999 rezultate për

ngritjen

Erkand Qerimaj tërhiqet nga Kampionati Europian Peshëngritjen shqiptare vazhdon të pësojë dëmtime nga dita në ditë. Sa nga dopingu dhe sa nga problemet fizike. I fundit
Prokuroria Speciale pezullon grevën ende pa e filluar mirë Stafi mbështetës i Prokurorisë Speciale ka pezulluar përkohësisht grevën e përgjithshme, pas takimit që grevistët kanë p
Vuçiç mund të mbështesë ngritjen e përmendores të Millosheviçit Kryetari i nderit i Partisë Socialiste të Serbisë (SPS) dhe njëri nga iniciuesit e idesë që Sllobodan Millosheviqit t’i
Serbët kërkojnë ngritjen e monumentit të Slobodan Milosheviçit Grupi i qytetarëve serbë “Liria” kanë paraqitur nismën e tyre për ngritjen e një monumenti për ish presidentit serb Slob
Ferdinand nuk habitet me ngritjen e topit kur godet Ronaldo, ja pse Ferdinand nuk habitet me ngritjen që iu bë topit para se Ronaldo ta goditste atë nga pika e bardh e penalltisë. Ish-qend
Arena Kombëtare vazhdon punimet intensive në ngritjen e impantit (VIDEO) Faqja e Federatës Shqiptare të Futbollit na mban vazhdimisht të informuar me punimet në impiantin modern që po ndërtohet
Patozi për ringritjen e PD-së: Luli bën mirë të pranojë Një nga përfaqësuesit kryesorë të platformës për ringritjen e PD duke folur në studion e emisionit “Kjo Javë” të Nisida
Nis lëvizja për ringritjen e PD-së, kritikët "tradhëtojnë" hapur Lulzim Bashën Duket se kritikët e Lulzim Bashës e kanë marrë vetë situatën në dorë. Ish deputetii PD-së Astrit PAtozi dhe kritikë
Rrëzohet pema 200 vjeçare, 11 të vdekur dhe 35 të plagosur në Portugali Të paktën 11 persona kanë humbur jetën pasi janë zënë poshtë nga një pemë e madhe 200 vjeçare, e cila është shembur gjat
Dervishi: Rolin kryesor në kryengritjen e Ilindenit e kanë pasur shqiptarët Qytetarët maqedonas e cilësojnë 2 gushtin si ditën më të rëndësishme për historinë e popullit maqedonas. Për ta, festa
“Nesër të gjithë bashkë për ringritjen e PD-së”, Patozi thirrje demokratëve të Tiranës Demokrati Astrit Patozi, me anë të një statusi në “Facebook’, ka njoftuar të gjithë të djathtë për një takim që do të m
Veliaj prezanton projektin për ngritjen e strukturave komunitare në Tiranë Procesi i përzgjedhjes së administratorëve të pallateve është duke ecur me sukses në Bashkinë e Tiranës dhe brenda vitit
VMRO-ja akuzon Zaevin për ngritjen e flamurit shqiptar në Kumanovë VMRO-DPMNE-ja me anë të një deklarate për medie, ka akuzuar kreun e Lidhjes Socail-demokrate për ngritjen e flamurit shq
VETTINGU/ Kuvendi miraton ngritjen e dy komisioneve Ad Hoc Kuvendi u mblodh gjatë pasdites së sotme ne seancë të jashtëzakonshme për të miratuar ngritjen e dy komisioneve Ad Hoc.
Rritet numri i të akuzuarve për ngritjen e flamurit shqiptar në Kumanovë Sekretariati i Punëve të Brendshme në Kumanovë ka ngritur padi penale kundër katër personave të cilët më 31 mars hoqën f
Zekiri dënon ngritjen e flamurit: Akte të tilla i shërbejnë vetëm Gruevskit Lidhur me heqjen e flamurit të Maqedonisë në sheshin qendror të Kumonovës dhe vendosjen më pas të flamurit shqiptar ka r
LSDM dhe VMRO dënojnë ngritjen e flamurit shqiptar në Kumanovë LSDM dhe VMRO DPMNE kanë dënuar heqjen e flamurit të Maqedonisë në Kumanovë dhe ngritjes së atij të Shqipërisë nga dy të
Spasovski dënon ngritjen e flamurit shqiptar në Kumanovë Deputeti i LSDM-së nga Kumanova, Oliver Spasovski, ka dënuar aktin e sotëm të heqjes së flamurit të Maqedonisë dhe vendo
KQZ gati për zgjedhje pa opozitën, zbulon se si do t’a zëvëndësojë Pavarësisht se opozita vazhdon protestën e saj për qeveri teknike dhe ka bërë me dije se do të bojkotojë zgjedhjet, Edi
Ruçi shpjegon se pse u shty me 7 ditë afati për ngritjen e komisioneve të Vettingut Ka nisur me dy orë vonesë nga sa ishte paralajmëruar seanca Plenare. Kjo seancë është parashikuar për të votuar emrat