999 rezultate për

news

I plasin ujërat live, spikerja vazhdon prezantimin e lajmeve (VIDEO) Ndërsa po prezantonte lajmet live, së bashku me 3 kolegë të tjerë, një spikerje shtatzënë i kanë plasur ujrat. Por jo ve
Veshjet luksoze të VIP-ave për festën gjigante të "Ora News" (FOTO LAJM) Televizioni “Ora News” ka festuar mbrëmjen e djeshme 10-vjetorin e krijimit të tij. Ky përvjetor u shoqërua me një m
SONDAZHI/ Cilin televizon ndjekin më shumë shqiptarët Ora News dhe IPR Marketing sjellin për herë të parë një sondazh jo politik por që ka të bëjë me tregun televiziv. Ky
Aurela sfidon vajzat e sportit, nga modele në moderatore Një nga fjalët e fundit që ka qarkulluar në media dhe rrjete sociale është se do të hapet së shpejti një televizion i ri
Kap të fejuarën në kafe me një tjetër, reagimi i shkodranit tmerron lokalin Tradhëtia në çift në jo pak raste ka shkaktuar skena agresiviteti, madje edhe krime, në publik. Një qytetar ka tregu
Kjo ishte dita e fundit që patë Bled Kokën në News 24 Gazetari i njohur Bledian Koka ka dhënë sot edicionin e tij të fundit ë fundit qendror për televizionin "News 24". M
Presidenti amerikan i shpall luftë “fake news” Në një kohë kur rreth tij qarkullojnë shumë lajme të rreme apo “fake news”, presidenti amerikan Donald Trump ka vendosur
EKSKLUZIVE/ Bled Koka ikën nga News 24, ja ekrani i ri ku do t'a shihni Gazetari i njohur Bledian Koka nuk do të jetë më pjesë e studios së "News 24" që nga fundi i këtij muaji. Mësohet se
Publikoi "videon e tradhtisë", AMA nis hetimin ndaj News 24 Transmetimi i emisionit “Me zemër të hapur” në televizionin News 24, datë 28.07.2017, po përcillet me reagime kundërthën
Sonila Meço u përgjigjet fjalëve nëse do të jetë në Ora News Nuk ka kaluar as edhe një ditë që kur në rrjete sociale dhe media u aludua fakti se moderatorja dhe gazetarja e njohur
Zakonet e Presidentit rus Vladimir Putin Ai është një nga liderët më autoritar e me pushtet të pa diskutueshëm, i quajtur ndryshe si Cari i Ri i Rusisë. Por,
Facebook forcon luftën ndaj ‘fake news’ Facebook ka zgjedhur të forcojë luftën e tij kundër lajmeve të gënjeshtërta ose sic quhet ndryshe “FakeNewz” në mënyrë
Besnik Mustafaj shpërthen ndaj Bashës: Nuk ke më të drejtë të hysh në zyrë Një panel analistësh dhe gazetarësh të ftuar në studion e lajmeve në News 24 kanë komentuar deklaratën e kryedemokratit
Dhunë ndaj PS, reagon Xhelal Mziu: Fake News Shtabi elektoral i kandidatit të PD-së dhe kryetari i Bashkisë Kamëz njëkohësisht dhe si kreu i degës së PD-së, kanë rea
Basha braktis Ylli Rakipin në momentin e fundit Në spotin e trasmetuar në “News 24” gjatë pasdites ishte njoftuar pjesëmarrja e kreut të opozitës, Lulzim Basha, së bash
Zbardhet vrasja e Cukut, zbulohet bashkëpunëtori i Mikel Shallit Mikel Shallari nuk ka qene i veten ne ekzekutimin e ish drejtorit te policise se Vlores Artan Cuku. Burime nga polic
Ndihmoi Trumpin të bëhej president, themeluesi i Twitter kërkon falje publike Bashkëthemeluesi i rrjetit social "Twitter", Evan Williams, ka kërkuar falje publike për rolin që ka mundur të luajë pla
Gazetarja e “News 24” futet gabimisht live te “AbcNews” Vëmendja mediatike padyshim që është e fokusuar tek marrëveshja mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Opozitës Lulzim
Ndahet nga jeta ish drejtori i “Fox News” i akuzuar për skandale seksuale Është ndarë nga jeta në moshën 77-vjeçare, Roger Ailes, ish drejtori ekzekutiv i një prej mediave më të famshme në botë,
Shefi i kabinetit të Mustafës e quan "fakenews" mocionin e shkarkimit Shefi i Kabinetit të Qeverisë së Kosovës, Sokol Havolli e ka cilësuar "mocion të mbushur me fakenews" nismën për të shka