999 rezultate për

ngritjen

LSDM dhe VMRO dënojnë ngritjen e flamurit shqiptar në Kumanovë LSDM dhe VMRO DPMNE kanë dënuar heqjen e flamurit të Maqedonisë në Kumanovë dhe ngritjes së atij të Shqipërisë nga dy të
Spasovski dënon ngritjen e flamurit shqiptar në Kumanovë Deputeti i LSDM-së nga Kumanova, Oliver Spasovski, ka dënuar aktin e sotëm të heqjes së flamurit të Maqedonisë dhe vendo
KQZ gati për zgjedhje pa opozitën, zbulon se si do t’a zëvëndësojë Pavarësisht se opozita vazhdon protestën e saj për qeveri teknike dhe ka bërë me dije se do të bojkotojë zgjedhjet, Edi
Ruçi shpjegon se pse u shty me 7 ditë afati për ngritjen e komisioneve të Vettingut Ka nisur me dy orë vonesë nga sa ishte paralajmëruar seanca Plenare. Kjo seancë është parashikuar për të votuar emrat
Arrestohet Met Bozi, organizoi kryengritjen kundër Berishës në Cerrik (FOTO & VIDEO) Policia e Elbasanit ka bërë të mundur arrestimin e një prej organizatorëve të masakrës së Cërrikut. Masakra ndodhi në vi
Policia serbe arreston 7 nxënës për ngritjen e flamurit shqiptar në Medvegjë (FOTO LAJM) Në Preshevë dhe Bujanoc, vende të banuara me shumicë shqiptare, u ngrit flamuri dhe u festua 28 Nëtori sikur në të gjith
Veliaj inspekton punimet për ngritjen e parkut të rulove për strehimin e familjeve rome Gjetja e zgjidhjeve për strehimin e komunitetit rom mbeten ndër objektivat kryesore të Bashkisë së Tiranës. Në Ditën
Njihuni me 78 vjeçaren që ngre 111 kilogramë (VIDEO) Shirley Ëebb është 78 vjeç dhe është anëtare "Club Fitness" në Wood Laën, ku ajo është e njohur për shumicën e anëtarëve
Idrizi merr hak: Do bllokojmë ngritjen e varrezave të ushtarëve grekë në Shqipëri Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, foli në Kuvend lidhur me vizitën e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, në Greqi. Ai th
E pabesueshme, tërhet me flokë autobusin (VIDEO) Indiania Asha Ran, e cila njihet si mbretëresha e hekurt ka thyer rekordin Guinness, pasi ka arritur të tërheqë me flokë
KE-ja inkurajon ngritjen e kapaciteteve të UNMIK-ut Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës (KE) ka evidencuar në draft rezolutën e saj të gjitha mangësi dhe sfida e
Reforma zgjedhore, Meta kërkon ngritjen e komisionit të posaçëm Kreu i Kuvendit, me anë të një letre dërguar krerëve të grupeve parlamentare, ka kërkuar nisjen e procesit të reformës z
Bullgarja e verbër parashikoi ngritjen e ISIS, profecitë e saj janë të frikshme (FOTO LAJM) Baba Vanga, e cila ka vdekur në vitin 1996, kishte paralajmëruar për një pushtim të Evropës nga ekstremistët në vitin 20
Basha: Mirdita do të mbahet mend në ringritjen shpirtërore të vendit Pas përcjelljes së lajmit të rëndë se ka ndërruar jetë në moshën 76-vjeçare arqipeshkvi i Tiranës dhe Durrësit, Imzot Rr
Maqedonia nis punimet për ngritjen e gardhit në kufi me Greqinë Pas vendimit të Këshillit të Sigurisë së Shtetit në Maqedoni, si masw mbrojtëse nga fluksi i refugjatëve, autoritetet ka
Maqedonia mendon ngritjen e murit në kufirin me Greqinë Nëse Maqedonia vendos mure në kufirin jugor kjo nuk do të thotë që do të ndalojë hyrjen e refugjatëve nga Lindja e mesme
Ligj për mosngritjen e pagave Harrojeni rritjen e pagave në përqindje dyshifrore, pas mandatit aktual qeverisës. Ato do të mund të lëvizin vetëm propo
Kush është ish-deputeti që propozoi i pari ngritjen e Speciales (VIDEO) Idenë që partitë opozitare po e përmendin se Kosova ka nevojë për një gjykatë vendore që do të hetojë të gjitha krimet e
Berisha: Ja 6 arsyet pse Kosova duhet të krijojë Gjykatën Speciale Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, shprehet pro themelimit të Gjykatës Speciale në Kosovë. Në një postim të ti
Ja si tallen me Bashën dhe "ringritjen" e PD pas zgjedhjeve (FOTO LAJM) Rrjetet sociale nuk kanë ndërmend të ndalen pas deklaratave shokuese që ka dhënë kreu i PD, Lulzim Basha, i cili flet pë