999 rezultate për

news

Euronews: As vezët e së martës nuk e prekën Mustafën (VIDEO) "Euronews" ka raportuar në lidhje me rastin e djeshëm, ku kryeministri Isa Mustafa u prit me vezë në Podujevë. Në moment
Kathimerini: US and Germany to make Macedonia a NATO member The well known Greek newspaper "Kathimerini" wrote that the United States and Germany are preparing to invite Macedonia
Mijallkov godet me shuplakë "biznesmenin e pushtetit" Portali maqedonas "Centarnews" shkruan për një zënkë mes ish-shefit të shërbimit sekret Sasho Mijalkov dhe biznesmenit t
Ja dy të plagosurit nga Armando Prenga (VIDEO) Një video e bërë publik nga ABC News nxjerr disa të vërteta të cilat duket se ishin fshehur prej kohësh, sa i takon të p
Reagon Hazbi Lika: Mediat gënjejnë, nuk ka patur sherr Deputeti i BDI-se Hazbi Lika ka pergenjeshtruar lajmin e paradites se sotme se, ditëve të fundit ka patu në kreun e r nj
Ja çfarë shkruan Newsweek për Edi Ramën Revista e njohur "Neësweek" ka bërë një analizë të personalitetit të Edi Ramës, duke e përshkruar atë që nga koha kur is
The truth about the secret meeting Rama-Nano Several media have written about the secret meeting between Nano and Rama and regarding yesterday's news the former prim
Ja Top 10 kandidatët republikanë për president të SHBA-ve (FOTO LAJM) Të enjten Republikanët e SHBA-ve do të mbajnë debatin publik ku do të zgjidhet edhe kandidati i kësaj partie për zgjedhj
Zhduket trageti i linjës Shëngjin – Brindisi Pa u mbushur një muaj nga ceremonia e përurimit, trageti i linjës Shëngjin - Brindisi, është zhdukur pa lëne asnjë gjurm
Newsweek i Beogradit: Thaçi dhe Veselinoviq ndërtuan bashkë autostradat Zvonko Veselinoviq, njëri nga udhëheqësit e kryengritjes në veriun Kosovës, përmes lidhjes që ka pasur me partinë Demokr
Google krijon "News Lab" portalin për gazetarët (VIDEO) Google vë në dispozicion të gazetarëve një mjet të ri, i quajtur News Lab, i cili do të shërbejë si burim informacionesh
Reportazhi i Euronews për Kumanovën: Konflikt ndëretnik apo intrigë politike? (VIDEO) Rrjeti televiziv europian "Euronews" i rikthehet ngjarjeve dramatike të Kumanovës, ku mbetën të vdekur 22 persona, 14 sh
Serbian newspaper: Albania to become the new leader of the Balkans According to what the Serbian daily newspaper"Blic" reports the US, UK and Germany are working on a new order in the Bal
Greek media describes Rama as a dangerous nationalist Greek media has described Prime Minister Edi Rama as a dangerous nationalist, which could lead to unrest in the region.
Euronews: Ja çfarë po ndodh në Kumanovë Rrjeti i njohur televiziv Euronews raporton siç thuhet se “policia maqedonase ka nisur një operacion në qytetin etnikish
"National unity" Ekathimerini: Rama is behaving like an ignorant Greek newspaper "Kathimerini" commented on the concerning statements of Edi Rama regarding the union between Kosovo and
Thaci to become the new President of Kosovo In the pages of the German newspaper "Frankfurter Rundschau" is written that the Deputy Prime Minister will become presi
Kelly Clarkson u thotë "jo" dietave (FOTO LAJM) Gjatë një interviste në Fox News, prezantuesi e kishte ngacmuar këngëtaren Kelly Clarkson për mbipeshën. Mjaft e irritua
Ndahet nga jeta babai i Mërgim Mavrajt Është ndarë nga jeta në orët e para të mëngjesit të sotëm babai i futbollistit të Kombëtares Mërgim Mavraj. Ai vuante pr
Pronari i “A1 Report” sulmon “News 24”, “Ora News” dhe “ABC News” Ka mjaftuar publikimi i pamjeve të një aksioni të policisë në Fushë-Krujë duke arrestuar një grup kriminal, për të ndezu