999 rezultate për

news

“Kush është ky i mbuluar nga mjekra”! Jonidës nuk i pëlqeu bashkëshorti në fillim Jonida Shehu është një nga moderatoret më të dashura të publikut shqiptar. Moderatorja shqiptare Jonida Shehu ka treguar
Ky është "fake news" më i madh që është shkruar për Ronaldon (FOTO LAJM) Kur Ronaldo takoi një person fill pas përfundimit të ndeshjes finale të Uefa Champions League të vitit 2014, në disa med
"Fake News" i Trump vs. "Kazani" i Edi Ramës Nga Dr. Elvin Luku “Fake news”, termi i përdorur gjerësisht nga kandidati republikan dhe më pas Presidenti Donal
Del lista e 20 shteteve më të fuqishme, Gjermania nuk është as e katërta SHBA ka mbajtur pozitën e parë si kombi më i fuqishëm në botë, pavarësisht rënies së respektit ndaj lidershipit të saj.
Rusia frikëson Vuçiçin, publikon `Fake News` për Kosovën Lajmi për arrestimin e gjashtë shqiptarëve në fshatin Llapnasellë të Graçanicës, të cilin e dha media ruse Sputnik, ësht
Sokol Balla e nis punën me një "Fake News" Sokol Balla është prezantuar tashmë në Vizion Plus dhe do të nisë edhe emisionin e tij në këtë televizion. Në prezant
BE emëron një grup të nivelit të lartë për të luftuar fake news Komisioni i BE-së ka emëruar një grup të nivelit të lartë prej 39 ekspertësh për të luftuar lajmet e rreme dhe dezinform
Rama s'e kursen ironinë me mediat, bën sikur ngatërron emrat e televizioneve Tashmë të gjithë janë bërë familjarë me termin kazan, që Kryeministri Edi Rama e përdor saherë t'ijepet rasti për median
Facebook njofton ndryshime të mëdha në News Feed Facebook po bën ndryshime të mëdha në Feedin e Lajmeve në mënyrë që përdoruesit të shohin më shumë përmbajtje nga miqtë
Franca përgatit ligjin për “fake news” Qeveria franceze do të paraqesë para fundit të vitit projektligjin për të dënuar “fake news” në periudha zgjedhore, dekl
Mediat e huaja vënë në shënjestër Shqipërinë pas protestave, pasqyrojnë dhunën në Kuvend Ditën e sotme në Tiranë u zhvillua protesta e opozitës ku mijëra njerëz mbushën rrugën para parlamentit duke shkaktuar e
Banorët e evakuuar: Të tjerët kanë mbetur ngujuar në shtëpi (VIDEO) Dhimbje per banoret qe jane detyruar te lene banesat e tyre te perfshira nga permbytjet. Shumë banorë janë detyruar t
Del edhe një "FAKE NEWS" për LDK-në Lidhja Demokratike e Kosovës njofton të gjitha mediet se nuk është duke u mbajtur Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së dhe ç
FAKE NEWS/ Si "mori dhenë" lajmi se BE kishte "fundosur" Ramën Gjatë mesditës së sotme u shpërnda në një pjesë të mirë të medias online lajmi se në një raport të tijin, Komisioni i Eu
Militantja e Tahirit sulmon gazetaren e News 24: Jeni të poshtër (VIDEO) Saimir Tahiri mbajti një deklaratë për mediat pasi doli nga selia e Kuvendit ku po mbahet edhe mbledhja e Komisionit të
E FUNDIT/ Terror në Fushë Arrëz, qëllohet me plumba shtëpia e një gruaje Një breshëri me armë zjarri është shënuar sot në Fushë-Arrëz. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës dhe shënjestra ka qenë shtë
I plasin ujërat live, spikerja vazhdon prezantimin e lajmeve (VIDEO) Ndërsa po prezantonte lajmet live, së bashku me 3 kolegë të tjerë, një spikerje shtatzënë i kanë plasur ujrat. Por jo ve
Veshjet luksoze të VIP-ave për festën gjigante të "Ora News" (FOTO LAJM) Televizioni “Ora News” ka festuar mbrëmjen e djeshme 10-vjetorin e krijimit të tij. Ky përvjetor u shoqërua me një m
SONDAZHI/ Cilin televizon ndjekin më shumë shqiptarët Ora News dhe IPR Marketing sjellin për herë të parë një sondazh jo politik por që ka të bëjë me tregun televiziv. Ky
Aurela sfidon vajzat e sportit, nga modele në moderatore Një nga fjalët e fundit që ka qarkulluar në media dhe rrjete sociale është se do të hapet së shpejti një televizion i ri