999 rezultate për

nepal

Ja çfarë shkaktoi tërmeti në Nepal (FOTO LAJM) Një tërmet i fuqishëm ka goditur rëndë Nepalin. Ekipet e ndihmës së shpejtë janë duke punuar që të shpëtojnë sa më sh
Tërmeti shkund Nepalin, mbi 900 të vdekur (FOTO LAJM) Më shumë se 900 persona kanë humbur jetën në një tërmet 7.8 ballësh të shkallës Rihter që ka goditur Nepalin. Autoritete
Tragjedi në Nepal, rreth 600 të vdekur nga tërmeti Update- Rreth 600 persona kanë vdekur në Nepal, një shifër ku sipas të gjitha gjasave mund të rritet. Një tërmet
Autobusi bie në greminë, 13 viktima në Nepal Për shkak të gabimit të shoferit, një autobus në Nepal ka rënë në greminë duke sjellë vdekjen e 13 personave dhe plagosj
12 të vdekur nga orteku i borës në Everest 12 udhërrëfyes lokalë kanë vdekur në Nepal pasi një ortek ka përfshirë rrugën që përdoret për të ngjitur majen më të lar
Pushimet më të bukura kushtojnë 125 mijë dollarë Pushimet më të bukura kushtojnë 125 mijë dollarë. Kundrejt kësaj shume mund të shëtitësh në 57 mijë milje rreth e rrotul
Di Caprio, 3 milionë $ për të shpëtuar tigrat Aktori Leonardo Di Caprio ka dhuruar 3 milionë dollarë për të ndihmuar në shpëtimin e tigrave në Nepal. Ai e bëri donaci
Nis festivali i "pastrimit" në Nepal (FOTO-LAJM) Filloi festavali i "pastrimit" në kryeqytetin e Nepalit Kathmandu, ku femrat kërkojnë falje për mëkatet seksuale dhe ato
"Pele i Nepalit", gol që 16 vjeç me Kombëtaren (VIDEO) Quhet Bimal Gharti Magar, është vetëm 16 vjeç dhe ka arritur të shënojë që tani me fanellën e kombëtares së tij, duke ma
Një misteri i madh në Nepal (VIDEO) Në Himalaje, në pjesën që i takon Nepalit janë vërejtur disa shpella në lartësi 168 metra lartësi. Sipas National Geogra
Liria e mediave, Maqedonia si Nigeria dhe Nepali Maqedonia ka pësuar një rënie drastike, plot 22, në indeksin më të fundit të organizatës "Reporterë pa Kufij", duke u po
Autobusi bie në humnerë, 29 viktima në Nepal Të paktën 29 persona kanë humbur jetën dhe 26 të tjerë kanë mbetur të plagosur pasi autobusi me të cilin ata udhëtonin k
Rrëzohet avioni, 19 viktima në Nepal (VIDEO) Të paktën 19 persona kanë gjetur vdekjen pasi avioni i cili udhëtonte drejt Everestit është rrëzuar në kryeqytetin Nepal