999 rezultate për

nenkryetari

Nënkryetari i AKR-së thotë se nuk do të bëjnë koalicion me PAN-in Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Korab Sejdiu, ka hedhur poshtë mundësinë që kjo parti t'i bashkohet koalicioni
“Godet” Eduart Ndocaj: Dëshira ime është të burgoset Meta…(VIDEO) Ish-aleati i Bashës, Eduart Ndocaj i ka sjellë një tortë nënkryetarit të partisë që ai drejton me rastin e ditëlindjes.
Mimoza Kusari prish koalicionin me PDK’në, shkarkon tre drejtorë dhe nënkryetarin e Gjakovës Kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila ka përjashtuar PDK’në nga koalicioni në këtë komunë. Tre drejtorë të komunës
Akuzat për drogën, Drejtori i Policisë i përgjigjet LSI-së Gjatë konferencës për shtyp, kreu i Policisë, Haki Çako reagoi në lidhje me akuzat e rënda të bëra ndaj tij nga LSI.
Meta s’i ndahet LSI-së, ia merr valles me daulle në Kukës (VIDEO) Ish-kreu i LSI-së Ilir Meta dhe nënkryetari i kësaj partie Luan Rama janë kanë marrë valles në Kukës. Nën tingujt e m
Hysen Osmanaj jep dorëheqjen si nënkryetari i KQZ-së Nënkryetari i KQZ-së, Hysen Osmanaj sot ka paraqitur dorëheqjen nga ky pozicion,duke vazhduar mandatin si anëtar i thje
Nënkryetari i Parteshit: Kosova është djepi i serbëve (VIDEO) Nënkryetari i komunës së Parteshit, Stanko Trajkoviç, ka thënë se Kosova është djep i Serbisë. Stankoviç në një video
Nënkryetari i Komisionit Evropian propozon një Schengen ballkanik Zv.kryetari i Komisionit Evropian, Frans Timmermans, ka propozuar që Ballkani Perëndimor t’i heq kufijtë, pasi sipas tij
Reagon nënkryetari i KMSH-së: Fyejnë klerin, por filmat nuk ndalohen me forcë Nënkryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Gazmend Aga, ka reaguar për herë të parë në një prononcim për GSh, mbi
Valë vjedhjesh në Fushë-Arrëz, hajdutët i “çmontojnë” makinën nënkryetarit të bashkisë Një tjetër vjedhje ka ndodhur në Fushë Arrëz ku disa persona të paidentifikuar kanë dëmtuar dhe marrë pjesë nga makina e
Nënkryetari i LDK-së, pro shkëmbimit të territoreve me Serbinë Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri thekson se problemi mes Kosovës dhe Serbisë është territorial
Qytetarët e Gjilanit protestojnë kundër arrestimit të Haradinajt Qytetarët e gjilanit kanë protestuar sot në mbështetje të liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt, i cili u arrestua nga au
PDK akuzon nënkryetarin e LDK-së për nepoztizëm në Gjilan Komisioni i Zhvillimit Ekonomik i Partisë Demokratike në Gjilan nëpërmjet një komunikate shtypi ka akuzuar zyrtarët e Ko
PDK akuza ndaj nënkryetarit të LDK-së: Na kanë mbuluar mbeturinat Dega në Gjilan e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) ka lëshuar kritika ndaj kryetarit në Gjilan nga radhët e LDK'së, L
Shqiptarët në Mal të Zi kërkojnë zv/kryeministrin, nënkryetarin e Kuvendit dhe një ministri Përfaqësuesit e koaicionit "Shqiptarët të Vendosur" nuk do hyjnë në koalicion paszgjedhor me PDS-në nëse nuk marrin të p
Nënkryetari i LDK'së nuk dëshiron zgjedhje të parakohshme Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka thënë se nuk është e nevojshme që Kosova të shkojë drejt zgjedhjeve të parkohshme.
Demarkacioni/ Kjo çështje nuk ka konsensus politik Përfaqësuesit e të gjitha subjekteve shqiptare në Kuvendin e Kosovës janë skeptikë për arritjen e një marrëveshjeje të p
Nënkryetari i PDK, ish student i Harvard Uran Ismaili, tashmë nënkryetar i PDK, ka studiuar për psikologji në universitetin Graceland të Shteteve të Bashkuara të
Fjala e nënkryetarit të ri të PDK PDK zyrtarizoi Uran Ismailin, si nënkryetarin e saj të ri duke shënuar kështu fillimin e ndryshimeve brenda kësaj parti
Topi: Rama e Berisha përgjegjës për kriminelët në Kuvend Në takimin me strukturat vendore të FRD në Gjirokastër, Bamir Topi e ka cilësuar situatën politike në vend si mjaft të r