojë vizitën zyrtare në Kosovë. Burime ng
Nishani takon kongresmenët amerikanë, ja çfarë u diskutua Bujar Nishani ka përfunduar takimin me një delegacion anëtarësh të Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të kr
“Ke familje komuniste…”, nis gjyqi mes Nishanit dhe ish-zv/kryeministrit Ka nisur seanca gjyqësore në Gjykatën e Durrësit mes presidentit Bujar Nishani dhe ish-zv/kryeministrit Bashkim Kopliku
Krizë politike? Rama-Basha-Nishani bëjnë "muhabete grash" (VIDEO) Akuzat publike të Edi Ramës dhe Lulzim Bashës për njëri – tjetrin, nuk i tregojnë ata vetëm si kundërshtarë politikë. At
Shtyrja e zgjedhjeve në Kavajë, ja reagimi i Presidentit Nishani Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka reaguar pas vendimit të marrë nga kryeministri Rama për tërheqjen e kandidatit
Meraku për zgjedhjet, Nishani i lë porosinë e fundit Kolegjit Zgjedhor Presidenti Bujar Nishani ka thirru sot anëtarët e Kolegjit Zgjedhor, ku ky i fundit do të ushtrojë funksionet gjatë proc
Rama, Meta dhe Nishani i përulen dëshmorëve (VIDEO) Krerët më të lartë të shtetit ishin sot në mëngjes në Varrezat e Dëshmorëve me rastin e 5 Majit, ditës së dëshmorëve.
Çfarë historie tregoi Nishani në takimin Rama-Basha? (VIDEO) Kryeministri Edi Rama dhe kreu i PD-së Lulzim Basha sapo kanë filluar negociatat në Presidencë për arritjen e një marrëv
Rama-Basha gati të takohen nesër, ky është plani sekret i marrëveshjes PD dhe PS po përfundojnë te plani i negociatorit te PPE dhe BE, zotit David McAllister, për të cilin punoi edhe Ilir Met
Opozita i përgjigjet Nishanit: Gati për dialog! Pas ftesës publike të Presidentit Bujar Nishani për një tryezë bisedimi dhe dialogimi me qëllim zgjidhjen e krizës, ka r
Nishani nuk heq dorë nga dialogu, tjetër ftesë për Ramën e Bashën Nishani kërkon edhe një herë që liderët politikë të ulen në tryezë për zgjidhjen e krizës. Njoftimi i Presidencës
Nishani: Nëse opozita nuk hy në zgjedhje, nuk do të votoj Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka deklaruar se nuk do të votojë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Nishan
Nishani uron Metën për zgjedhjen si President Republike Presidenti i Republikës, Bujar Nishani përmes një telefonate uroi zgjedhjen në postin e Presidentit të ri të Republikës,
Presidenti Nishani dënon dhunën e ushtruar në Parlamentin e Maqedonisë Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Nishani ka ndjekur me shumë shqetësim dhunën e ushtruar mbrëmë në Parlamentin e M
Pas takimit me Nishanit, Basha merr “bekimin” e Berishës Situata politike në vend sa vjen dhe tensionohet ndërkohë që jemi në prang të zgjedhjeve të qershorit. Kryetari i op
Kriza politike, Basha takim urgjent në Presidencë me Nishanin Kreu i PD-së, Lulzim Basha pas fjalës në çadrën para kryeministrisë është nisur drejt Presidencës ku pritet të takojë Ni
Pas tryezës politike, Meta takon Nishanin në Presidencë Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta po zhvillon një takim me Presidentin e Republikës, Bujar Nishani. Burime nga Presidenc
Nishani i dha nënshtetësinë shqiptare, reagon ministrja serbe Dhënie e nënshtetësisë shqiptare kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt nga presidenti i Shqipërisë Bujar Nishani, ka trembu