999 rezultate për

news

"Fake news", artikulli i CNN rendit Shqipërinë në fund të listës për luftën ndaj dezinformimit Finlanda po e fiton luftën ndaj lajmeve të rreme dhe ajo çfarë është mësuar mund të jetë e një rëndësie kyçe për demokra
Serbia dhe Rusia shpërndajnë Fake News kundër shqiptarëve Organizata nga Bosnja dhe Hercegovina, ‘Raskrinkavanje’ do ta lansoj një raport mbi mediat që shpërndajnë ‘Fake News’ në
Dëmtohet Xherdan Shaqiri Xherdan Shaqiri do të mungojë në ndeshjet e para të Zvicrës në kualifikueset për "Euro 2020". Lajmin e ka bërë të dit
"Kush fiton qeveris, kush humb rri...", Rama intervistë në Rai News Kryeministri Edi Rama ka përsëritur sërish se nuk ka ndërmend të japë dorëheqjen dhe ata që fitojnë do të qeverisin ndër
Zbulohet rrjeti maqedonas që prodhonte Fake News Marten Shenk, “Gjuetar i lajmeve të rreme” nga Belgjika, ia ka dalë të zbulojë një rrjet të qytetarëve maqedonas që përh
Këshilltari i Thaçit shpërndan Fake News, i duket shefi në rangun e Trumpit Ismail Syla, njëri prej Këshilltarëve të Presidentit të Kosovës, ka shpërndarë një lajm të rremë për liderët e fuqishëm
Vit i tmerrshëm për Zuckenberg, ka humbur një mal me para: Si renditen miliarderët e tjerë 2018 ishte viti më i keq për bashkëthemeluesin e Facebook, Mark Zuckenberg. Mësohet se ai ka humbur jo pak por 18.6 mili
Euronews: Ushtria e Kosovës nxit Serbinë për të ndërhyrë ushtarakisht Kuvendi i Kosovës pritet që të premten të votojë projektligjet për transformimin e FSK-së në Ushtri. Dhe për këtë ngj
Serbia përhap "fake news": Mbyllet aeroporti i Prishtinës Driton Hyseni, menaxher i planifikimit të fluturimeve në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, ka publikuar disa mesazh
Ylli Rakipi Rrëfen: Si publikova një "Fake News" në 2002 për të mbrojtur Ramën (VIDEO) Një betejë e ashpër ka nisur mes kryeministrit Edi Rama dhe gazetarit Ylli Rakipi. Mbrëmjen e sotme moderatori i “Të
Edhe media ndërkombëtare me sytë nga Euronews Albania Lajmi se gjigandi mediatik Euronews dhe grupi “IN Media” nënshkruan partneritetin e tyre për të lançuar Euronews Albania
SkyNews: Si i trafikojnë e i shesin shqiptarët vajzat si prostituta Trafikimi i qënieve njerëzore mbetet akoma një nga plagët më të rënda në botë, si edhe në vendin tonë. Televizioni pr
Bes Kallaku nervozohet me Fake News (FOTO LAJM) Ekzistojnë disa portale anonime që bëjnë lajme vetëm për klikime duke u bazuar në gënjeshtra dhe sajime të pafundme. Një
Fake News në Greqi: "Shqiptarët hoqën flamurin grek", por e vërteta është krejt ndryshe Një pjesë e mediave greke e nxitur nga racizmi ndaj shqiptarëve nuk rreken të verifikojnë lajmet kur bëhet fjalë për ndo
Euronews Albania, në të gjitha trojet shqipfolëse Grupi “Euronews” dhe grupi “IN Media” njoftuan sot partneritetin e tyre për të lançuar Euronews Albania, televizionin dh
Zbulohet lufta që Maqedonia do të ndërmarrë ndaj Fake News Zëdhënësi i Qeverisë së Maqedonisë, Mile Boshnjakovski ka bërë të ditur se Qeveria ka ndërmarrë masa shtesë për detektim
"Fake News" sulmon Maqedoninë, kush po i financon? Në prag të referendumit të 30 shtatorit, i cili mund të ndryshojë emrin e shtetit dhe t’i japë fund kontestit të gjatë m
U fol se do të kthehej në "Ora News" por Sonila Meço dështon sërish Sonila Meço është një ndër moderatoret më të njohura në Shqipëri, por prej vitesh është jashtë ekranit. Pasi u fol se
E pyesin për marrëdhënien me Bill Clintonin, Lewinsky braktis intervistën Monica Lewinsky ka ndërprerë në mes dhe është larguar nga një intervistë në Izrael, pasi iu bë një pyetje mbi marrëdhëni
Kush është gazetarja seksi që do prezantojë emisionin sportiv në News 24 "News 24" do të sjellë një tjetër imazh që do të prezantojë emisionin e sportit në këtë televizon. Pas moderimit të "