999 rezultate për

nepal

Rrëshqitjet e dheut vrasin gjashtë persona në Nepal, dhjetra të zhdukur Një rrëshqitje masive dheu i ka marrë jetën gjashtë personave në Nepal teksa 26 të tjerë rezultojnë të zhdukur. Mësoh
Ndahet nga jeta njeriu më i shkurtër në botë (FOTO LAJM) Burri me i shkurtër në botë nuk ka arritur të jetojë më shumë se 27 vite. Nepalezi Khagendra Thapa Magar, i cili isht
Shoferi dhe surrati më i çuditshëm në botë në një foto Një shofer autobusi në Nepal po shpreson të hyjë në Librin e Rekordeve Ginis, falë aftësisë së tij të pazakonshme për të
Ky person nuk ka gjuhë si të gjithë, do të habiteni çfarë bën me të (FOTO LAJM) Një shofer autobusi në Nepal po shpreson të hyjë në Librin e Rekordeve Ginis, falë aftësisë së tij të pazakonshme për të
Rrëzohet një helikopter në Nepal, pesë të vdekur Pesë vetë humbën sot jetën kur një helikopter u rrëzua në rajonin malor të Nepalit. Aksidenti ndodhi rreth 80 kilomet
Këto foto të Ronaldos janë shumë të sikletshme, ja si përdoret në Nepal (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo ka bërë shumë bujë me transferimin e tij te klubi i Juventus. Prej një periudhe të gjatë kohore ai
Daçiç vazhdon me lobimin e radhës kundër Kosovës Ministri i Jashtëm serb, është takuar sot me kryeministrin e shtetit të Nepalit, Sharm Oli, të cilin e ka falënderuar dh
Gjenden 9 nepalezët e zhdukur nga hoteli në Durrës Nëntë shtetas të huaj nga Nepali u bërë protagonistë të një ngjarjeje të paprecedentë në Durrës. Të ardhur në shtetin
Tragjike, 50 persona humbin jetën nga rrëzimi i avionit (FOTO LAJM) Dhjetëra njerëz kanë humbur jetën pas rrëzimit të avionit në Kathmandu, Nepal të hënën. Avioni i nisur nga Dhaka, Ban
Të pushtuara nga fantazmat, vajzat rrihen për vdekje (FOTO LAJM) Ky është momenti i çuditshëm ku qindra vazja të reja në Nepal u përpoqën të shmangnin shpirtrat e këqij duke qëndruar në
Thaçi u kënaq me 49 milionë dollarë por shikoni sa ka marrë Nepali Shteti i Nepalit ka marrë 500 milionë dollarë donacion nga Agjencioni Federal Amerikan “Korporata e Sfidave të Mileniumi
Tërmeti fundos Everestin me disa metra Mali më i lartë në botë thuhet se është fundosur me të paktën katër metra pas tërmetit të rënë në Nepal në vitin 2015.
Ban Ki-moon i kërkon falje Haitit për përhapjen e kolerës Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së në largim, Ban Ki-mun i ka kërkuar ditën e sotme falje popullit të Haitit për shkak të
Perëndesha e gjallë në Nepal, një vajzë 7-vjeçare me aftësi të veçanta Një vajzë 7-vjeçare në Nepal është përzgjedhur për të qenë një perëndeshë e gjallë qëkurse ishte foshnjë, pasi i ka ‘qer
Nepal, 54 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës Sipas autoriteteve, përmbytjet dhe rrëshqitjet tokës, të cilat u shkaktuan nga shirat e dendura në dy ditët e fundit, ka
Njihuni me "fshatin e veshkave" në Nepal Në Nepal ekziston një fshat ku banorët janë aq të varfër saqë të gjithë thuajse kanë shitur një veshkë të tyre si një më
Ronaldo i dhuron fanellën djalit nga Nepali (FOTO) Jetin Shrestha ishte duke luajtur futboll me shokët e lagjes kur tërmeti goditi Nepalin në prill të këtij viti, duke mar
Indiani thyen rekordin botëror, godet kokën 134 herë në minutë (VIDEO) Një adoleshent nga Nepali, Puskar Nepal, brenda një minute ka goditur kokën e tij 134 herë në një minutë duke thyer kësh
Mizore, ja çfarë i bëjnë dhisë në Nepal (FOTO LAJM) Një festival i cili zhvillohet në Katmandu të Nepalit është bërë pre e kritikave të mbrojtësve të kafshëve. Festivali i
Kryqi i Kuq i Maqedonisë jep 17 mijë euro për Nepalin, 0 për Kumanovën Kryqi i kuq i Maqedonisë ka dhënë 1.049.750 denarë ose 17.000 euro në llogarinë e Federatës Ndërkombëtare të kryqit të k