999 rezultate për

nishane

Rreziku nga nishanet gjatë verës Në dukje të papërfillshme por nishanet janë disa shenja në lëkurë osë të dala mbi lëkurë, që shpesh rrezikojnë të kthehe
Mbroni nishanet nga dielli, rrezik për kancer lëkure Nëse vërejmë ndryshime në formën, madhësinë, ngjyrën e nishanit duhet t’i drejtohemi menjëherë mjekut dermatolog për vle
Dikur e quanin përbindësh tani garon për Mis Universi (FOTO LAJM) Një vajzë e re nga Malajzia që kohët e fundit është kthyer në objekt talljesh për shkak se trupi i saj është mbuluar me
Përse shfaqen nishanet në shtatzëni dhe çfarë rreziku fshihet pas tyre Në periudhën e shtatzanisë ndodhin ndryshime edhe në lëkurë si pasojë e një stimulimi të madh që ndodh tek hormonet e gr
Si të parandaloni përhapjen e nishaneve kancerogjene në lëkurë Janë 200 loje të ndryshme të kancerit dhe melanoma mbetet një nga më të përhapurit tek moshat nën 50 vjeç. Sa më shu
Eliminoni poret e theksuara, nishanet apo lythat me këto mënyra Poret e theksuara, nishanet, apo lythat janë problemet më të zakonshme të lëkurës të cilat mund të shkaktohen nga ndrysh
Personat me shumë nishane në një krah të rrezikuar nga kanceri Personat të cilët kanë më shumë se 11 nishane në një krah janë dhe më të rrezikuarit ndaj kancerit të lëkurës apo melano
Si të dallojmë nishanet e rrezikshëm Nishanet në lëkurë shpesh bëhen dhe shkak që ne të shqetësohemi për shëndetin tonë, por është e rëndësishme që ju të din
Kanceri i lëkurës, ja disa raste që duhet të bëni kujdes Kanceri i lëkurës është një sëmundje e cila ka ardhur duke u rritur sidomos në SHBA, ku ka afërsisht 5 milionë njerëz që
Nishanet në fytyrë, zbuloni kuptimin e tyre Zbuloni kuptimin e nishaneve në fytyrën tuaj, pavarësisht se në cilën pjesë të tyre shfaqen ato. Së pari kontrolloni fyt
Kujdes nga kanceri i lëkurës Melanoma, një nga kanceret e lekurës shpesh herë dhe vdekjeprurës po përhapet me shpejtësi sipas mjekëve dermatologë, ma