999 rezultate për

ngritjen

PD: Qeveria po drejtohet nga krimi Kreu i grupit parlamentar demokrat Edi Paloka akuzoi sot qeverinë se po drejtohet nga krimi. Pas refuzimit të kërkesës
Kuvendi miraton ngritjen e komisionit për reformën territoriale Me 75 vota pro, Kuvendi i Shqipërisë miratoi sot ngritjen e komisionit parlamentar për reformën administrativo-territori
Thohir “thur” planin për ringritjen e Interit Rimëkëmbja ekonomike, menjëherë. Rritja në nivelin sportive së shpejti. Erick Thohir lëviz në dy binarë paralelë për ta
Komisioni për Tatimet, PD: Rrëzimi i kërkesës, antikushtetues Partia Demokratike e ka cilësuar si shkelje te Kushtetutes rrezimin e kerkeses se saj per ngritjen e Komisionit Hetimor
Integrimi, Dule propozon ngritjen e një Task-Force Një ditë pas vendimit të Bashkimit Europian për të shtyrë me gjashtë muaj vendimin për marrjen e statusit për Shqipërinë
OSBE ndihmon deputetet për ringritjen e grupit parlamentar të grave Prezenca e OSBE-së në Shqipëri organizoi një takim me gratë deputete, më 30 tetor 2013, për t’i mbështetur ato në ringri
Vendimi, ngrihet grup pune për zgjidhjen e mosmarrëveshjes me CEZ Qeveri vendosi sot ngritjen e një grupi pune për zgjidhjen e mosmarrëveshjes, ndërmjet Shqipërisë dhe shoqërisë CEZ. Sip
Padi "Makamtrans" për bllokimin e kufirit Ndaj shoqatës së transportuesve "Makamtrans" mund të ngrihet një padi për shkak të bllokimit disaditor të pikave kufitar
Komuna Qendër, VMRO-DPMNE kërkon rebalanc të buxhetit Këshilltarët e VMRO-DPMNE-së do të kërkojnë rebalanc të buxhetit në komunën Qendër. Qëllimi, sipas partisë qeveritare ës
Rama njofton ngritjen e Zyrës së Deputetit në Vlorë Kryeministri i zgjedhur Edi Rama njofton ngritjen e Zyrës së Deputetit në Vlorë. Pëmes një njoftimi në Facebook, Rama
PD: Rama gënjeu për ngritjen e ministrisë së Emigracionit Partia Demokratike akuzoi sot kryeministrin e ri Edi Rama se ka nisur të mos mbajë premtimet e bëra gjatë fushatës. Duke
Rama në Lezhë, premton ngritjen e agjensisë kombëtare të bregdetit Në vijim të takimeve elektorale, kreu i Partisë Socialiste ka zhvilluar një takim me banorë të Tales në Lezhë. Në fjalën
Shtëpia e ndërtuar në shkëmb mbi lum (FOTO-LAJM) Këto foto janë të vërteta. Kjo shtëpi e ngritur në një shkëmb të vendosur në Serbi, pranë qytetit të Bajina Basta, rreth
KQZ vendos sot për ngritjen e QV në mjedise private Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve pritet të miratojë në mbledhjen e sotme projektvendimet për ngritjen e disa qendrave të v
Demaçi: Më keqkuptuat për llapjanët Kur ka deklaruar se llapjanët nuk e donin luftën, e kishte fjalën për ata llapjanë që sabotuan luftën e UÇK-së dhe nuk m
Incidenti Rama-Ceka, Kuvendi pritet të votojë kërkesën e PD për Komision hetimor Parlamenti do të shqyrtojë sot kerkesen e maxhorances per ngritjen e komisionit hetimor për incidentin e 24 prillit të n
KQZ diskuton sot ngritjen e qendrave të votimit në ambientet private Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve shqyrton sot dy projektvendime të rëndësishme lidhur me zgjedhjet e 23 qershorit që kanë
Lladrovci heq dorë nga komisioni ad hoc Heq dorë nga kërkesa për ngritjen e një komisioni ad hoc deputeti Ramiz Lladrovci, për debatin mbi rishikimin e të drejt
Rexhepi: Gradat ndikojnë në ngritjen e kapaciteteve të punës Ministri i Brendshëm, Bajram Rexhepi mori pjesë ditën e sotme në ceremoninë e ndarjes së gradave për 19 major dhe 64 kap
Vendimi, Kosovës i shtohen edhe tre universitete publike Qeveria e Kosovës vendosi themelimin edhe të tri Tre universitete publike pritet të themelohen në qytetin e Mitro