999 rezultate për

nenkryetari

Idrizi votohet si nënkryetar, Dule jep dorëheqjen Pak minuta më parë, Vangjel Dule është dorëhequr nga posti i nënkryetarit të Parlamentit. Ai e mbante këtë post prej
Ahmeti flet për detajet e protestës Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti, ka prezantuar disa detaje që janë parashikuar për protestën e parala
Haliti takon ambasadorin e SHBA në Shkup Nënkryetari i Parlamentit të Maqedonisë Rafiz Haliti e uroi ambasadorin Bejli për emërimin e tij si Ambasador i SHBA-ve
Aliti: Kush ka kritika ndaj meje t'i thotë publikisht Pas akuzave të mbërritura në adresë të tij nga deputetë të BDI-së, ka reaguar nënkryetari i Kuvendit, Rafis Aliti. Sipas
Vdiq kryetari serb, Medvegja me kryetar shqiptar Një ditë pas dhënies së lamtumirës së kryetarit të komunës së Medvegjës, Slobodan Drashkoviç, kompentencat e kreut komun
Lirohet nga paraburgimi nënkryetari i LISBA-s Fatos Rexhepi Nënkryetari i LISBA-s, Fatos Rexhepi është liruar sot nga paraburgimi. "Lirohet nga paraburgimi anëtari i kryesisë se
Policia serbe keqtrajton nënkryetarin e "Vatra-s" Policia serbe ka ndalur në pikën kufitare të Konçulit, Myrtez Limanajn, nënkryetar i shoqërisë "Vatra". Xhandarmëria
Nënkryetari i Bundestagut gjerman viziton Tiranën Një delegacion i Bundestagut Gjerman, i kryesuar nga nënkryetari Johannes Singhammer, viziton sot Tiranën, me ftesë të k
Xhavit Haliti: Kur Serbia ta njohë Kosovën bëjmë dialog pa ndërmjetës Nënkryetari i PDK-së, Xhavit Haliti është shprehur kundër dialogut mes Serbisë dhe Kosovës pa ndërmjetësues. Ai tha
Nënkryetari i LISBA-s, 14 vjet në Siri? Nënkryetari i LISBA-s, Fatos Rexhepi i burgosur ditë më parë, ka mohuar të ketë marrë pjesë në organizatën ISIS. Kësh
Nënkryetari i PD-së së Tropojës kalon me LSI-në Nënkryetari i PD-së së Tropojës, Rexh Biberaj kalon në radhët e LSI-së. Sipas burimeve të “Shqiptarja.com” shkak kanë qe
Grubi: Seancat parlamentare mund të udhëhiqen edhe në shqip Deputeti i BDI-së, Artan Grubi ka përgënjeshtuar atë që ka thënë Ahmeti, duke u shprehur se seancat parlamentare në Kuve
Manjani: LSI nuk kërkon largim ministri Lëvizja Socialiste për Integrim e konsideron si qëndrim personal të deputetit Gjovalin Kadeli deklaratën e tij se 12 dep
Jep dorëheqjen nënkryetari i parë i degës së AAK-së në Podujevë Ka dhënë sot dorëheqjen nga posti i nënkryetarit të parë të degës së AAK-së, Mirsad Kamerolli. Ai nuk ka dhënë arsye
Dy bomba në shtëpinë e nënkryetarit të PDK-së së Deçanit Në shtëpinë e nënkryetarit të PDK-së së Deçanit, Avdi Bufaj janë vënë dy bomba ditën e shtunë. Bombat janë hedhur, p
Konjufca: Tribunali po krijohet për të njollosur shqiptarët Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca, është shprehur se tribunali për gjykimin e krimeve të pretenduara të
Shpërthen ish-nënkryetari i FRESH-it: Kodheli dhe Baze duhet të shkarkoheshin ose dorëhiqeshin Nënkryetari i dorëhequr pak ditë më parë i Forumit Rinor Euro Socialist (FRESH-it), Juxhin Çela kërkon dorëheqjen e mini
Mexhiti: Emigrantët duhet të votojnë për të ardhmen e tyre Nënkryetari i BDI-së, Ismet Mexhiti ka bërë thirrje që emigrantët të votojnë. Sipas tij, është një e drejtë legjitime e
Nënkryetari i Komunës Levan plagos dy të rinj Dy persona janë plagosur me armë zjarri pasditen e sotme në Fier. Burime nga policia lokale bëjnë të ditur se ngjarja ka
Jakupi: Nënshkrimet për kandidat të pavarur nisën me probleme Nënkryetari i Komisionit shtetëror zgjedhor në Maqedoni Subhi Jakupi, deklaroi sot se nuk janë hapur të gjitha zyrat kom