999 rezultate për

neni

Komisioni i Disiplinës së FSHF-së publikon vendimet e fundit Edhe pse në kontekstin e përgjithshëm ishte një raund i qetë java e katërt e Kategorisë Superiore nuk i ka shpëtuar foku
Biznesmeni i Elbasanit padit policinë: Gënjyen dhe qëlluan Pas incidentit me policinë në Elbasan, biznesmeni Petrit Çela, pronari i tregut agro-ushqimor në Elbasan, ka kallëzuar n
FSHF zbulon Vendimet e Komisionit të Disiplines KF “Skënderbeu”, për sjellje të gabuar të spektatorëve duke përdorur fjalë fyese e duke hedhur mjete ndezëse brenda rret
44-vjeçari del nga burgu, por e pret një surprizë e pakëndshme kur shkon në shtëpi Një 44 vjeçar nga Tirana ka dalë ditën e djeshme nga burgu pas dënimit nga ana e gjykatës së kryeqytetit për veprën pena
Kush nuk do të përfitojë nga ligji për aminsti? Ministria e drejtësisë, sot shpalli propozim ligjin për amnisti, i cili u miratua në seancën e djeshme të Qeverisë së Re
Ky është urdhëri i parë i Haradinajt për administratën Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë sot urdhër që personave që mbajnë poste publike, të zgj
Fshehu dënimin prej 8 muajsh, pezullohet nga puna oficerja Një oficere policie është pezulluar nga detyra për shkak se akuzohet për falsifikimin e formularit të dekriminalizimit.
Xhemil Qamili, kandidati i BDI-së për komunën e Dollnenit Bashkimi Demokratik për Integrim ka zgjedhur kandidatin për kryetar komune të Dollnenit. Kandidat për kryetar komune
E FUNDIT/ Zbulohet data kur mbidhet Kuvendi i ri Presidenti i vendit Ilir Meta ka njoftuar datën e mbledhjes së parë të Kuvendit të ri të Shqipërisë. Sipas dekretit,
Aksidentoi për vdekje 54-vjeçarin, ja çfarë rrezikon deputeti Rakipi Prokuroria ka ngritur dy akuza ndaj deputetit të PDIU, Aqif Rakipi, në lidhje me aksidentin e ndodhur tri ditë më parë,
I vuri flakën pyllit me cigare, policia ndalon 16 vjeçarin (FOTO LAJM) Policia ka ndaluar një adoleshent 16-vjeçar i cili dyshohet se ka shkaktuar djegien e pyllit në Vorë. Zjarri po vazhd
Meta i jep gradën “Gjeneral” Kolonelit Bajram Begaj Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar sëfundmi dhënien e gradës Gjeneral Brigade, Kolonelit Bajram Begaj. A
Hajdutët zhvendosin “aktivitetin” në bregdet, ja vjedhjet spektakolare që kanë ndodhur Në kulmin e sezonit turistik kanë nisur edhe vjedhjet. Hajdutët duket se kanë shkuar edhe ata pranë detit për të vazhdua
57-vjeçari kërcënon me armë zjarri në mes të Kamzës: “Do të të vras” Një 57-vjeçar ka shkaktuar panik tek të gjithë qytetarët në Kamzë për shkak se ka ndaluar në rrugë shtetasin D. O., 43-
Ditë e "zezë" për hajdutët, policia i kap "presh" në dorë Dita e djeshme ka qenë aspak me "fat" për hajdutët në Tiranë. Policia e kryeqytetit ka arrestuar disa të tillë, madje nj
31 arrestime, policia bën "kërdinë" në Tiranë Dita e djeshme ka qenë mjaft intensive për komisariatet e policisë në kryeqytet. Mësohet se gjatë 24 orëve të shkuar
Thaçi thërret seancën konstituive në 3 gusht Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vendosur më në fund që seanca konstituive e Kuvendit të mbahet më 3 gusht. Pr
Policia e Tiranës në aksion, arreston 20 persona Policia e Tiranës njoftojnë, në kuadër të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, gjatë 24 or
Kuvendi duhet të konstituohet brenda 30 ditëve Në bazë të Kushtetutës së Kosovës, nenit 66, pikës 1, Kuvendi i Kosovës zgjidhet me mandat katërvjeçar, duke filluar nga
6 kushtet e Patozit për një “lojë” të pastër në garën për kreun e PD-së Ish-deputeti i PD-së, Astrit Patozi ka shpallur sot zyrtarisht kandidaturen e tij për kryetar të PD-së. Në deklarat