999 rezultate për

neni

Apeli i refuzon ankesën Shukri Bujës Gjykata e Apelit e Kosovës, i ka refuzuar si të pa bazuara ankesat e mbrojtësve të pandehurve Sh.B., F.R.,E.R., B.K.,B.R
E FUNDIT / Italia mund të kualifikohet në botëror? Lexoni se çfarë thotë neni 7-të i FIFA-s Barazimi i djeshëm në shtëpi ndaj Suedisë, la Italinë jashtë Kampionatit Botëror për herë të dytë në histori. Kjo gjë sh
Komisioni Disiplinor dënon Lushnjën, Mamurrasi përjashtohet nga Kategoria e Dytë Komisioni i Disiplinës pranë Federatës Shqiptare të Futbollit, ka bërë publik ditën e sotme, vendimet për parregullsitë
Doni punë në Gjermani, ambasada gjermane njofton për procedurat e reja Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka bërë disa ndryshime në procedurat për aplikim, për vizë punë për në Gjermani. Përm
FSHF dënon klubin e Flamurtarit për sjellje jo të hijshme të tifozëve Komisioni i Disiplinës pranë FSHF, ka publikuar ditën e sotme edhe vendimet për parregullsitë në javën e kaluar në të gj
Komisioni për Buxhet jep një lajm të mirë për pensionet e veteranëve Komisioni për Buxhet dhe Financa sot me vetëm një votë kundër, votoi amendamentet e Projektligjit për plotësimin dhe ndr
Senati spanjoll voton nenin 155 për marrjen e kontrollit direkt mbi Katalonjën Senati i Spanjës i është përgjigjur deputetëve të Parlamentit të Katalonjës, që shpalli sot pavarësinë, duke miratuar ma
Gjykata e Apelit merr vendim për Sadri Ramabajën Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e mbrojtësit të pandehurit Sadri Ramabaja., kundër cak
Çfarë do ndodhë me Saimir Tahirin nëse i hiqet imuniteti Nëse kuvendi i hap dritën jeshile organit të akuzës duke hequr imunitetin për deputetin Saimir Tahiri, prokuroria mund t
Aktakuzë për vrasjen e ndodhur në Dragash Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të akuzuarit, H.S. për shka
Kërkohet përjashtimi i Enver Hasanit nga UP-ja Vetëm pak orë pasi Gjykata Themelore e Prishtinës ka shpallur fajtorë ish-rektorin e UP’së Enver Hasani në përfshirjen e
30 ditë paraburgim për katër nga sulmuesit e Ziadin Selës Me propozim të prokurorit kompetent publik nga Prokuroria Themelore Publike Shkup, gjykatësi i procedurës paraprake u ca
Gjobiten Skënderbeu dhe Lushnja, gjithashtu edhe shumë lojtarë Gjoba për klubet dhe pezullime për dy lojtarët protagonistë “për keq” të kësaj jave. Skënderbeu e Lushnja u dënuan me gj
Gjykata e Apelit refuzon ankesën e Rugovës Gjykata e Apelit ka shqyrtuar ankesat e parashtruara në rastin që ka të bëjë me djalin e Presidentit historik të Kosovës
Masakrimi i qenit me sëpatë, Tahiri propozon burgun si dënim Dhuna ndaj kafshëve e vënë në qëndër të vëmendjes nga një video makabre e një të riu që masakron me sëpatë një qen, ka s
Komisioni i Disiplinës së FSHF-së publikon vendimet e fundit Edhe pse në kontekstin e përgjithshëm ishte një raund i qetë java e katërt e Kategorisë Superiore nuk i ka shpëtuar foku
Biznesmeni i Elbasanit padit policinë: Gënjyen dhe qëlluan Pas incidentit me policinë në Elbasan, biznesmeni Petrit Çela, pronari i tregut agro-ushqimor në Elbasan, ka kallëzuar n
FSHF zbulon Vendimet e Komisionit të Disiplines KF “Skënderbeu”, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke përdorur fjalë fyese e duke hedhur mjete ndezëse brenda rret
44-vjeçari del nga burgu, por e pret një surprizë e pakëndshme kur shkon në shtëpi Një 44 vjeçar nga Tirana ka dalë ditën e djeshme nga burgu pas dënimit nga ana e gjykatës së kryeqytetit për veprën pena
Kush nuk do të përfitojë nga ligji për aminsti? Ministria e drejtësisë, sot shpalli propozim ligjin për amnisti, i cili u miratua në seancën e djeshme të Qeverisë së Re