999 rezultate për

news

Mediat ndërkombëtare shkruajnë për dorëheqjen e Haradinajt, si e komentojnë serbët Dorëheqja e Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë bujë jo vetëm në mediat shqiptare por edhe tek ato botëro
"Fox News" në SHBA: Presidenti shqiptar akuzon Soros për destabilizim të vendit Vijon jehona në mediat ndërkombëtare lidhur me deklaratat e sotme të presidentit Ilir Meta, i cili akuzoi hapur dhe drej
"Euronews": Shqipëria në prag të kolapsit institucional (FOTO LAJM) Situata politike, përgjimet dhe protesta e opozitës kanë qenë objekt raportimi edhe për mediat e huaja. Kështu “Euronews
De Ligt të PSG, reagon Raiola: Fake News "Ky është shembulli klasik i fake news". Mino Raiola ka injoruar në këtë mënyrë spekulimet mbi një takim të aluduar
Soreca flet për Euronews: Do t'i marrim parasysh akuzat e opozitës “Shqipëria në udhëkryq të BE-së, mes reformave të mëdha dhe protestave në rrugë” ky është titulli i intervistës që ambas
"Fake news", artikulli i CNN rendit Shqipërinë në fund të listës për luftën ndaj dezinformimit Finlanda po e fiton luftën ndaj lajmeve të rreme dhe ajo çfarë është mësuar mund të jetë e një rëndësie kyçe për demokra
Serbia dhe Rusia shpërndajnë Fake News kundër shqiptarëve Organizata nga Bosnja dhe Hercegovina, ‘Raskrinkavanje’ do ta lansoj një raport mbi mediat që shpërndajnë ‘Fake News’ në
Dëmtohet Xherdan Shaqiri Xherdan Shaqiri do të mungojë në ndeshjet e para të Zvicrës në kualifikueset për "Euro 2020". Lajmin e ka bërë të dit
"Kush fiton qeveris, kush humb rri...", Rama intervistë në Rai News Kryeministri Edi Rama ka përsëritur sërish se nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen dhe ata që fitojnë do të qeverisin ndër
Zbulohet rrjeti maqedonas që prodhonte Fake News Marten Shenk, “Gjuetar i lajmeve të rreme” nga Belgjika, ia ka dalë të zbulojë një rrjet të qytetarëve maqedonas që përh
Këshilltari i Thaçit shpërndan Fake News, i duket shefi në rangun e Trumpit Ismail Syla, njëri prej Këshilltarëve të Presidentit të Kosovës, ka shpërndarë një lajm të rremë për liderët e fuqishëm
Vit i tmerrshëm për Zuckenberg, ka humbur një mal me para: Si renditen miliarderët e tjerë 2018 ishte viti më i keq për bashkëthemeluesin e Facebook, Mark Zuckenberg. Mësohet se ai ka humbur jo pak por 18.6 mili
Euronews: Ushtria e Kosovës nxit Serbinë për të ndërhyrë ushtarakisht Kuvendi i Kosovës pritet që të premten të votojë projektligjet për transformimin e FSK-së në Ushtri. Dhe për këtë ngj
Serbia përhap "fake news": Mbyllet aeroporti i Prishtinës Driton Hyseni, menaxher i planifikimit të fluturimeve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, ka publikuar disa mesazh
Ylli Rakipi Rrëfen: Si publikova një "Fake News" në 2002 për të mbrojtur Ramën (VIDEO) Një betejë e ashpër ka nisur mes kryeministrit Edi Rama dhe gazetarit Ylli Rakipi. Mbrëmjen e sotme moderatori i “Të
Edhe media ndërkombëtare me sytë nga Euronews Albania Lajmi se gjigandi mediatik Euronews dhe grupi “IN Media” nënshkruan partneritetin e tyre për të lançuar Euronews Albania
SkyNews: Si i trafikojnë e i shesin shqiptarët vajzat si prostituta Trafikimi i qënieve njerëzore mbetet akoma një nga plagët më të rënda në botë, si edhe në vendin tonë. Televizioni pr
Bes Kallaku nervozohet me Fake News (FOTO LAJM) Ekzistojnë disa portale anonime që bëjnë lajme vetëm për klikime duke u bazuar në gënjeshtra dhe sajime të pafundme. Një
Fake News në Greqi: "Shqiptarët hoqën flamurin grek", por e vërteta është krejt ndryshe Një pjesë e mediave greke e nxitur nga racizmi ndaj shqiptarëve nuk rreken të verifikojnë lajmet kur bëhet fjalë për ndo
Euronews Albania, në të gjitha trojet shqipfolëse Grupi “Euronews” dhe grupi “IN Media” njoftuan sot partneritetin e tyre për të lançuar Euronews Albania, televizionin dh