999 rezultate për

nishani

Konflikti për votën në OKB, Bushati i kundërpërgjigjet presidentit Nishanit Edhe ditën e sotme kanë vazhduar replikat mes Ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati dhe presidentit të vendit Bujar Nishan
Vota kundër ndalimit të armëve bërthamore në OKB, Nishani: Ditmir Bushati s'na tha gjë Ministri i Jashtwm Ditmir Bushati deklaroi sot para Komisionit pwr Politikwn e Jashtme nw Kuvend se Shqipwria votoi kund
Mbesa "hot" e Nishanit zbulon sekretin: Përse nuk kam të njëjtin mbiemër (FOTO LAJM) Është ndoshta një nga modelet më seksi që mund të keni parë, e natyrisht një vajzë tepër joshëse. Këto cilësi, Beniada N
Humbja e jetës së Dritëro Agollit, Nishani, Meta dhe Veliaj shprehin ngushëllimet Ditën e djeshme humb i jetën një ndër figurat më të shtrejta të letërsisë dhe letrave shqipe. Figura të ndryshme të p
Meta: Ja nga kush e presim arrestimin e Klement Balilit Kreu i Kuvendit dhe njëkohësisht kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta në një konferencë për shtyp falënder
Berisha takon Nishanin në Presidencë, ja për çfarë u fol Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit të Sigurimit Kombëtar, Presidenti Bujar Nishani ka pritur në një takim në pres
Zbardhen debatet në Këshillin e Sigurisë, Nishani: Balili çështje ndërkombëtare Punimet e mbledhjes kishin vetëm një qëllim dhe vetëm një temë diskutimi, çështja Balili. Presidenca në një deklaratë pë
Vasili betohet para presidentit Nishani, zyrtarisht ministër i Drejtësisë Ministër i Drejtësisë sot është zyrtarisht Petrit Vasili pasi u betua sot para Presidentit të Republikës, Bujar Nishani.
BALILI/ Nishani mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare në orën 12:00 Presidenti i Republikës Bujar Nishani do të mbledhë sot në orën 12:00, Këshillin e Sigurisë Kombëtare për çështjen e Kle
Akuzat Lu-Llalla, ambasadori amerikan takohet me Nishanin Ambasadori i SHBA-ve në Tiranë, Donald Lu është takuar në Presidencë me kreun e shtetit, Bujar Nishani. Takimi vjen p
Mbesa e Bujar Nishanit "ndez" italianët (FOTO LAJM) Një vajzë shqiptare që komenton futbollin në Itali, ndoshta shumë pak e dinin këtë. Ajo është mbesa e Presidentit Bujar
Akuzat ndaj Llallës, Nishani refuzon takimin me ambasadorin e SHBA-së Pas akuzave të rëndë mes prokurorit Llalla dhe ambasadorit të SHBA-së Donald Lu, mësohet të jetë refuzuar takimi i presi
Tension në Kryeprokurori, Llalla zhvillon takim me Nishanin Pas akuzave të njëpasnjëshme mes kryeprokurorit Llalla dhe ambasadorit të SHBA-së Donald Lu, mësohet se Llalla ka zhvill
Nishani refuzon Niko Peleshin. Ja për çfarë bëhet fjalë Kryeministri Edi Rama mbrëmë në Ora Neës deklaroi se nuk do të jetë i pranishëm nesër në mbledhjen e Këshillit të Siguri
ZYRTARE/ Presidenti Nishani dekreton shkarkimin e Manjanit dhe emërimin e Vasilit Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani nëpërmjet një njoftimi zyrtar ka njoftuar se ka dekretuar shkarkim
Nishani mbledh të premten Këshillin e Sigurisë për arrestimin e Balilit Presidenti i Republikës, Bujar Nishani pas kërkesës së kryetarit të Kuvendit Ilir Meta, ka marrë vendimin që të mbledhë
Mbledhja e KLD, Nishani: Kanë bërë katrahurë me ligjet Nga pozicioni i kreut të Këshillit të Lartë të Drejtësisë, Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka shpërthyer duke e
Këshilli i Sigurisë për Balilin, Tahiri: E çuditshme, Nishani se mblodhi për çështje më alarmante Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri gjatë fjalës së tij në analizën e Policisë së Shtetit te zhvilluar në Berat foli edhe
Këshilli i Sigurisë, Tahiri s'guxon të cekë me gojë Metën, i sulet Nishanit Saimir Tahiri duket të jetë shënjestra kryesore e kërkesës së Ilir Metës për të mbledhur Këshillin e Sigurisë për mos ar
LAJMI I FUNDIT/ Nishani i thotë "Po" Metës për mbledhjen e Këshillit të Sigurisë për Balilin Presidenti i Republikës Bujar Nishani pranon kërkesën e kreut të Kuvendit Ilir Meta për të mbledhur Këshillin e Sigurisë